Travian

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Hamster : nie si ty nahodou Hamster od husitov na s1 ? Potom si zo mňa robíš srandu svojimi otázkami čo ? :) Ak to tak nieje a ja ti krivdím, tak sa ospravedlňujem :).
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ne, Hamster bohužel nejsem, protože tenhle chlapík už měl ten nick zabraný. ;-)
Obrázek
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Tak sa ešte raz ospravedlňujem. Ten Hamster z travianu je totiž u husitov s ktorými máme vojnu a naše aliancie sa dosť podpichujú :).

No tak potom k tvojmu predchádzajúcemu postu.

To že je niekto teraz v aliancii a má vysokú populáciu nič neznamená. Nieje problém stavať budovy ktoré berú veľa populácie. Je to ale na úkor ekonomiky. Už teraz, po týždni spustenia je niekoľko stoviek aliancií, čo je šialené. Predpokladám ale, že 99 % z nich nefunguje tak, ako má fungovať ally. Mám to vyskúšané z s1. To že má aliancia veľa členov a je momentálne prvá ju nezachráni. Uvidíš po mesiaci, dvoch. Ľudia s ktorými hrám na s1 ešte v aliancii na s2 niesú a predpokladám, že ešte tak mesiac ani ally zakladať nebudeme. Zbytočné výdavky za ambasádu :).

Germáni.
Hra za germána je určená skor pre skúsených hráčov. Oni totiž zo začiatku nestavajú ekonomiku vojsko a žijú z lúpeží. K tomu majú najlacnejšie základné jednotky s dobrým pomerom cena/výkon a bonus na lúpenie.

Neviem aký je tvoj štýl hry. Ak chceš hrať tým sposobom aký som popisoval vyššie, tak musíš stavať vojsko na úkor ekonomiky, byť veľmi aktívny a lúpiť okolo. Hlavne neaktívnych hráčov, alebo hráčov bez úkrytov. Pozor na galov a ich pasce. Zbytočne aby ti nejaký gal chytil do pascí armádu, ktorá ti prináša suroviny na tvoj vývoj. Ale chce to fakt aktívne hranie, pretože jediný príjem surovín je z lúpeží. Býva to dokonca viac, ako z budovania polí. Tu je doležité dávať pozor na to, aby si nenechával svoju lúpežnú armádu doma, ak niesi pri počítači. Vždy ich treba poslať na nejakú bezpečnú lúpež tak ďaleko, aby sa vrátili približne keď sa vrátiš k počítaču aj ty. Inak ti ich može nejaký kolega germán vybiť, aby zničil konkurenciu :).

Druhý sposob hry je stavať ekonomiku (surovinové políčka) a vybudovať si dosť úkrytov aby ti pokryli suroviny. Dobré je mať úkryty na 33 % viac ako je maximum skladu (sýpky), alebo tvoje maximum produkcie keď si mimo kompu. Samozrejme keď vidíš že na teba ide útok, tak suroviny ktoré ti úkryt nepoberie je potreba investovať. Takto ti nič nevezmú a ty sa možeš kľudne rozvíjať. Ak k tebe príde párkrát a a odíde s prázdnou, tak je predpoklad že ťa nechá tak.

Nejakú obranu stavať je zbytočné. Germánske základné jednotky majú tak dobrý útok a sú tak lacné, že sa ti to ekonomicky veľmi neoplatí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

wow, díky za vyčerpávající odpověď.

Taktiku samozřejmě preferuji tu první a armádu si držím tak na 70-90% popky (včetně hera). Jedinný problém mi tedy činní ostatní germáni, protože je sice možné se s nimi o suroviny přetahovat, ale cena pálkařů mi způsobuje hrozné přebytky obilí a železa a přestože je nepotřebuju, tak je mi hloupé jim je dávat. ;-) Trochu mě taky děsí, že svačením celého okolí si do budoucna moc spojenců nezískám, ale to k tomu asi patří... :-? Posílat při neaktivitě jednotky pryč mě nenapadlo - zkusím.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ak máš prebytky obilia a železa, tak surovinové polia tohoto typu nestavaj. Alebo si postav viac úkrytov, aby ti to neukradli. Dobre je postaviť obchod a obchodovať. Ono sa vždy niekto nájde a vymení ti to napr. za drevo alebo hlinu. Aj ja často nakupujem železo a sem tam aj obilie.

Na začiatku útoč prevážne na neaktívnyach hráčov. Majú nízky status, ktorý sa dlhší čas nehýbe. U vyššieho statusu to ale može znamenať aj to, že stavia armádu. Potom možeš skúsiť útočiť na hráčov s nižším statusom, ktorí su bez aliancie. I keď nájsť hráčov bez aliancie je už pomaly problém :). Ono ale vetšina aliancií je nanič, takže možeš v pohode útočiť.

Akurát ti odporúčam neútočiť na hráčov z novovzniknutej aliancie ATLANTIS. Sú tam všetko skúsení hráči a nemusel by si dopadnúť dobre :).
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Valgard píše:Akurát ti odporúčam neútočiť na hráčov z novovzniknutej aliancie ATLANTIS. Sú tam všetko skúsení hráči a nemusel by si dopadnúť dobre :).
A ty jsi z nich který?
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Um... mozem sa spytat, ako prosim zautocim? :oops: Ok, dam vyslat vojakov do urcitej vesnice- tam mi to nahodi pomerne divne odpocitavanie, kde doba, za ktoru tam dorazia, ostava nemenna, ale zato cas prichodu bezi v sekundach (t.j. napr. 19:34:56, 19:34:57... etc)- a ked odkliknem tu obrazovku, tak nejak nikde o tom, ze som vyslal vojakov, nie je ani zmienka... :think:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Elessar: Mělo by se ti objevit tohle:
Obrázek
+ máš vypsané pohyby jednotek ve shromaždišti.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

ok, thanks... problem bol v tom, ze som to mal este raz potvrdit :doh: Ok, nabuduce bude prvym potencionalnym vinnikom moja blbost namiesto bugu... :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Hamster : na s1, i na s2 mám nick Arien. V Atlantis ešte niesom, ale je to v pláne, pretože je to aliancia prevážne hráčov, s ktorými sme spolu v aliancii na s1 :).
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Hele mohgli byste mi někdo poradit, mám sice nějaký ty pole, ale potřeboval bych vědět jak se bránit za římana, už n amě šlo asi tak 10 útoků a nějak to nezvládám, Dík.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Možeš sa brániť tak isto ako aj iný národ. Postav toľko úkrytov, aby ti pokryli maximum skladu + 33 % naviac. Inak sa snaž čo najviac pred útokom na teba preinvestovať, aby si mal v dobe útoku čo najmenej surovín (ak ti ich teda nepokryjú úkryty).

Záleží aj od toho, s čím súper útočí. Ak útočí len s vojakmi, tak sa netráp. Párkrát odíde od teba s prázdnou a pravdepodobne s tým prestane. Problém nastane, ak už budú katapulty. Dovtedy ale musíš mať obranu a najlepšie je aj byť v nejakej aliancii, ktorá ti pomože.
Ako som už písal skor, nesnaž sa na začiatku stavať obranu a bojovať s germánmi. Ich jednotky sú asi o polovicu lacnejšie ako tvoje a útok majú rovnaký. Na obranu by sa hodili akurát pretoriáni, ale tých asi ešte nebudeš mať a aj tak by si ich musel mať primeraný počet. Legionár nieje až taký dobrý na obranu proti pechote. Neskor je dobé postaviť aj mestské hradby. Rimania z nich majú najvetší bonus do obrany. Musíš mať ale armádu, ktorej sa ten bonus k obrane pridá. Inak ti je múr k ničomu.

Jednoducho teraz postav dosť úkrytov a buduj ekonomiku. Rimania majú veľmi silné, ale drahé jednotky. Neskor im to pekne vrátiš.
cheerleader
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 26.8.2007 22:45
Bydliště: MOONS

Příspěvek od cheerleader »

už to nějakou dobu hraju a nevim jestli mám přestoupit do jiné silnější aliance a tu svojí starou preventivně vykosit co myslíte ??
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

cheerleader píše:už to nějakou dobu hraju a nevim jestli mám přestoupit do jiné silnější aliance a tu svojí starou preventivně vykosit co myslíte ??
Jo jasne vykos je vsechny :-D
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Já tuhle hru taky hraju, prvně jsem to dělal kvůli Vallunovi, aby měl zlaté, ale teď mě to docela baví. Hraju na S3, S9 a S10, ale nějakej přeborník v tom nejsem.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“