S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od sevencreature »

Jak se vám líbí? Podle ohlasů je to docela zajímavé a ne až tak náročné na počítač. Už to někdo hrajete? :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Už ho pár dní stahuju a po víkendu se do něj pustím.
První recenze jsou velice příznivé a i když to asi nebude přesně ta hra na kterou jsem se kdysi tak těšil, tak Stalkerovi docela věřím.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: Nečetl jsem ještě žádnou českou recenzi a nadto jsem neviděl, že by se u nás STALKER prodával.
Skoro by se zde hodilo jakési pravidlo prvního příspěvku. Tedy místo jednoho řádku jsi mohl alespoň hodit odkaz na nějaká preview či recenze a rozšířit svůj vlastní názor.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: No vzhledem k tomu, že jsem ho nehrál ani neviděl, tak vlastní názor rozšířit bohužel nemohu.

A ohledně recezní :
http://www.gamespot.com/pc/action/stalk ... id=6167650

Předpokládám, že každý je schopen používat google :mrgreen:

Z toho, co jsem pochytil na netu, má hra určitě větší potenciál, než to, co momentálně nabízí - takže očekávám, že by se mohly objevit zajímavé mody - hmm, třeba kooperativní týmový multiplayer... Hmm... A taky vychytat mouchy, samozřejmě (heh, při době vývoje je tedy zajímavé, že jich tam tolik je :think:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Tak tohle je určitě hra, kterou si *někdy* zahraju (a doufám, že do té doby už bude dobře vyladěná; i když toho nevyužití potenciálu se také obávám), jelikož nové trailery, co jsem viděl, byly prostě úžasné - a rozhodně to není tím, že bych se nechal opír rohlíkem; naprostá většina herních trailerů, co vídám z Level DVD mi přijde nudná a stupidní - ty stalkerovské však zcela vybočují. Pokud bude atmosféra ve hře taková, jaká byla cítit z ukázek, moc se těším.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: No vidíš, že to jde. :-)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hram, som ohromeny, co vaic dodat
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ten Stalker je vážně parádní hra :-)
Sice mě trochu mrzí že Zóna není jeden velký celek jako ve Flashpointu, ale jen několik menších částí spojených přechody, ale jinak je perfektní.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

prestalo ma to bavit... neustaly loading, cesta z jednej casti do druhej mi trvala dve hodiny a pritom som ani zivacka nezabil... casove limity bna questy su kravina...
...uninstall...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Já jsem teprve na začátku a mezi lokacemi jsem lezl jen párkrát, takže s dlouhým cestováním jsem moc problémy neměl a časové limity jsou jen u lokálních subqestů takže to taky v pohodě.

xRage: Dají se později u nějakého obchodníka nakupovat dobré věci? Už mám pár desítek tisíc a nemám je za co utratit.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ano, daju... nieje tam sice level ale cim viac postupujes, tym lepsie veci sa ti odomykaju na predaj... cize napriklad aj keby i hned na zaciatku vliezol niekam na sever na nakupy nic dobre si nekupis, vsetko bude rovnake ako u prveho vendora...

a k tomu cestovaniu... akoze jasne ze to je f pohode... ale ked mas 10questov, na ktore mas jeden den a musis behat po tretine zony, da to zabrat :-?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Pred pár dňami som to bol vybrať na pošte ...
Inštalácia bez problémov, hra bežala bez problémov a takto som odohral niekoľko hodín.
Potom so chcel nainštalovať patch /ktorý je s cz verziou bezproblémový/ + nejaké mody ... prečo si hru nevylepšiť, že /zvyknutý na Morr a Obl. :-) /.

Po nainstal. patchu som zistil, že saves nie sú kompatibilné s predchádzajúcou verziou /upozornilo ma to hneď po tom ako sa patch nainstaloval :lol: ...ok, takže som začal odznovu/. Začali sa objavovať grafické chyby /našťastie iba v daždi a v nepravidelných intervaloch ... ale objavujú sa aj tak :-? pict1, pict2./ Odstraňujem to tak, že v hre prepnem nejaké nastavenia v hre z high na low, idem do hry a potom nazad z low na high. Občas je to otrava, ale zaberá to.
Doteraz sa mi ale nepodarilo spojazdniť žiadny mod, pričom inštrukcie z readme sú jasné: unzip ... bla bla rozbaľ, prepíš. Asi to nie je kompatibilné s objednanou cz verziou /iná v ponuke nebola/.
Ale napriek týmto problémom je to celkom dobrá strieľačka /nič viac, nič menej iba strieľačka, sľubované rpg prvky sa nekonajú/.

Práve včera som dočítal knihu Stalker a keby sa autory hry inšpirovali aj príbehom /nielen štyrmi slovami :stalker, zóna, artefakt, anomália/ dopadlo by to ovela lepšie. Ale zatiaľ tých peňazí neľutujem ... dostal som hruba to, čo som čakal /btw, čakal som že mi to bude trhať, a rozbehol som to na plných detailoch ... neustály loading naozaj nie je taký častý ako napísal xRage/. Tak isto časové quety sú v pohode ... samozrejme keď si zoberiem 10 questov ako xRage, tak ich nestihnem splniť, to je logické. A ešte do tretice si rýpnem do xRageho :-D cesta z jednej casti do druhej mi trvala dve hodiny a pritom som ani zivacka nezabil ... mne sa naopak zdá, že ten respawn je až moc veľký a enemy je fakt na každom kroku aj po opakovanom prechádzaní územia.

btw, recenzie som žiadne nečítal ... na čo sa deptať kritikou na hru, ktorú máte niekoľko mesiacov predobjednanú :-D
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ten bug se mi taky jednou po pár hodinách hraní objevil (hraju bez patche).
A ten respawn mě taky docela štve, občas je to sice fajn když sedím u ohně s pár Stalkery a najednou nás přepadnou banditi, ale mohlo by jich být míň.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

raider: hmm, je pravda, ze to nieje az take caste, ale je to DLHE... hra sa zapina(aspon mne, a mam ju na vacsinou plnych detailoch) dost dlho, stihnem si v mikre zohriat pizzu, vymocit sa a ked dojdem este tam mam synchronizing klient...
a nevem akym stylom hrajes tu hru ty, ale ja sa ju pokusam ist stealthom(co je aj dovod, precdo to MNE trva tak dlho)... cize na mna tie potvorky narazia fakt len vo vynmimocnych pripadoch
a k tym questom, naozaj som si ich zobral privela, ale podla mapy to vyzeralo, ze to bude po ceste, lenze ked sa ta dejova linia vleie tak ako sa vlecie...

a jeden bug... hral som to prvykrat, ked som od toho typka co v gatiach nosieva USBcka dostal nejaky quest tak si f pohode odisiel do dedinky... ale ked som ho na druhykrat nezobral, niekde sa zabil... mohli aspon toto nejak osetrit... lebo inac smola :cry:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

xRage píše:a jeden bug... hral som to prvykrat, ked som od toho typka co v gatiach nosieva USBcka dostal nejaky quest tak si f pohode odisiel do dedinky... ale ked som ho na druhykrat nezobral, niekde sa zabil... mohli aspon toto nejak osetrit... lebo inac smola :cry:
To se mi právě strašně líbí, to prostředí je pak mnohem živější když i questovou (byť vedlejší) postavu můžou nezávisle na hráči sejmout banditi při nějakým raidu. :-)
Taky jsem si na skládce chtěl ještě jednou promluvit s chlapem u kterého jsem předtím dokončil velký quest, ale už jsem našel jen jeho tuhnoucí mrtvolu.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“