X-COM

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Který díl je podle vás nejlepší

Enemy Unknown
18
51%
Terror From The Deep
4
11%
Apocalypse
6
17%
Aftermath
3
9%
Žádný - ani jeden mě nezaujal
4
11%
 
Celkem hlasů: 35

Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: X-COM

Příspěvek od Barsian »

no neviem.. lietajuce armory a ovladace mysle takmer od zaciatku hry... nebyt tych mozgozrutov a real time modu, bola by to asi dost nuda... jo a ta opatrnost pri misiach, aby som si nepokazil reputaciu, no to mi tiez velmi nesedelo... este ze tam bol ten siriov kult (ci ako sa to volalo)... tam som sa vzdy vedel dost zabavit s full destrukcnym vybavenim :)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: X-COM

Příspěvek od PostTrauma »

Dohrál jsem UFO Defense a Apokalypsu. TFTD jsem párkrát rozehrál, ale vždycky jsem se někde zasekl. Teď zkoumám všechny možné MZáky a ne a ne se někam posunout (nic jiného už dělat nemůžu). Aftermath jsem hrál, ale někde kolem poslední mise jsem zjistil, že to nejde dohrát, protože vetřelci byli zkrátka moc silní a moje jednotky moc slabé, přestože jsem měl nejlepší dostupné vybavení.

Každopádně první tři díly jsou super. Hlasoval jsem pro Apokalypsu, protože mi přijde víc propracovaná (vědci mají různý skill, policie vám pomáhá, Siriův kult : ),...) a ta technická stránka (grafika, bugy) dělá hodně. Je pravda, že ke konci už je to jen o tom, že člověk musí projet asi deset obrovských misí v cizácké dimenzi, ale předtím je to fakt fajn : )

Ty napodobeniny jako Aftermath jsou podle mě hodně slabé. Dělá to X-COMu ostudu.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: X-COM

Příspěvek od Barsian »

no aftermatch a aftershock su hry, ktore sice nesiahaju klasickemu X-comu ani po paty, ale zase na druhej strane existuje kopec omnoho horsich napodobenim, ktore koluju svetom....
ale zato afterlight prijemne prekvapil nielen grafikou, spracovanim, ale aj napadom konecne dat hre urcity dej a obmedzenia, takze to nie je iba dokola ta ista hrstka misii, ktore sa stale opakuju
mne osobne sa najviac pacia aj tak enemy unknown a TFTD... je to proste klasika....
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: X-COM

Příspěvek od Adolfik »

rád bych si zahrál po letech enemy unknow a potřeboval bych poradit verzi hry či odkaz na stažení, protože poslední hru (na win95 mimochodem) jsem nedohrál do konce, protože základna těch hajzlů se rozpadala (všechno břeházené) a padalo to s errorem :-(
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamlet: Někde jsem četl, že tahle hra vyšla nedávno na Steamu. A dokonce jsem kvůli tomu začal uvažovat, že bych dal Steamu ještě (třetí..) šanci.

Odkaz na stažení zde nezískáš - jak již víš, warez nevedeme.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: X-COM

Příspěvek od Adolfik »

nějak nemůžu zjistit jaký je rozdíl mezi dos a win verzí
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamlet píše:nějak nemůžu zjistit jaký je rozdíl mezi dos a win verzí
Hlavní (jediný?) rozdíl by měl být v bezproblémovém běhu pod windows.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: X-COM

Příspěvek od sevencreature »

Ta Win verze bezproblémově bohužel nefunguje. Nicméně existuje upravená verze a s tou to jde relativně bez problémů (sem tam hra spadne, ale znovuspuštění je otázka pár vteřin).

Nicméně, zastávám názor, že pár odkazů mnohdy řekne víc než tisíc slov v příspěvku (ehm):
http://www.xcomufo.com/

a http://www.xcomufo.com/forums/index.php ... owforum=24 (obdobná sekce pro Enemy Unknown aka Ufo Defense tamtéž).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: X-COM

Příspěvek od Adolfik »

zrovna před 3 hodinama jsem Enemy Unknow dohrál :lol: .
Hrál jsem dosovou verzi 1.2 přes Dosbox. 1.4 měla pojebané zvuky a hudbu, na které existovalo řešení, ale jen na sběratelskou edici (tedy win verzi.
Tuto verzi jsem rozjel, ale štval mě nízký refresh, takže nakonec jsem pařil dos verzi jako za starých časů.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“