The Battle for Wesnoth

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

The Battle for Wesnoth

Příspěvek od sevencreature »

http://www.wesnoth.org/

Zkoušel jste někdo tuhle strategii?

Ehm, tedy, ne že by se ze mě stával stromy objímající levičák, ale vypadá vážně docela hezky... Navíc mám s podobnými community-projects docela dobré zkušenosti (třeba různé packy pro Doomsday a podobně).

Hmm, napadlo mě, jestli to nezařadit mezi Hamsterovu indie verbež, ale co když se to ujme...
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 13.2.2007 17:26, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Hral som, ale pravdupovediac ma to veľmi nechytilo... zrejme som príliš zhýčkaný sériou HOMAM.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Hra je to imo výborná (Kombo: Jednoduchá hratelnost - komplexní systém) a přesto že mě v obou případech po čase omrzela, tak jsem se u ní do té doby skvěle bavil. Jen mi není moc jasné, co to má společného s objímáním stromů. :oops:
Naposledy upravil(a) Hamster dne 13.2.2007 16:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Já se wesnothu věnuju už nějaký ten pátek (cca od verze 0.9) a rozhodně si tu hru jen pochvaluji a dále propaguji... Už jen ty kvanta jednotek, jejich levelování, přenos do dalších misí, spousta kampaní, lehká modifikovatelnost...

Ovšem je pravda, že je nejlepší ji hrát po kouskách...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syneth »

7c: poviem ti že ten prepracovaný systém kde sa všetko = náhoda je paráda... najma ked som schopný s tým najslabším čupákom upižlať nepriatelského hrdinu... takto je to paráda... :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke »

Dohrál jsem základní kampaň (Heir to the Throne se myslím jmenovala?), docela mě to bavilo, ale ke konci už jsem se moc nechytal. Ta náhodnost mi na Wesnothu vadila nejvíc a od dalších kampaní mě odradila -- hra sice odrazuje od podvádění stylem save/load, ale když člověk párkrát chytne smůlu tak prostě misi nedokončí ani kdyby se rozkrájel. A to v lepším případě, v horším se prakticky nedokončitelnou stane až ta následující, a pak je to teprve pruda. A nebo to prostě neumím hrát :-P .
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syneth »

spýtam sa vás za akú rasu hráte? ja čo sa vestnothu týka to sú perfektní orkovia (severania), Knalga a nemrtvy a čo vy?
Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Battle for Wesnoth

Příspěvek od Jab »

Je to velmi řízná hra. Systém povyšování je fajn, rovněž tak výhody/nevýhody terénu atp. Nicméně je fakt, že občas přijdete i o poměrně vycvičené jednotky a kvůli tomu může být hra později o dost (tím míním opravdu o dost) těžší.
Nadto počítač sám často používá jednotky již na vyšším levelu, což místy též může být problém. Resp. zdá se mi, že jich má často až moc.

Dohrál jsem zatím jednu kratší kampaň za elfy (ta byla v poho). Teď hraji za lido-elfy. Poslední misi asi budu muset restartovat, jelikož jsem v ní naivně šel dát lekci jisté spratkovité princezně a její royal guard, místo co bych zdrhal přes řeku. Výsledek byl ten, že se mi ta její královská garda nějak záhadně při souboji rozmnožila (pravděpodobně dělením). Jeden z nich tomu říkal "rychlé povolání posil". Já tomu říkám cheat. :-?

Pokud porovnám s jinými obdobnými strategiemi na kola, tak Battle for Wesnoth jasně válcuje zdlouhavé Warlords a o něco i Disciples 2 (obě další strategie se přitom obdobně vyznačují heslem "V jednoduchosti je síla").
BoW má ovšem velmi pěknou kreslenou grafiku (třebas i u portrétů). Jednotky, ač viděné trochu z jiného úhlu pohledu, mi silně připomínají první a druhý HoMaM.

Ve zkratce jde o moc prima hru, která je i přes svůj další vývoj plně hratelná. Byť dosti pochybuji, že napřílad jednotlivé rasy jsou ve své síle vybalancovány. Alespoň mi to tedy tak přijde...

Jo a na HoMaM to nemá. Nicméně to mi nebrání, abych se u hraní dobře bavil :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Battle for Wesnoth

Příspěvek od Jab »

Člen elfího sněmu píše:There is another way by which you can return to Wesnoth: past the mountains of the dragons and trough the dark valley
Tos to teda vymyslel, blbečku! Co třeba jít ještě "Soutězskou jisté smrti" nebo "Jeskyněmi Balrogů"? :evil:
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: The Battle for Wesnoth

Příspěvek od Krokyn »

Tak jsem na ní taky nově ulít. Ale zatim jedu jen kampaně pro začátečníky. Super hra.
Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: The Battle for Wesnoth

Příspěvek od Barsian »

tbckove strategie ma nejako v poslednej dobe chytili, a toto vyzera celkom zaujimavo... kreslena grafika je presne moj styl, takze hned ako dohram Kings Bounty idem na to...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“