X-COM

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Který díl je podle vás nejlepší

Enemy Unknown
18
51%
Terror From The Deep
4
11%
Apocalypse
6
17%
Aftermath
3
9%
Žádný - ani jeden mě nezaujal
4
11%
 
Celkem hlasů: 35

Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

X-COM

Příspěvek od Frosty »

Vaše názory na tuto sérii, či na její jednotlivé díly... Co se vám líbilo, nelíbilo, kdo nebo co vám dalo nejvíce zbrat, oblíbené zbraně, taktika atd.

P.S. Oficiálně sice Aftermath do série x-com nepatří, ale dle mě prostě patří! :-D Tedy jsem ho taktéž zahrnul do hlasování.

Pro mě (v kostce): nejlepší díl asi Aftermath - reálné zbraně, tužší protivníci, nejpropracovanější vývoj postav, v těsném závěsu je pak 2 díl
nejhorší - jednoznačně 3 díl

oblíbené zbraně: z 1 - laserové pušky; ze 2 - sonický kanon, naváděné torpédo, vznášedlo, a pak tu největší vrtačku :twisted: , ze 3 - mmm - eh, ani si na tu bídu už nevzpomenu :doh: , ze 4 - HKčko, sniperky (až na Falcona - to byl děs), granátomety, z alieních asi ten akcelerátor (či jak se tomu nadávalo)

protivníci: v 1 mi dali nejvíce zabrat Etheralové, ve 2 Krabižníci (jak jinak:) a potom ty Tentaculati (či jak - prostě ty přeměňovací mozky), ve 3 ti face-hugeři, ve 4 - kopa šediváků v bioarmorech pálícíh po mě z kopce raketomety :-x

Co se mi líbilo: v 1 kopa šediváků nalezlá na hromadě v mém hangáru :twisted: ; ve 2 zjištění, že krabižníci jaksi nesnášejí vrtačky :twisted: :lol: a chvíle kdy můj poslední akceschopný pajďulák s časem zbývajícím přesně na jednu ránu, sestřelil 20 polí vzdáleného Tentaculata toho času sojícího 2 pole od mého ''průzkumníka'' :pray: ; ve 3 - mmm....asi nic :-) ve 4 - asi mise na záchranu 2 šediváků (stojících na opačné straně barikády)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Pre mňa je najlepšia 1 (enemy unknown) - strávil som pri nej najviac času a nemal až tak gigantické lokácie ako 2 (misie na lodiach som nenávidel).

Najviac dávajú zabrať tí, ktorí majú psychické schopnosti - Ethereal v 1, a v 2 si nespomínam ako sa volali, a potom samozrejme Chrysalis v 1 a Lobster (aspoň myslím) v 2.

Zbrane - plazma v 1 a sonické pušky v 2, 3 som nehral a v 4 tie malé psionické projektory - najsilnejšia to zbraň v Aftermath :lol:

Edit: a samozrejme vŕtačky
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jednička.

Dvojku jsem rozehrál 3x a ani jednou nedohrál - obvykle kvůli nějaké debilní chybě (jo a jednou jsem prohrál - vracel jsem se z úspěšného útoku na bázi, a centimetr před mou základnou byl konec měsíce :lol:) - třeba jsem nemohl vyzkoumat nějakou položku, i když jsem měl všechny prerequisites (ověřoval jsem to několikrát).

Jj, ve dvojce byly vrtačky super (zajímavé, že na nižší obtížnosti byl občas problém je sehnat - ze začátku).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Hrál jsem jedničku, dvojku a trojku, tu asi nejvíc, jelikož jsem to bral odzadu. Ve trojce jednoznačně nejlepší zbraň toxigun, parádní věc. Pak mě taky bavilo házet si s bumbrlikoidama, hlavně při misích u Síriových knechtů. Z potvor byli celkem nepříjemní Popeři (nebo tak nějak), malá utíkací bomba, když se jich sešlo víc, tak konec.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

ASi trojka, nahráli jsme se jí s Calverou nejvíce... náš první výlet do cizácké sféry, to byl zážitek... ale jak člověk pak prošel pár baráků, hra trochu ztratila šťávu, když už nebylo, co by k nám lítalo :) oproti předchozím dílům se mi líbila možnost vypořádat se po svém s oragnizací, která byla infiltrovaná nebo nepřátelská... nezapomenu, jak jsme si udělali malý výlet a srovnali půl města se zemí (ač neúmyslně, ale když už to všechno padalo :D )
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Nevím, mě ta 3 nějak nechytla. Ani ta grafika se mi moc nelíbila (myslim hlavně u mísí, ta ''strategická'' celkem šla - he, celkem bych chtěl to město po vašem ''výletu'' vidět :) 1, 2 i 4 jsem dohrál několikrát, ale u 3 jsem byl celkem rád, že jsem to dohrál - odloženo do ''až zas někdy''...

Calvera: jj Popeři byly ku*evsky rychlý. Hlavně když jsem to měl puštěný v real. čase a zapoměl to pauznout = masakr :-x
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Demo UFO: Aftershock.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Já sem dohrál I, II, III několikrát, IV sem ani neměl v ruce... Jednička ve svej době byla strašnej mazec, bavila mě daleko víc jak dvojka... Trojka byla pro mě něco novýho, bavila mě hodně, celou sem jí hrál na realtime...:D Ale v cizáckej dimenzi to ztratilo šťávu, tam to je pak už fakt o ničem...
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Teda, ten Aftershock vypadá moc pěkně... Aftermath jsem nehrál asi i kvůli tomu, že tam nebyla možnost podrobnějšího výzkumu, což mě na předchozích dílech strašně bavilo.. .ale tohle dílko by mohlo brňákům napravit reputaci... už aby to bylo venku :)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

V příštím Levelu (133) bude jako plná hra UFO: Aftermath.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

hmm.... Aftermath mě ani tak nebere, spíš se těším na ten Aftershock... ale pro doplnění informací o ufouní éře bych si to asi měl pořídit :)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Pan Bača: to bys 100%ně měl :-D Mě ta čtyřka velmi chytla. Už třeba kvůli zvukům zbraní (které samozřejmě nejsou úplně dokonalé a přesné, ale...) podle nichž se dá poznat čím kdo po tobě pálí 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Aftermath jsem nehrál ale jen viděl - dost mě odradilo použití "normálních" zbraní - přece jen jsem byl zvyklý na hry jako je JA a další, takže mi jejich ztvárnění přišlo dost směšné... Pokud vím tak v UFO 1 a 2 byly vždycky jen na začátku nějaké "lidské" zbraně a pak se buď vyvinuly nové nebo přejaly "cizácké" - to se mi líbilo víc...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

no já jsem na to dost zvědavý a vlastně se dost těším.. takže příští týden bude vařba :)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

sevencreature: ono v dalších fázích hry ale taky můžeš používat aliení zbraně... Kam se potom hrabe RPG7 na aliení raketomet. A taký akcelerátor..hmm ten má švunk :twisted:
Nejdrsnější jsou ale asi ty jejich armory. Ty první jsou slabší než průměrné lidské ale taký sun, či bioarmor :-x
Ale ani lidské zbraně se nenechají zahambit. V pokročilejších fázích tam máš bezbolestnou, granáromety apod. Jen je u nich tragická 'reakční doba' jelikož kupř tu bezbolestnou můžeš tahat jen v těžkém (hydraul.) brnění a to tě hrozně zpomaluje...Pak stačí jeden alieník s raketometem a (pokud nemáš setsakramentsky dobré a rychlé krytí) jdeš pod kytky...
Já spíš sázel na sniperky + HK a rychlost 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“