Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který ze subžánrů máte nejvíce v oblibě?

klasické kreslené point'n'click
47
56%
moderní point'n'click
9
11%
akční adventure
13
15%
jiný
3
4%
nehraji adventury
12
14%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Starforce ta verze taky má? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: Starforce ta verze taky má? :think:
Jistěže nemá. A pořiď už si domů ten google.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Kde nic není, ani Google nebere. Ve Velké České Internetové Poušti zrovna moc spolehlivých pramenů informací nepřebývá, takže než se po kolena brodit tou informační stokou, tak se radši zeptám někoho, kdo hru vlastní (nebo vševědoucího Jaba, samozřejmě) 8-) Protože moje poslední (dost stará, pravda) informace o Dreamfall u nás byla, že je chráněna Starforce.

Vzhledem k tomu, že mám Dreamfall už drahnou dobu koupený přes Steam, tak se ptám jen ze zvědavosti...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: Kde nic není, ani Google nebere. Ve Velké České Internetové Poušti zrovna moc spolehlivých pramenů informací nepřebývá, takže než se po kolena brodit tou informační stokou, tak se radši zeptám někoho, kdo hru vlastní (nebo vševědoucího Jaba, samozřejmě) 8-) Protože moje poslední (dost stará, pravda) informace o Dreamfall u nás byla, že je chráněna Starforce.
http://www.google.com/search?hl=cs&clie ... lr=lang_cs

Nemusíš se prokousávat celou tou internetovou pouští (tzn. sedmi odkazy). Je to ten šestý. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Díky. Hmm, no, přiznávám, že tohle by mě asi nepřesvědčilo :think: Ale když to říkáš ty (z vlastní zkušenosti s tou hrou, předpokládám), tak tam nejspíš není.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Jab »

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Pořád mám pocit, že je ta recenze taková nějaká "divná" (přitom autorka jinak psát umí). Ale LEVELácká se nesla v podobném duchu a měla i stejné hodnocení. Až to tu jednou vyjde, určitě ji vyzkouším, i přes to vytýkané velké množství humoru - minimálně kvůli grafice.

Samostatnou kapitolou pak je, jestli a kdy vyjdou ty zbývající dvě části.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od MCZ »

Po dvou dnech téměř nepřetržitého hrani jsem Dreamfall dohrál a okamžitě jej zařadil mezi nejlepší hry svého života. JE TO ABSOLUTNĚ VÝBORNÉ!
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Elessar »

Práve som dohral Dreamfall a... budem to musieť rozdýchať.
Zobrazit spoiler
Každopádne, pokiaľ April umrela - čo som odmietol prijať a radšej som sa v duchu hry rozhodol 'veríť' - tak je to jedna z najsmutnejších udalostí môjho života.

Na druhú stranu, vždy som si myslel, že April je Lady Alvane, takže... snáď jej podoba v Storytime?
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od MCZ »

Elessar: zrovna tuhle událost považuji za nejhorší část celého příběhu (a to i když pominu ta nevyplněná místa), hlavně proto, že je dost klišovitá a přijde mi docela zbytečná - Tørnquist se případným odpovědím na otázky okolo toho docela vyhýbá, takže asi tak. Navíc věřím, že kdyby doopravdy ano, dali by si na tom aspoň trochu více záležet...

Co se pokračování týče, mám obavy, že pokud Funcom nezmění svoji skvělou strategii "budeme to zkoušet s MMO znovu a znovu!", jen tak se Chapters či snad D2 nedočkáme...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Jab »

Elessar: Též si myslím, že nejde o nic definitivního. Koneckonců i ona shoda příjmení s jinou postavou odkrývá spíše jiný možný děj.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Elessar »

Ja som najskôr nad tou scénou len mávol rukou, anžto jej banálnosť bola v príliš ostrom kontraste s udalosťou samotnou. Nepokojný som začal byť až smerom ku koncu, keď sa v tomto ohľade nič ďalšie nedialo... Čo, pravda, vzhľadom na otvorenosť celého Dreamfallu nič zvláštne nie je. A za to prekliatie, keď osud mojich dvoch najobľúbenejších herných sérií (TLJ + KotOR) stojí na vode, by som najradšej niekoho kopol.
Zobrazit spoiler
Ok, nástrel na teóriu... Vážne nerozumiem, ako Zoe zachránila April. Celá tá jej teleportácia do osady rebelov mi príde úplne zbytočná, anžto si tam nespomínam na jedinú jej akciu, ktorá by akokoľvek priamo či nepriamo ovplyvnila April.

No a, nakoniec, niektoré teórie na oficiálnom fóre ma úprimne vydesili - konkrétne napr. tá, že Cortes by mohol byť zlý. On bol pre mňa vždy 'postava, ktorá všetko vie,' typ postavy ktorý som v rozprávkach vždy zbožňoval, a aj keď sa Dreamfallu podarilo dospieť veľmi vkusne, bol by som nerád, keby to v Chapters zašlo príliš ďaleko... Navyše by to skutočne obrátilo pôvodnú The Longest Journey naruby.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Red »

MCZ píše:Broken Sword 2.5 hotov (anglický dabing je v přípravě)
Máma má na svém kompu takovej problém že ji nejde savnout hra, mě to šlo bez problému. Na jejich fóru si taky někdo stěžoval ale odpověď byla neuspokojivá, měli jste někdo podobný problém? :think:
Ať žije BG a PT!
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Příspěvek od Elessar »

Mmch., ešte ohľadom Dreamfallu... Osobne som opatrný v domnelých "inšpiráciach," anžto nie som si istý nakoľko je to len môj dojem, ale
Zobrazit spoiler
Gordon Halloway
ma vážne udrel do očí...

Pre porovnanie Dr. Manhattan z Watchmen...
Obrázek
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“