System Shock, System Shock 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od MCZ »

Bhaall: System Shock 2? Hádám, že ne na XP SP2, což?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Pročpak ne?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Bhaall »

Ale ano XP SP2, uplně bez problému hned jede :)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Carlos »

U mě to zas až tak bez problémů nebylo, ale nakonec se to taky rozjelo.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Bhaall »

Já installnul hru, patchnul, dal sem tam CZ, upravy modelů, crackul, spustil a uplně bez problému.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od MCZ »

Carlos, Bhaall: měl jsem za to, že na SP2 to vůbec nejede (kdysi se to tady i řešilo), ale pokud je tomu jinak, pak je to samozřejmě super.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Carlos »

No jak říkám, já to měl malinko složitější. Musel jsem hru nainstalovat u kamaráda, protože na mém pirátském Windowsu to nebylo možné, adresář si vypálit a nakopírovat do mého PC. Se spuštěním jako takovým problém nebyl vůbec a potíže s instalací jsou spíše specializací mého PC.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Bhaall »

Zjistil sem, že ten Projetk Rebirth1 mi nějak "maže" modely droidů...zajímavé...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

Lidi, kdo máte problémy s rozjížděním SS2 a dalších Warrenovek (hlavně Thiefy) na XP, tak vězte, že pokud uděláte vše nutné-opatchujete apod... Udělali jste maximum :-D
Hlavním problémem jsou totiž VIDEA a ty můžou uplne za všechno. Proč?
Hra používá vlastní "codecy" a do spouštění her se většinou nacpou i ty vaše, co máte nainstalované (v mém příkladě fddshow). Místo, aby hra přeskočila video, tak radši spadne.
Řešení-budto zakazat kodeky, což někdy nefunguje koretně nebo lépe odinstalovat. Pokud se přesto nespustí, tak zbývá nainstalovat kodeky určené pro tento typ. V případě SS2 si sežente Indeo kodek a to už musí fungovat.

Doporučuju navštívit taky web http://www.strangebedfellows.de/, kde najdete poseldni odkazy na Rebirth a SHTUP (nepoužívám, protože to přeplácne češtinu) a kde si ještě stáhněte SSTools (instalačka s pacthema a fixama), který opravuje pár věcí a dle mého názoru obsahuje nej crack pro SS2
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od sevencreature »

Hamlet píše:Hlavním problémem jsou totiž VIDEA a ty můžou uplne za všechno.
Nikoliv. Nikdy jsem nezaregistroval, že by byl problém s videem - zpravidla buď jde, nebo nejde.
Hamlet píše:Místo, aby hra přeskočila video, tak radši spadne.
Ne, hra pouze nepřehraje video, pokud nejsou registrované Indeo dekodéry. Stačí je před každým spuštěním (nebo prostě když zrovna nejdou) znovu zaregistrovat:

Kód: Vybrat vše

regsvr32 "%PATH_TO_SS2_DIRECTORY%\lgvid.ax"
Jinak Indeo kodek je na CD s hrou.
Hamlet píše:Hra používá vlastní "codecy" a do spouštění her se většinou nacpou i ty vaše, co máte nainstalované (v mém příkladě fddshow). Řešení-budto zakazat kodeky, což někdy nefunguje koretně nebo lépe odinstalovat. Pokud se přesto nespustí, tak zbývá nainstalovat kodeky určené pro tento typ. V případě SS2 si sežente Indeo kodek a to už musí fungovat.
Ne. Potíž s videy je způsobená tím, že Indeo kodeky používané v TLLG hrách mají tendenci se odregistrovávat. Nějaké jiné problémy mohou možná nastat, pokud má někdo nainstalovanou v systému každou blbost (KLite a podobně) - nicméně to už není chyba hry.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

potřeboval bych vysvětlit jakým způsobem se ve hře hackuje, protože jsem to vůbec nepochopil. To skládání těch čtverečků v řadě apod :doh:
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od MCZ »

Hamlet: musí to být tři světle vybarvené čtverečky v řadě (vertikálně nebo horizontálně). Ty červnené jsou "vadné" - nemá cenu je zkoušet (mám pocit, že tak můžeš i zničit dané zařízení). Hacking a cyber pak ovlivňují úspěšnost a výskyt vadných polí (myslím, že hacking ovlivní to první a CYB to druhé, ale nejsem si jistý). Úplně stejně funguje i opravování a modifikace.

Jedna Psi schopnost (1. nebo 2. úrovně) také umí zvednout dočasně CYB o 2 (bonusy právě k hacku, modifikaci a opravám), takže doporučuji do ní taktéž zainvestovat.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

děkuju za odpověd, ale měl bych další otázky k pochopení příběhu :-D

!SPOILER!

hru hraju už dva dny a jsem strašně nadšen (stejně jako z jedničky). Autor češtiny WEX odvedl výbornou práci a to jak při překladu jedničky tak dvojky. Bohužel jsou tam někdy pasáže bez titulků a má úroveň angličtiny není zrovna na vysoké úrovni.
No, už jsem našel Politovou (samozřejmě co se dalo očekávat od začátku-mrtvou, stejně jako v jedničce) a vybafla na mě Shodan (málem mě kleplo... :shock: vážně, i když jsem očekával, že na ni někde narazím). No a z toho jejího děsivýho kecání jsem moc toho nepochopil (jenom tu část jak povídá tu svoji historii).
Takže moje otázky: Kde, jak a proč atd. se vzala Shodan a jak souvisí ti mimozemštani s těma mutantama s prvního dílu. :think:

!SPOILER!
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od sevencreature »

Taky spoiler: Na konci jedničky byla Shodan vystřelená do kosmu spolu s kmenem nějaké havěti (viry?), který zkoušela šlechtit. Ztroskotali na planetě Tau Ceti, Shodan se uložila ke spánku a organismus se poněkud rychle vyvinul a získal společné vědomí. Shodan nad ním nemá žádnou kontrolu a chce se ho zbavit.

Tohle všechno se nicméně dozvíš přímo ve hře :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

!SPOILER!
Pravda, hru hraju možná rychle, takže si moc nevšímám detailů, ale myslel jsem jak to má Shodan společného s Politou (pochopil jsem, že ji nějak vyzvedli a ona ji osobně zkoumala) a proč je nalezena mrtva. To jako, že se z ní zcvokla a prostřelila si hlavu nebo co? A pořád si nejsem jistej, jestli hlavní hrdina je ten samej hrdina jako v jedničce, což asi ano, když dokáže vaší hlavě udělat takovej vizuální efekt, že jako z ní/něho/toho zůstalo něco ve vašich kyber-implantátech. Takže bych prosil o vysvětlení příběhu po 5. patro ("atletické patro")
!SPOILER!
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“