Upadající herní svět

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

sevencreature píše:Fascinující. Někteří lidé očividně zapomínají, co slovo "hra" znamená. Ano, politické RPG pojednávájící o nesmyslnosti násilí bude určitě velmi zábavné :roll: No, možná pokud to autoři pojali formou Postal 2, tak ano :think: :twisted: Ale v tom případě alespoň částečně chápu, proč byla hra odmítnuta pořadateli :lol: :lol:
???

Mno, divadelní hra je taky "hra" a "hraje" se tam, takže bych slovo hra nezevšeobecňoval pouze "zábavnou alternativu nudě".
RPG o nesmyslnosti násilí třeba nemusí být extra zábavné ve smyslu hry (ala "hračky"), to ale nevylučuje to, že to je špatná hra z jiných pohledů, jak ji hodnotit.

Hamster: díky za sdělení zkušeností. V podstatě se mi tak podpořil původní názor - pro lidi, kteří mají možnost hry vidět zeširoka (ne jako dogma "bezduché střílečky a hopsačky") to je v podstatě "akceptovatelná" věc - ve smyslu toho, že nemají předsudky ji hodnotit jaksi objektivně. Jenže to není ta pravá "vlajková" loď, která by měla okolí ukázat, že hry jaksi nejsou jen hry - imho by se mělo jít v mezikrocích. Tudíž si myslím, že tahle kauza mnoho zlepšení přímo nezpůsobí.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vlasák: Ok. Pro mě je hra dobrá, když je zábavná a dobře hratelná. Pokud nechcete, aby se lidé u hraní bavili, proč radši nenatočit film nebo nenapsat knihu?

Btw občas začínám uvažovat, co nového se ve hrách za posledních 10 let vytvořilo... Přijde mi, že skoro nic. Významné hry z posledního desetiletí (RPG teď nechávám stranou - tam se IMO ani nic moc měnit nemusí) jsou dle mě Half-Life, Diablo, Starcraft a World of Warcraft. Toť vše. Ostatní mi přijdou zajímavé pouze technologicky.

Je to zvláštní, ale momentálně už zase hraju Doom, Heretic, Duke Nukem 3D a Strife... A bavím se víc než u současné produkce...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Film a kniha snad slouží k tomu, aby nebavily? Krom toho netuším, proč by se měl "vážný námět" vylučovat se zábavností (a třeba zábavností v podobě intenzivnách emočních prožitků).

Co se týče seznamu významných her posledních 10 let, imho ti tam chybí minimálně The Sims, ty blizarde ;-) (pokud tedy nepočítám konzolovky, ve kterých stejně nemám příliš přehled (možná Ico a MGS?)). Ovšem domnívám se, že z let 1988 - 1997 by těch opravdu významných her o moc více nebylo.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

yenn píše:Ovšem domnívám se, že z let 1988 - 1997 by těch opravdu významných her o moc více nebylo.
:?: :?: :?: Vysvětli.
Naposledy upravil(a) Hamster dne 27.1.2007 2:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Hamster: "Domnívám se" = "tipuji" 8-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

yenn píše:Hamster: "Domnívám se" = "tipuji" 8-)
Tenhle náznak mi neušel, ale když už ty něco napíšeš, tak vím, že alespoň z něčeho vycházíš. Jen mi ten výrok prostě není jasný. Vztahuje se pouze na konzolovky? Nebo ne? Pokud platí kterákoliv z těch dvou možností, na čem tvůj odhad zakládáš?

Rámcové odmítnutí celého toho devítiletého období si prostě jen nedokážu vyložit.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Hamster: Přesněji to měly být roky 1987 - 1996 (včetně těch krajních), tedy desetiletí předcházející tomu minulému, které hodnotí 7c.

A můj odhad (týkajcí se PC) vychází zřejmě ponejvíce z dojmu z levelové rubriky Jak to tenkrát bylo... (jinak je můj přehled o hrách té doby nic moc) Z logiky času jich v té době nejspíše více vyšlo, ale pokud se zde jmenovalo 5 her z minulé dekády (a teď je lhostejné, které to jsou), počet srovnatelně významných z té předminulé by tipnul tak na 7 až 8.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

K rubrice z levelu se bohužel nemohu vyjádřít, protože level už dlouho neodbírám. Já spíše hry z tebou zmíněného období hraji, než abych o nich četl. Pokud ale chápu správně tvůj post - tedy že na 5 her z minulé dekády připadá cca. o polovinu víc stejně významných her z dekády předchozí, tak mi to sice připadá skutečně jako dost ostrostřelský odhad, ale principielně s tím samozřejmě souhlasím.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Však já jsem psal "dle mě". The Sims jsou mi absolutně ukradené i s celou EA :roll: A opravdu si myslím, že drtivá většina těch opravdu skvělých her vznikla před rokem 98 včetně.

Ad kniha a film vs. hra - kdy hraju hru, chci hrát hru a ne číst knihu nebo se dívat na film. Nebaví mě tzv. "interaktivní" filmy :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Btw občas začínám uvažovat, co nového se ve hrách za posledních 10 let vytvořilo...
Ale něco nového - a nebylo toho úplně málo - do her The Sims přinesli, ne?
(Samozřejmě nevylučuji, že stejná hra už nevyšla někdy v roce 1980 a já o tom pouze nevím.)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Určitě. Ale jak jsem napsal, The Sims jsou zcela mimo mě. Popravdě pomalu ani nevím o tom, že existují :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis píše:(Samozřejmě nevylučuji, že stejná hra už nevyšla někdy v roce 1980 a já o tom pouze nevím.)
Little Computer People :mrgreen: (sorry, nemohl jsem si pomoci ;-) - samozřejmě, že The Sims nabízí větší komplexnost)
7c píše:Ajantis: Určitě. Ale jak jsem napsal, The Sims jsou zcela mimo mě. Popravdě pomalu ani nevím o tom, že existují
Tak to už to fakt krapet hrotíš, ne? :applause: :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Ani ne. Nehraju je, nikdy jsem je nehrál (hmm, možná jsem někdy u někoho viděl spouštět The Sims 2 :think:) a neznám nikoho kdo je hraje. Prostě se s The Sims střetávám v životě asi stejně často jako s růžovými slony :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já se hrdě hlásím, že jsem s The Sims 2 strávil několik hezkých týdnů. :angel: 8-)
A hrál bych je snad dodnes, kdybych si neřekl, že je čas vyzkoušet zase něco jiného...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Já jsem teda Sims nikdy moc nehrál a ani jiné hry od Maxisu mě zrovna nebavily. Uznávám, že je dělají dobře (jsou vychytané, obyvkle hned neomrzí), ale nezaujaly mě. A před SimCity jsem dal přednost Pharaohovi/Open Transport Tycoonu.

Je sice dobře, že tu vizionáři jako Wirght jsou - můžou si prosadit inovace i přes gigantické distributory (MS, EA), ale třeba takový Molyneux mi připadá dost mimo, hlavně ta jeho prezentace Fable 2 byla celkem šílenost...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“