Akce

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Akční hry považuji za:

Zábavu pro jednodušší jedince
12
15%
Nudu
5
6%
Přijemnou relaxaci
49
60%
Parádní zábavu
14
17%
Smysl života
1
1%
 
Celkem hlasů: 81

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce

Příspěvek od MCZ »

Giants: Citizen Kabuto a Armed and Dangerous (shodou okolností obě hry od autorů MDK) dohrány.

O Giants už bylo napsáno dost, tak jen dodám, že až tak se mi hra nelíbila a to mj. i kvůli absenci aspoň nějakého rozumného savu (což se v mém případě u dlouhých misí podepsalo na pěkně pocuchaných nervech) a nevyvážené hratelnosti - obtížné míření snad vším (v podstatě bylo nemožné sundat pohybujícího se vojáka i kulometem, natožpak nějakým lukem), závody hodně divné, o poslední nudné části s Kabutem (kde nebyly už ani cutscény), kterou jsem dohrál už jen z povinnosti, nemluvě. 7/10

Armed & Dangerous byli znatelně lepší. Grafika sice není až tak exotická a bizarní jak v případě Giants (což neznamená, že by byla ošklivá, některé lokace jsou velmi pěkné a rozmanitost jim neschází). Technická stránka hry žel obecně pokulhává; především tedy absence widescreenu a k tomu černé pruhy nahoře a dole (jako v BG&E) - tohle vyloženě naštve. I videa mají dost mizernou kvalitu (trochu divné je, že jsou dělány v enginu, přitom ale zpracovány jako divxové filmy), na druhou stranu jsou některá poměrně dlouhá (proto asi ta komprese) a především - zatraceně zábavná (a řekl bych, že ještě o trochu drsnější než ta v Giants), jaká je ostatně celá hra. Nechybí roztodivné postavy - krtek Jonesy mluvící skotským přízvukem, každou chvíli čaj usrkávající robot Q... - a arzenál je opravdu parádní - žraločí puška, Vindaloo raketomet, "Nejmenší černá díra na světě" - a k tomu kupodivu všechny zbraně (vyjma základní, kterou naštěstí jde odložit) dobře fungují. Nechybí ani létající konstrukce, která vás vystřelí do vzduchu a poté roztáhne křídla pro plachtění (dost to připomíná ono MDK a k tomu je s ní mnohem snažší manipulace než s Bazovým jetpackem). Ačkoli celou hru hrajete za šéfa bandy Romana, mise jsou dost nápadité - někde zachraňujete rukojmí, jinde bráníte město ve střelecké věži... Jakkoli by se hra mohla jevit zpočátku snadná (na střední obtížnost), později znatelně přituhuje, ovšem žádná část není nijak extrémně zákysová. Navíc místy jsou to nehorázná jatka, kde zemí otřásá jeden výbuch za druhým, stovky nábojů mizí až nečekaně rychle a k celé té destrukci navíc vyhrává veselá melodie na dudy. Takhle má vypadat zábavná akční hra. 8/10
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce

Příspěvek od MCZ »

Star Wars: Republic Commando mě regulérně naštvalo.

Předně je třeba říci, že ačkoli by někdo mohl považovat umístění bezpříběhové střílečky do světa Star Wars za svatokrádež, ona absence v podstatě jakéhokoli příběhového elementu (vč. rytířů Jedi, Síly a podobných nesmyslů) hře velice svědčí. Herní děj zachycuje několik rozsáhlých misí čtyřčlenného elitního komanda klonů, jemuž velíte. Žádná diplomacie, žádné tlachání, protivník útočí záhy a ve velkém, a jeho nemilosrdná likvidace tak představuje ústřední bod celé herní náplně. Ona akce samotná je neskutečně zábavná, adrenalinová a díky slušné AI platí i za výzvu. Úvodní část působí trochu primitivně, ovšem jen co se trochu rozkoukáte, rozpoutá se opravdová bitevní vřava.

Výtečné je ono zaměření na kooperaci celého týmu. Ta je z hlediska ovládání řešena opravdu výtečně a pár povelů stačí k tomu, abyste svůj tým měli zcela pod kontrolou. Hra v podstatě neumožňuje nějaké sólo hraní, protože počáteční přesila nepřátel je mnohdy opravdu značná. A především - parťáci, ve spoustě jiných SP team-like FPS mnohdy proklínaní za neskutečnou idiocii, jsou zde přinejmenším hodnotnými spolubojovníky. Jejich přežití sice závisí hlavně na vaší schopnosti velet ("Je lákavé sednout do střílny a trochu to těm šmejdům osobně osolit, ovšem nebylo by lepší poslat tam kolegu a zachovat si tak lepší kontrolu nad celým týmem?"), nicméně určitá míra samostatnosti jim neschází, takže při průchodu chodbou se drží u stěn a kryjí se za překážky, pokud už přebíhají prostor pod palbou, snaží se držet při zemi (vzpomínáte na Flashpoint?) a především dokáží tvořit až 3/4 palné síly vašeho týmu (zvláště jako odstřelovači). K tomu sada taktických úkonů (efektivní otevírání dveří s vhozením granátu) a skvělých hlášek.

A přesto tahle hra není tak dobrá, jak by mohla (a měla) být. Zaprvé, leveldesign se po úvodních lokacích mírně zlepšuje, jenže dá se i říct, že jakmile projdete první čtvrtinu hry, už vás do konce ničím nepřekvapí a stává se tak velice schématickým, v podstatě sestávajícím z pouhých dvou prvků - chodba a ne-až-tak-velký areál (a ani moc nehraje roli, zda je venkovní či se jedná o interiér, na samotnou taktiku to totiž nemá vliv). Přitom když uvážím, jak by hratelnost mohly osvěžit alespoň zdánlivě nekonečné exteriéry, kde byste navíc museli volit vlastní trasu k cíli... No, škoda slov.

Druhá věc souvisí s úvodem komentáře a nebýt jí, dost možná hodnotím výše, protože hratelnost navzdory slabšímu návrhu lokací neskomírá a drží se po celou dobu hry solidně vysoko. Já měl za to, že ty mise jsou čtyři. Na konci třetí se objevuje menší příběhový zvrat (!!!) - je jako zjevení a vůbec to nečekáte - který jsem pokládal za skvělé nastartování do domnělé poslední části. Jenže stalo se něco úplně jiného, naběhly závěrečné titulky.

7/10
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Byť stará hra, neodpustím si sem napsat svoje zážitky z hraní (neboť teprve teď jsem to pořádně zahrál skrz naskrz) - Deus Ex

Rozehrál jsem tři postavy - černocha, bijce, který střílí vše co vidí (dovednost na většinu zbraní) a nějaký poplach pro něj znamená jen o pár litrů víc krve + dokáže solidně hackovat počítače; zrzavého tichošlápka, který kromě vybraných postav nikoho nezabíjel, měl dovednost na lehké zbraně, počítače, paklíče a elektroniku; snipera, albína, který kombinoval dvě předchozí postavy (čili od každého trochu, ze zbraní pušky a lehké, ostatní dovednosti - počítače, paklíče, plavání, elektronika) - je očividné, že tahle postava byla nejnáročnější žrout zkušeností. Nadchnulo mě větší množství stylů, jak hrát (o něco bohatší než System Shock 2). Nejzábavnější mi přišel tichošlápek, kterého jsem ale musel rozehrát 2x, poněvadž střední úroveň obtížnosti byla pro něj příliš primitivní. Velice překvapen jsem byl obtížností hry za bijce, ač mohl střílet naprosto cokoli, nepřátelé byli celkem solidní střelci a hlavně ke konci jsem se musel docela plížit a zkoušet jiné postupy. Sniper nabídl velice pohodové hraní a byla to celkem příjemná odreagovačka. Celkově mě potěšilo, že na různé akce během hry a různé styly hraní postavy různě reagovaly. Vyjma tichošlápka mi přišly augumentace celkem zbytečné a až na vyjímky jsem je nevyužíval. Naprosto debilní mi ale přišel systém schovávání klíčů a datacubů, které se ledabyle válely roztroušené po úrovni (najít takový klíč od většiny dveří UNATCO pohozený v kanceláři na stole bylo dost hloupé). Líbil se mi také dabing a technická stránka hry. Chyběly mi ale širší možnosti např. při důležitých situacích, kdy hra dokázala, že je to prostě nalinkovaná střílečka s rozdílnými cestami, které ale vedou k jedinému řešení.

8/10
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re:

Příspěvek od Bodkin »

Carlos píše: Chyběly mi ale širší možnosti např. při důležitých situacích, kdy hra dokázala, že je to prostě nalinkovaná střílečka s rozdílnými cestami, které ale vedou k jedinému řešení.8/10
Zas tak tvrdý bych nebyl... Až při třetím hraní jsem například zjistil, že se jde Paul zachránit. A i více věcí tam bylo docela promyšlených, ale našel jsem je až při dalších hraních.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Paul se dá zachránit? Tak to mi taky uniklo. Napiš mi pls spoil, jak ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Akce

Příspěvek od Nanaki »

V době, kdy máš utéct oknem ven z bytu, to neuděláš, ale pomůžeš se Paulovi prostřílet skrz množství nepřátel. To je asi tak všechno.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce

Příspěvek od sevencreature »

Nějak si nevzpomínám, že by šla v DE vybírat postava? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Akce

Příspěvek od Bodkin »

7c: Na začátku si můžeš vybrat z několika ksichtů. To je vše.

Carlos: Je to tak, prostě zůstaneš s ním a budeš střílet.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Když už se bavíme o DE,
Zobrazit spoiler
jde zabít agent Hermann ve stejné misi, kdy se zachraňuje Paul? Agentka Navarrová nebyl problém - 3 headky, ale do Hermanna jsem vysázel 3 zásobníky z odstřelovačky, 5 plynových granátů a pár nábojů z brokovnice a nic. Vůbec, dá se tahle mise udělat tak, abych nebyl zajat? Musím zabít Hermanna a vojáky, to mi došlo, ale přiletí pak vrtulník? Nebo musím splnit jinou podmínku?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Akce

Příspěvek od Nanaki »

Tohle se mi na DE trochu nelíbilo, občas se vyskytne postava poněkud, ehmm, nesmrtelná, takže smolík. Následující část v laboratoři si projdeš, ať chceš, nebo ne.

Mimochodem, na netu je návod, jak se v Battery parku dostat k helikoptéře, ale bohužel, ani tohle nepomůže, nikam se neletí.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Vrátil jsem se k UT 2004 po netu s kamarádem. Pořád se mi nechce věřit, jak vcelku primitivní princip dokáže chytnout. Královská zábava dostatečně oproštěná od reality aneb nadnést oponenta raketometem a odstřelit sniperkou je vrchol taktiky ve hře :-D

EDIT: A když primitivní, tak Serious Sam, který za ta léta neztratil nic z ďábelské hratelnosti! Teď jsem dojel jedničku. Chystám se na dvojku.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Saints Row 2 - vyhněte se této hře, pokud nemáte skutečně veeeeeelmi nabušený komp. Samotná hra je hodně chytlavá - někde jsem četl, že město je vytvořené tak, aby to bylo hráčovo hřiště, což se povedlo na 100%. Co se u téhle GTAlike hry nepovedlo je PC optimalizace - jakýkoli vůz ve hře při stisknutí zatáčení cukne zhruba o 50°; navíc ve chvíli, kdy se na scéně objeví více vozů se střílejícími gangstery a se zaplým rádiem, klesá FPS do nížin, o nichž se ve slušné společnosti nelze bavit. Soundtrack sedí a je vychytaný - Europe - Final Countdown, Big Pun f. Fat Joe - Twinz, Duran Duran, The Rakes,... Je toho moc a poslouchá se to velice dobře, bohužel (dalo se to čekat) pouze ve formě autorádia. Za zmínku stojí editace vašeho charaktera - stvořit na začátku si lze naprosto kohokoli (a v průběhu upravovat), nabídka Oblivionu je nesrovnatelně chudší, navíc v průběhu hry dokupujete řetězy, hadry, brýle, čepice, auta, vybavení bytů... Prostě na co si vzpomenete. Hra narozdíl od GTA ukládá na checkpointech (což je dobré), bohužel ty jsou často dost přiblbe postavené (což dobré není). Abyste byli vpuštěni do další mise, musíte si naplnit respectbar, toho docílíte plněním aktivit - skoky s autem, zapalování lidí o vás, dělání škod na okolí, dělání škod na vás, postříkání města fekáliemi (poslední dvě zmiňované jsou asi nejzábavnější), dále konvenčnější závody (v této hře však nehratelné), zabíjení na objednávku,... Hra mě bavila mnohem více než GTA:SA a ještě o řád více než u GTA IV (které však je reálnější a psychologie postav je skvělá), takže cíl tvůrců byl podle mého dosažen - vzali koncept GTA a hnali to až na hranici.

89%

Minimální nároky na krabici u hry si posilte ještě tak o polovinu, to zhruba odpovídá plynulému hraní na nejnižší detaily
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Akce

Příspěvek od Welwet »

mno tak u akční hry...obvikle si pořádně zastřílet odreagovat se...
a taky není nad to si zahrát něco reálného ...např vietconga...až na to že sem tam VC vydrží dost kulek je to moc fajn..i zbraně střílej docela fajnově...po netu to taky není špatný ,,ikdyž to chce krapet umět..
a další fajn stránka je příběh ,je hustý poslouchat rádio ,číst knihy chodit na střelnicu..:) zatím nejzábavnější co jsem dohrál..
potom mě hodně silnej příběh připadal i u mafie..


avp taky propařeno..ale úplně nesouhlasím že za aliena je to lehké,jako je ale ten začátek není nejzábavnější a docela i nebaví hledat ruzný roury a šachty..
za predátora je to super jak se líta tou divočinou..no prostě lovit lidi...super pocit..:)
a za mariňáka je to taky dost super,hlavně večer :P

a asi mě ukamenujete...ale není nad klasiku cs 1.6 ...po netu ,když se hraje s pohodovíma lidma a je nálada je to švanda..
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nevíte někdo, jak vyměnit skin hlavního hrdiny v singlu Kingpina? Vím, že to nějak šlo. Nechci hrát za někoho, kdo vypadá jako John Mullins po černých neštovicích... :hand:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce

Příspěvek od Carlos »

http://games.softpedia.com/get/Freeware ... -Mod.shtml - Tady je hodně dobrý zombie mod do UT 2004, doporučuji všem, kteří z nějakého důvodu (jako já) nemohou spustit Left 4 Dead.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“