Zbraně

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Je Shock Rifle jedna z nejlepších zbraní všech dob?

Jasně, o tom nemůže být pochyb!
4
7%
Ne, zas tak vysoko bych ji nehodnotil
24
40%
Je to trapná prskavka
10
17%
Nevim, neznam a co neznam, nestojí za řeč
4
7%
Neznam ji, zdržuji se hlasování
13
22%
Když to říká CeBrk, určitě to bude nějaké šmé
5
8%
 
Celkem hlasů: 60

Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Hmm, ja si hypermoderne zbrane nejak nikdy neviem zapamatat. Vselijake plasma guns a bohvieco este, trojite rakety s jednym laserom a zaloznou atomovou bombou. :snooty: :wall:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

UT: Flak, Minigun, Sniper Rifle, Redeemer :twisted:
AvP: Minigun, Smartgun, Shoulder Cannon, Wristblade, Tail & Jaws :twisted:
Fallouti: Gauss Rifle, Plasma-Laser-Pulse Rifle
Blood 2: Ten arzenál je naprosto mimo, asi všechno :-D
Doom 3: Soul Cube
R..Wolfenstein: Sten
Quakové: BFG, Rail Gun
Undying: Scythe Celt
PS:T: Ta "srdeční sekera" Heartgrinder?
BG2: CF
BG1: Drizztův scimitar :twisted:
Septerra Core: Ledin hasák a Arraymovy vystřelovací ruce :-D

Hmm, na další si možná ještě vzpomenu.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 5.10.2005 23:07, celkem upraveno 2 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Anthrax píše:Shock rifle podle mě není až tak extra. Je pravda, co jsi napsal, ale zas taková výhoda to není. to už je lepší tam prsknout šest raket nebo plnou dávku za slizový pušky (BTW:moje oblíbená zbraň).
Tak s tímhle nemůžu než nesouhlasit. Můžeš s raketomtem zabít například protivníka bežícího po lávce, když stojíš pod ním? A můžeš to učinit vůbec s nějakou zbraní, kromě Shock Rifle? Odpověď je ne. Nebo alespoň já o žádné nevím. S žádnou zbraní se mi nikdy nepodařilo zabít tolik protivníků, aniž bych je vůbec viděl.

Pamatuji si, jak jsem svého času hrál Deck 16 ještě v starém a klasickém UTčku. Když jsem s několika málo životy seskakoval s protivníkem za zády od plošiny s Flack kanonem k beltu, bleskla mi hlavou myšlenka. Nešel jsem si po seskoku přímo po lávce pro belt, ale couvl jsem ke zdi a okamžitě hodil kombo do prostoru nad sebou. Chudák, ani nevěděl, co ho sejmulo. Vůbec mě neviděl, a já jeho také ne. A co mapa Roughinery z UT2004. Když slyším periodický zvuk zbírání +5 lahvček zdraví, už vím, co mám dělat. Přesně načasované kombo do výklenku v zatáčce této chodby, udělá z protivníka mastný flek. A naopak. Pamatuji si, jak jsem hrál tehdá mě ještě neznámou mapu Agony, proti nějakému zabijákovi, jenž ji měl v malíčku. Když mě viděl jak běžím na vyvýšenou plošinu vedle těch "lechtivých oken", vůbec se mě nesnažil pronásledovat, ale podběhl mě a poslední co jsem viděl, byla modrá koule, která se vynořila odněkud zespoda. A opět, alespoň 5 sekund jsem se navzájem vůbec neviděli.

Proto jsem mluvil v minulém příspěvku o té předvídavosti a znalosti mapy. Tahle zbraň vyžaduje od hráče precizní seznámení s mapou a vysokou schopnost předvídat budoucnost. Však ona ta koule není z nejrychlejších a její včasné vystřelení a rozstřelení, je nutno pečlivě vymakat.

Né náhodou se v dost progamer videí z Unreal Tournamentu, objevují fragy s touto zbraní. Zvlášť rozstřelení komba v pohybu, je až neuvěřitelně efektivní. Klidně bych zde mohl jmenovat desítky úžasných fragů, které s žádnou jinou zbraní, než je Shock Rifle, nejdou docílit. A co víc. Jeden chytřejší, než druhý. Sniperkou, raketometem, či plazmou, se dají dělat přesné a reflexivní fragy. Se Shock Riflí se dají dělat fragy i chytré.

Jinak raketomet (zvlášť v prvním UT) a biorifle, jsou hodně dobré. To máš recht.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

CS - m4, kalach a obě automatické pušky se zaměřovačem (jsou téměř stejné).
Fallout: Plasma a pulse rifle, vindicator, raketomet.
Blood: Sprej a zapalovač. Je krásné sledovat, jak k vám běží zapálená lidská svíčka a řve: "Happy birthday!" :twisted:
Thief: Ten obušek je fakt super. 8-)
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

BFGcko ale to se asi moc nepocita, Redeemer z UT ale ten asi taktez ne... :P Jinak z "normalnich" zbrani je to disruptor rifle z SWII... A pak M4A1 - CS... ;)
Fallout: solar scorcher...
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Pokud můžu zmínit z mé výroby, tak jednoznačně HeadShot verze Double Enfoncer z UT. Není nijak předimenzovaná, ale stejně smrtící. Pokud se dobře pamatuju, tak za ránu do těla dává normálně 30 a já ji udělal hlavový damage 45.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

sevencreature píše:Super Shotgun - Doom 2
Nechápem ako som na ňu mohol zabudnúť. :-? :wall:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

CeBrk: Ale takové seznámení s mapou je časově dost náročné. Já za dobrou zbraň považuju tu, se kterou se ti daří v každé mapě stejně dobře.
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Anthrax píše:CeBrk: Ale takové seznámení s mapou je časově dost náročné. Já za dobrou zbraň považuju tu, se kterou se ti daří v každé mapě stejně dobře.
Ano, to máš pravdu. Pokud mapu opravdu moc neznáš, je použití komba Shock Rifle obtížnější. Respective, je nemožné správné načasování komba v situacích, kdy se snažíš odhadnout, kdy a kde, se protivník vynoří. Nicméně i ta těchto okolností, je Shock Rifle mocný pomocník. V každém případě je nutno přiznat, že tato mnou obdivovaná zbraň, je stavěna převážně na střední a dlouhou vzdálnost. Proti hbitému protivníkovi, který jde na tělo s minigunem, je lepší vytáhnout z vercajku něco odlišného. Ovšem když už nic jiného, tak za originalitu a naprosto odlišný přístup k boji, si Shock Rifle status excelentní zbraně - podle mého názoru - zaslouží.

Ale z jiného soudku. Koukám, že jsem nezmínil ve svém výčtu zbraňové elity, svou oblíbenou sortu arzenálu, řadící se do kategorie sniperky. Pokud to hra jen trochu umožňuje, snažím se ji hrát za snipera intelektuála. Psycholog by možná podotkl, že si tím kompenzuji svou krátkozrakost a mdlý úsudek a možná by měl pravdu. V každém případě odstřelovačky v Deus Exu, Falloutech, Arcanu, Red Alertu 2 (v multiplayeru za Británii) a dalších hrách, jsem používal velice rád. Ta elegance, přesnost a dostřel, je úžasná. Jeden výstřel, jedna mrtvola.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

CeBrk píše:Jeden výstřel, jedna mrtvola.
To je slušné. Pokud jsi tou mrtvolou nebyl ty :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Jab píše:CS - m4, kalach a obě automatické pušky se zaměřovačem (jsou téměř stejné).
Steyr Aug se mi nikdy moc nelíbil (stejně jako AK47 :-? ), ta teroristická (SG + nějaká čísla) je však super.

Je třeba zmínit i nejhorší zbraň se kterou jsem kdy hrál - nevím jak se jmenovala, ale je to taková šílená paprsková snajprovací zbraň z Red Faction asi na 10 nábojů - vidí i přestřelí skrz zdi a vzhledem k tupé AI si asi umíte představit jak moc bylo hraní s takovouto zbraní zábavné :roll: .

CeBrk: ohledně Red Alertu 2 - tam byly mé nejoblíbenější zbraně tyto tři: obrané dělo od Francouzů (hlavně ve větším počtu :twisted: ), Tanya - která si v pohodě poradila i s 20ti (i více) pěšáky, ponorkama, loděma i se stavbama (mimo těch obraných, samozřejmě ;-) ), za druhou stranu jsem si pak oblíbil supersilný tank Apocalypse, který měl už nepovýšený regeneraci, silné dělo, dobrou výdrž a raketomet proti vzdušným jednotkám, tedy taková jezdící pevnost (a co teprve jeho povýšená varianta 8-) :twisted: ).
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

sevencreature píše:
LordArian píše:Mít takovou zbraň doma a do smrti se nemusím nikoho bát 8-)
Obrázek Sorry, ale fakt mě to pobavilo :wink:
Doufám že v dobrém ;-)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Zbran nazvana Pain-Killer z hry Painkiller s tymi 3ma modmi: Pain, Killer a Painkiller :twisted:
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Teď jsem si vzpoměl ještě na jednu hodně dobrou zbraň-Gravity gun z HF2. S tou jsem si užil opravdu hodně legrace :twisted:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Diablo 2 : Giant Axe pre barbara. (kôli vzhladu)
Fallout : turbo plazma
F2 : Gausova puška
Fallout Tactics : Gulomet Browning
Thief : multifunkčný luk :-)
Jagged Alliance : FN FAL, Barret
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“