Cheaty a vy...

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Využíváte cheaty?

Za žádných okolností!
16
33%
Když už to jinak nejde...
19
40%
A proč ne, pokud mě to tak baví?
13
27%
 
Celkem hlasů: 48

Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Cheaty a vy...

Příspěvek od Adieu »

"Bez cheatů je San Andreas dál už pěkná nuda"
I takovouto větu jsem již zaslechl. :lol: Vzpomínám si, že jednou jsem se nemohl za žádných okolností dostat z jedné úrovně v American McGee's Alice (pokud to někdo hrál, tak se ta úroveň jmenovala Airborne Terror - zajímalo by mě, jestli skutečně existují lidé, co to dali... :-) ), a tak jsem využil cheat. To, že jsem využil cheat, mě však znechutilo natolik, že jsem v následující úrovni skončil a hru uložil do šuplíku. A jaký je váš postoj? Myslíte, že takovéto situace cheatování ospravedlňují? Anebo dokonce berete cheaty jako jednu z přirozených součástí hry a pořád něco datlujete do konzole?

MCZ: přesunuto...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Cheaty a podobnou pakáž používám když už nejni žádná jiná možnost, jak ve hře pokračovat dál. Což se mi stalo třeba několikrát u Morrowindu - pár technických chyb hry jsem řešil přes editor. A také jsem si chtěl přes Shadow keeper vytvořit nějakou spešl postavu do BG2, bohužel tu mou možnost nenabízel, a stejně se obávám, že by mě to s takhle vytvořenou postavou nebavilo. Kdysi jsem v něm též kontroloval průběh romance s Viconii.
Jinak jsem žádný cheat už mnoho let nepoužil, naposled snad cca před 6ti lety u Kingpina. Opravdu mi to totiž velmi kazí požitek ze hry.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Cheaty používám u her, u kterých se chci pouze nějakým pochybným způsobem bavit a ty hry mi přijdou přihlouplé a odmítám se jimi namáhavě prokousávat - takže jsem cheaty či nějaké editory používala u BG 1 & 2, Diabla 2 a W3. Všechny tyto hry mi lezly svým způsobem na nervy a naopak mne na stranu druhou bavily...takže, jak to hrát, co nejvíce se bavit a co nejméně namáhat - cheaty.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Kvůli obtížnosti jsem cheatoval snad jen ve svých začátcích, ale kvůli nějakému bugu, nebo na obejití pravidel je musím občes použt. V BG třeba na zapnutí romance s Viki, ve SW: JA na zapnutí všech schopností na max už od začátku (hrál jsem na nejtěžší obtížnost, aby to nebyla nuda :-)) a ještě v mobilním Doomovi občas nefungoval save (ta konverze z pc byla dělaná opravdu jen tak zběžně :-? ) a tak jsem s cheatem proběhl starší části hry.

Občas je hraní s některými cheaty docela sranda (např ta Jedi Academy) a pokud to s nimi někoho baví tak bych ho moc nezavrhoval (maximálně si řeknu že je lama).
Ale lidi co cheatují v multiplayeru bych nejradši na místě střílel :evil:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

AlieN píše:(..) lidi co cheatují v multiplayeru bych nejradši na místě střílel :evil:
To přece můžeš, ne :mrgreen:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Vampiria píše:To přece můžeš, ne :mrgreen:
Pokud nechcou (~nemohou~) chcípnout, tak to ale efektu postrádá. :-?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vampiria píše:
AlieN píše:(..) lidi co cheatují v multiplayeru bych nejradši na místě střílel :evil:
To přece můžeš, ne :mrgreen:
Myslím v reálu :twisted:
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Cheaty používám jen v případě bugů ve hře.Editor jsem naposledy použil v M&M 6 v hrobce VARN (bylo to na mě moc megahusté, samá potvora a tak), kdy jsem si vylepšil postavy a vzápětí mě to přestalo bavit.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Pokud to zvládám bez cheatů, jsem radši, ale musím přiznat, že cheatování se nebráním.
Hrát v rámci pravidel sice JE větší zábava a člověk z toho má i lepší pocit, nicméně u her se chci spíš bavit, než nervovat - a pokud nervování přesáhne určitou mez, tak si i zacheatuju.
Sice uznávám, že na férovku je to lepší, ale co už...:-)
Zatím jsem teda cheatovala jen v Baldur's Gate - ale zas jsem švindlovala fest.
;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

když mě hra hodně sere nebo nudí zacheatuju, jinak nic
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Co si vzpomínám, tak jsem naposledy použil cheat při hraní Hexen DotDC - viz příslušný thread. Vážně jsem nepřišel (ani s pomocí editoru) jak sebrat poslední část klíče. Nikde na netu jsem nenašel řešení a nevím, jestli jde o bug nebo ne.

Jinak rozhodně nechápu používání cheatů, když je hra příliš těžká... To je mi spíš k smíchu...

Resp. dohrání hry s použitím cheatu (pokud nejde o technický problém - resp. bez cheatu je dohrání nemožné) nepovažuji za dohráni hry.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Nikdy jsem teda moc s cheatama nehrál, jen je třeba používal k různým srandičkám atd. Jediný podvůdek, který využívám, je mazání quicksave slotu v Operation Flashpoint - hra totiž dovoluje si uložit pozici během celé mise pouze jedenkrát a přitom je zrovna OFP z her, kde vás trefí ani nevíte odkud a vracet se zase na začátek popř. k poslednímu autosavu (těch je dost málo) třeba popáté už začne být pěkně otravné a frustrující. Takže se prostě v případě potřeby savu přepnu do win, slot smažu (rsp. přesunu) a uložím. Nevím, jak velký to je "zločin", ale špatné svědomí z něj určitě nemám, za ty zachráněné nervy mi to prostě stojí ;-).
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

MCZ: Ty nervy právě stojí za to, sám jsem díky tomuhle měl pár nezapomenutelných zážitků (cíl je na dohled, save někdy před hodinou, já se spolu se dvěma vojáky z jednotky choulím v dolíku u lesíka a kousek od nás pobíhá spousta nasraných Ivanů s tanky - atmosféra maximální, nervy napnuté k prasknutí, no prostě nářez :twisted: :-D )
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Jj, přesně tak :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

AlieN: Přesně tak. :-) Jde právě o ty nervy, ale pokud má někdo pocit, že to nevydrží, tak ať si OFP tímhle klidně zkazí. :mrgreen: Ten pocit, když jsem v poslední (respektive předposlední) misi jel s humweem přes celý ostrov, ztratil jednotku a pár okamžiků před apokalypsou zničil scud bazookou, a po celou tu dobu jsem už nemohl saveovat, stál prostě za to.
EDIT: To, že jsem použil stejná slova jako 7c není nedostatkem fantazie, ale on mě předběhl. :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“