Total Annihilation serie

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Total Annihilation serie

Příspěvek od Ajantis »

Co vy a tahle RTS série?

Já mám pocit, že jsem asi jediný člověk na světě, kterému se velmi líbilo TA: Kingdoms. Pravda, hrál už jsem ho dost dávno, ale strávil jsem u něj neuvěřitelné množství času.
Je to dle mého hra, která má spoustu obrovských chyb, ale zase neméně velkou hromadu dobrých vlastností. Rozhodně není dobře vyvážená, ale to je (společně se slabší AI) asi jediná hrubá výtka, kterou k ní lze mít. Strašně se mi líbí ty zúčastněné strany, naprosto odlišné, extrémně zajímavé a promyšlené jednotky - trebuchety, krakeni, mnoho druhů draků, bazilišků, létajících koberců... celý pohádkový svět se tu najde ;-)
Dále brilantně udělaná kampaň - jsem opravdu jediný, komu ten systém střídání národů v jejím průběhu více než vyhovuje? Nepostrádá ta hra ani originalitu - jak v designu jednotek, tak právě i ve struktuře a nápaditosti misí - vyloženě jsem se u nich dobře bavil :angel:
A ještě k tomu ty jemné RPG prvky... Nic moc propracovaného, ale potěšilo to, a člověk si na ty příslušné jednotky dal víc bacha a staral se o ně. A to vše v nádherné kouzelné grafice :-P

(Btw nevíte, proč se Cavedog nakonec položil?)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 7.2.2007 23:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Hral jsem jen puvodni TA a to me bavilo dost :). Single jsem moc nehral, spis skirmish a bavil se nicenim nepratelske baze primo od me zakladny pomoci Big Berthy :).

TA: Kingdoms jsem nehral :-? .
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Rovněž jsem hrál jen Total Annihilation, ale bavil jsem se u toho náramně, moc prima jednotky, všeho spoustu; druhů letadlové lodě, křizníky, ponorky lehčí tančíky, těžší tančíky, malí robůtci, rubůtci s raketama, velcí robůtci, stíhačky, bombardéry, no prostě paráda :-D . Když k tomu přidám skvělý systém sběru surovin (neomezeně) a různé vychytávky či budovy (spousta druhů obraných věží, elektráren atd. a pak hračky typu jaderných hlavic a samozřejmě big bertha), prostě paráda ;-) . Jen kampaň mě tu moc nebavila, resp. mi vůbec nešla, ale skirmish mi to bohatě vynahradil. O TA kingdoms jsem jen slyšel (vyšel i datadisk, pokud vím) a viděl pár screenů, takže žel nemohu soudit.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Mne tam vzdycky uplne fascinovalo to 3D zobrazeni jednotek... jak ta letadylka vzdycky tak krasne manevrovala a tak :oops: :-D .
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Moc se mi nelíbila...
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

necrotising_: Jo animace byly parádní, třeba lodě. Taky to na svou dobu byla docela hw náročná hra ;-).
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Včera vyšlo demo pokračování Total Annihilation - Supreme Commander - download

Zatím jsem zkusil první misi kampaně a jen tak zlehka i skirmish a vypadá to hodně zajímavě, ty masivní bitvy jsou docela zábavné. A překvapilo mě že hra jede docela svižně, sekat se mi začala jen při nastavení všeho na max (i 4*AA) když jsem poslal větší množství (řádově stovky) jednotek do nepřátelské základny.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

V nějaké diskusi jsem zase četl, že plynule to má na max detaily běžet pouze na quad-core procesorech :lol: . Avšak co jsem viděl ukázky, tak mě SC nechávám chladným, možná to je také tím, že si ho na svém hw stěží zahraju, ale podíl na tom má i fakt, že mě to nijak nenadchlo, mám pocit, že oproti TA tam bude lepší pouze grafika.

Jinak, zdá se to neuvěřitelné, ale původní TA už je deset let stará hra. A pořád je extrémě zábaná (a modařská komunita žije taktéž - mimo různých map a jednotek, existuje i spousta velkých a docela odvážných konverzí, nestačil jsem se divit, čeho všeho jsou fans schopní :shock: ).
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

MCZ: jj já to četl taky, proto mě to tak překvapilo :lol: (ale já mám dualcore, což taky dělá svoje.....hmm......ještě by se k tomu hodil ten druhý monitor :think: :twisted: )
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

S TA jsem si taky zablbl. Věci jako ty letadýlka, Berty, lodičky a různé další vychytávky jsou super, ale jinak mě to nijak extra nechytlo.
Ale to, že během budování se zdroje odebírají průběžně, či možnost urychlit výrobu v továrnách buildery jsou věci hodné následování v jiných hrách, stejně jako třeba nemožnost otočit auto/loď/letadlo na místě.
Feed your head
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Tak jsem o Supreme Commander něco přečetl a shlédl jedno noěvšjí video, musím říct, že to podstatně zlepšilo můj dojem ze hry. Oproti předchozí prezentaci hra vypadala opravdu přehledně (i když bojiště snímané pokaždé z jiného úhlu... no předpokládám, že to bylo pouze pro efektivnost) a pěkně (což určitě nemohu říct o videu z nového C&C). Podle toho, co jsem si četl, jsou v podstatě všechny principy z původní TA zachovány, což je skvělé (například způsob získávání surovin) a dokonce by se mělo objevit několik nápadů nových (alespoň v sérii). Nijak extra mě ta hra neláká, ale časem (až budou mašiny, které to utáhnou na max detaily s maximálním množstvím jednotek 8-) ) bych si SC rád zkusil, už jen proto, že je v porovnání s jinými připravovanými strategiemi aspoň nějak zajímavý.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

MCZ: S přehledností tam opravdu není nejmenší problém, ve hře nejsou žádné hypermegasuprkůl efekty přes které by nebylo nic vidět (až na všeřešící atom :lol:) , orientace mezi jednotkami je taky celkem v pohodě a rotovat kamerou je potřebné asi stejně jako ve Warcraftu - tedy vůbec (zato kolečko myši při zoomování se pořádně zapotí :-P).
Jediné čeho se trochu bojím je umělá inteligence, protože ta zatím ve skirmishi tak nějak neexistuje.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hráli jste někdo TA Spring?

http://spring.clan-sy.com/

Podle některých fanoušků mnohem lepší hra než celý Supreme Commander :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“