Warrenovky

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Co si myslíte o Warrenovkách?

Jde o legendy herní zábavy
16
47%
Velice kvalitní hry
13
38%
Jsou to běžné hry, jako spousta dalších
1
3%
Nuda. Divím se, že to někdo vůbec hraje
3
9%
Warren by se měl i s jeho hrama zavřít do jedné cely s Kájínkem
1
3%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab píše:Jenže vzato kol kolem jde prostě jen o akční hru. Tyhle věcičky jí posouvají o něco výše. Ale opravdu jen o něco.
Deus Ex bych tedy od finální verze nečekal ani náhodou.
Já se k těm trailerům také dostal až včera a takhle se BioShock opravdu jeví. :anxious:
Možná chtěli konkrétně na soubojích autoři něco demonstrovat (nevím co, moc cool mi nepřišly) a ve finálním produktu jich nebude zase tolik, ale množství nepřátel, mezi nimiž hlavní hrdina tančí a kosí je ve velkém, je zneklidňující.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 21.8.2007 13:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, podle ohlasů je tam málo munice a nepřátelé se dají řešit i nebojově (resp. tak, že s nimi nebojuje hlavní postava).

Cekově mi to (podle popisu) dost připomíná System Shock 2 - plasmidy = PSI ability, EVA = psi hypo, ADAM = moduly, replikátory = ehm, replikátory?

Jen se musím smát těm zmínkám o nedostatku munice. Jestli to bude "nedostatek" jako v SS2, tak se opravdu není čeho bát...

Nároky na HW jsou na PC podle všeho opravdu krvavé. Za věty typu "jo a na našem redakčním PC Core 2 Quad, 4 GB RAM, 8800 GTX to běhá pěkně svižně v 1920x1200, vážně skvěle odladěná hra, i když to občas cukne" bych redaktorům strhával prémie (něco podobného je v recenzi na IGN :wink:) :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

7c: to nebojové řešení jsem viděl a nepřišlo mi nějak novátorské od dob SS2 a popravdě ani moc zábavné.

No, z toho co jsem viděl, jsem opravdu užasl v okamžiku, kdy jsem poprvé spatřil ty velké mechanické chlápky s vrtákem (Big daddy se jmenují?) v doprovodu malých holčiček. Chci říct, absolutně jsem nepochopil, co to jako má znamenat :lol: . A nevzpomínám si, že by se během komentáře tvůrci zmínili, proč se tak jako děje a o co jim vůbec jde.

Asi to ve hře bude nějak vysvětleno, ale když to vydím jako nezasvěcený, připadá mi to krajně pitomé ;-) .
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:jsem opravdu užasl v okamžiku, kdy jsem poprvé spatřil ty velké mechanické chlápky s vrtákem (Big daddy se jmenují?) v doprovodu malých holčiček. Chci říct, absolutně jsem nepochopil, co to jako má znamenat :lol: . A nevzpomínám si, že by se během komentáře tvůrci zmínili, proč se tak jako děje a o co jim vůbec jde.
Tak to mně se zase moc líbí, hned jsem si k nim začal domýšlet moc zajímavé teorie, co to má znamenat. :-P
Ale z těch řečí tvůrců, kterých bylo o Big Daddy fakt hodně, jsem nabyl dojmu, že bude mnohem větší a že bude jen jeden. :cry:

A pokud jsou "nebojová řešení" to, co je ukázáno v trailerech s věžičkami, pastmi atp., tak je to tedy bída.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ta holčička má nosit nějakou mutagenní látku, která může hlavnímu charakteru zvýšit nějaké staty. A Big Daddy je její ochránce. Po jeho zabití můžete holčičku buď osvobodit nebo nějako vysát i s onou mutagenní látkou.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, tak oprava - po dohrání dema jsem nabyl dojmu, že to je čistá akce. Skoro bych řekl, že SS2 je oproti tomu tahová strategie :anxious:

Jinak mi to připomínalo mix SS2, Falloutu a Quake 3 :-?

Každopádně mít Xbox 360, tak to možná stojí za zahrání - na velké televizi to může být dobrá zábava.

Z toho kousku "příběhu" co tam byl, to silně připomínalo SS2 - pokud byste drželi na ovladači tlačítko FF neustále zmáčknuté. Je to prostě hodně rychlé.

Jinak jsem po dohrání dema ztratil o další hraní zájem (minimálně do koupě nového počítače :lol:)...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Asi první česká recenze (X-box verze). - http://games.tiscali.cz/reviews/bioshock/index.asp
Překvapivě z toho vyplývá, že Bioshock je akční hra. :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Whoa, kolem BioShocku to teď docela vře :-) Hlavně kvůli té kontroverzní ochraně...

http://forums.tweakguides.com/showthrea ... #post72037

A kvůli zajímavému přístupu co se widescreen- pardon, tallscreengamingu týče:

Obrázek
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

System Shock 2: Adrenaline 1.0

Tak jsem konečně vydal plnou verzi svého modu, vyladil, opravil chyby, dohrál hru s ním. Zvedám své pomyslné hodnocení hry z 8 na 9/10. Není to v žádném případě dokonalá hra, ale má zase věci, co třebas většina her ani nemá a když se lépe vyváží zbraně, je to i skvělá akční zábava :-P .
(...) Mod nepřináší žádné nové modely, úrovně či nepřátele, ale něco mnohem důležitějšího. Pojetí zbraní – tedy především těch standardních – se v Adrenaline poměrně zásadně mění. Některé zbraně se poškozují několikrát pomaleji; skutečně nechápu, proč stresovat hráče tím, že se mu zbraň po třech výstřelech “realisticky” rozpadne. Rychlost poškození byla snížena i u energetických a těžkých zbraní, ne však tak radikálně, takže udržbářské nástroje stále mají své uplatnění. Co je však podstatnější, snížila se účinnost střel standardních zbraní (někdy i trojnásobně) a zvýšil se jejich počet. A také někteří nepřátelé mají více hitpointů (bojoví boti téměř dvakrát více). Celé to má velice pozitivní efekt na dojem z akce samotné. Již se vám nestane, že by obrovitý robot explodoval po třech zásazích z pistolky, a použití automatického režimu střelby u útočné pušky má konečně svůj smysl. Akce se stává mnohem adrenalinovější, přičemž kouzlo a atmosféra původní hry je zachována.

Troufám si tvrdit, že můj setting zbraní je lepší než ten původní, minimálně tedy v mých očích :-). Nyní je již k dispozici verze 1.0, která by měla být vyvážena nejlépe, mj. například co se týče přebytku munice do pistole/útočné pušky (nyní jsem ji musel dokonce i kupovat, což se mi nestalo ani v původní hře). Mod by měl být prostý všech chyb a běžet stabilně, nicméně vzhledem k tomu, že ani původní hra taková není, nemohu to samozřejmě zcela zaručit (především u novějších OS). (...)
více + download: http://midnight.sigil.cz/blog/hracky/sy ... drenaline/
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

BioShock se zde prodává sice "s českými titulky", ale lokalizace je v krabici přiložena na zvláštním CD, tedy by to mělo jít bez problémů hrát i v originále.

Toť jako dobrá zpráva (nejen) pro sevencreature, pokud už to dávno neví. :-)

A teď už jen počkat, až mi přijde nové PC, a vzhůru dolů do Rapture. :twisted:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Toť jako dobrá zpráva (nejen) pro sevencreature, pokud už to dávno neví. :-)
7c to nechává chladným 8-) Jak už jsem psal, demo mě zrovna moc nenalákalo, takže si počkám, až se bude prodávat za 200,- Kč :mrgreen: A tou dobou už snad budu mít motivaci pořídit nové PC :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature: Mě trailery také nezaujaly (spíše naopak), ale jsou hry, které si z nějakého důvodu - v tomto případě vývojářský tým a samotné město Rapture - prostě zahrát chci, ať už jsou jakékoliv. Nu, 899,- už jsem utratil za mnohem horší hry a když už budu mít to nové PC...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: A co budeš mít za počítač (a komponenty)? :think:

Hmm, jinak co jsem ještě slyšel, tak je BioShock poměrně krátký... Což nemusí být na škodu - jen nevím, jak to bude s replayabilitou.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Hmm, jinak co jsem ještě slyšel, tak je BioShock poměrně krátký... Což nemusí být na škodu - jen nevím, jak to bude s replayabilitou.
Pokud bych se spolehnul na Dobrovského recenzi v LEVELu, měl by BioShock zabrat asi 17 hodin (což je dnes na FPS myslím solidní čas) a replaybilita nebude nic moc. Vlastní názor přihodím zhruba za týden. :-)

A pokud jde o to PC...
CPU: Intel Core 2 Duo E6550 - 2,33GHz, 1333MHz FSB, 4MB cache
Základní deska: Asus P5KC (iP35 chipset)
Operační paměť: 2 GB DDR2 800MHz
Grafická karta: Asus EN 8800 GTS 320MB

Jsem si vědom toho, že jako herní PC to není žádná velká sláva, ale byl jsem fordužel poměrně přísně omezen finančně - tím snížením prospěchového stipendia na polovinu. :-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Taky mi přijde BioShock zajímavější v recenzích než v trailerech (i když je fakt, že Dobrovský takhle okecává celkem často a už jsem minimálně jednou narazil), ta herní doba 17 hodin (pokud je to pravda) mi přijde celkem optimální (SS2 jsem dohrál za cca 12-14 hodin a dlouhý mi přišel dost). Jestli zkusím BS za rok či za dva, je mi úplně jedno, jsem hlavně zvědav, jaká bude ta hra s odstupem, jeslti stále tak perfektní; 10/10 by mělo přeci jen znamenat téměř dokonalou hru.

Zrovna včera jsem přemýšlel, jak by bylo krásné, kdyby udělali System Shock 3... mohlo by se to odehrávat o pár desítek let později a Shodan by zahájila invazi na nějakou rozsáhlou orbitální bitevní stanici, kde by se hra odehrávala. Super by bylo, kdyby to tentokrát nebylo dle schématu "stalo se něco strašného, přišel hráč, postupně se dozvídá fakta, nakonec to vše víceméně zachraňuje", ale o tu stanici by se právě stále bojovalo, zabírala by se klíčová stanoviště, prováděly se sabotáže atd. Mlask. Ale mám pocit, že se do toho nikdo zřejmě nepustí :-?.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“