S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od raider »

sevencreature: na mojom Athlon64 3700+, GeForce 7950gt a 4x512 mb ramky na max detail to išlo úplne pohode v rozlíšení 1024x768. Myslím tým základnú hru, to druhé som nehral.

scorpioo :realistic mod odporúčam. Začal som to hrať bez neho, ale dosť ma nas*re keď týpkovi strelím dva krát do hlavy z dvoch metrov z brokovnice + pol zásobníka z AK a prežije :-x (bola to tuším ťažká obtiažnosť, ale aj tak ... nemal ani helmu :roll: ). S modom je to lepšie, tak isto aj ten mod, čo skrýva anomálie robí hru zábavnejšou. Niekto si ešte pridáva mod, ktorý vypína časový limit pri questoch. Niekedy sa to hodí, ale nepoužil som ho.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od scorpioo »

jj rozmyslal som aj nad tym modom ale ten ma az tak nelaka.ten realistik ako si vravel zbrane,obchodnici a celkovu realisticnost celeho stalkera spolu s modom na anomalie robi hru neprekonatalnou. 8-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od AlieN »

Realism mod vylepšuje některé věci, hlavně zpřesnění zbraní hráče i nepřátel je dost potřeba, ale taky o stupeň snižuje obtížnost.
STALKERA jsem teď dohrál podruhé s ním na nejtěžší obtížnost (dohráno za cca 30-40 hodin) a hned potom potřetí na normal bez modů (speed run - 2,5 hodiny) a obtížnost se až tak moc nelišila... a to jsem měl při třetím hraní horší vybavení.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Adolfik »

Tak dohráno...dokonale mě vtáhla-takové to, když jenom spíte, jíte a hrajete :-D
Hrál jsem s posledním patchem a bohužel na něm nefungoval Realism mod, tak jsem aspoň damage zvýšil samostatným modem.
Jediné co mě štvalo byla výpadková Al nepřátel i spojenců.
V jednu chvíli mě ohromovala (nepřátelé se snaží nabíhat do zad, obchvaty z boku, krytí) a bohužel zase někdy měla nechutný výpadky :-x . U nepřátel to nevadilo, protože stačilo stojicího zabržděného vola oddělat, ale jakmile začala vypadávat spojenecká Al (hlavně u hlavního příběhu), tak jsem málem začal bušit do klávesnice. Sice existovali řešení v podobě save a následný load, který vždy restartoval skripty NPC, ale každému by tohle save/loadování lezlo na nervy, kdyby to musel dělat u každýho úseku (zatáčka ve městě, před vstupem nějakého domu) jako já. A to jsem prosím pařil s posledním patchem. :-?
Kdyby radši GSC vydala nějaký final patch než pořád vytvářela nové datadisky, které jsou ještě více zabugované.
No jdu na Clear Sky.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Adolfik »

tak jsem tuhle hru rozehrál na těžší obtížnost podruhé a opravdu ta znovuhratelnost je znát :)
pokud někdo uvažuje o singlu, tak mu silně doporučuju hrát s patchem 1.0004. Nejen že jsou s tímhle patchem kompatibilní většina kvalitních modů, které mimochodem hratelnost vystřelují ještě více do výšin, ale hra je jaksi po technické stránce optimalizovanější, prootže podle changelogu od 1.0005 se přidavájí úpravy jenom pro multiplayer. Přijde mi, že hra je stabilnější a Al už nedělá takový pitomosti jako při mém prvním hraní s posledním patchem 1.0006
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Nanaki »

No, tak to asi fakt ne. Tahle hra je PC only.
Uživatelský avatar
Thorleif
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 27.4.2011 11:28

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Thorleif »

Co se týče stalkera soc, tak je nejlepší kombinace patch 1.0005 + datastorův modpack.
Info o balíčku modů naleznete na tomto blogu: http://datastor-modpack.blogspot.com/p/ ... obylu.html
Tento balíček modifikací, nejenže znatelně upraví grafiku, ale přidá i něco kolem 40 zbraní (některé nahrazují předešlé modely - např. namísto viperu je k mání mp5 ve všemožných variacích), spoustu obleků, potřebu spát, jíst a vrací do hry několik vyškrtnutých potvor - existuje dokonce doplňující modul pro tento balík, který zpřístupňuje na poslední chvíli ze hry vyškrtnutá auta. Ale i upravuje hratelnost - s tímhle balíčkem budete v zóně doopravdy bojovat o život. Ne nadarmo se začátečníkům doporučuje hrát na easy!

Podrobnější info + technickou podporu a faq naleznete na blogu...
Enjoy ;-)

A třikrát sláva Datymu!!! :applause:
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“