Half-Life, Half-Life 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
cheerleader
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 26.8.2007 22:45
Bydliště: MOONS

Příspěvek od cheerleader »

Ne to si pleteš Gordon freeman právě neví co se děje, to se ti tu snažim vysvětlit on tam nebyl, když se děli ty události mezi HL1 a HL2. Proto ti nikdo nic o nich neřiká protože se čeká, že on to ví. HL2 začíná tim, že tě najdou ty členové odboje, potom se tě snažej teleportovat na základnu, ale to se nepovede tak musíš pěšky, když se tam dostaneš tak je základna napadena a ty musíš útect atd... prostě je to příběh a všechno má svuj důvod každý kousek cesty. Ale v HL1 je ten začátek asi zajímavější než v HL2, ale pak jakmile procházíš hru dál ti nikdo neřekne co máš dělat, prostě jen deš a střílíš až se dostaneš k vědci kterej tě pošle na xen, abys tam zabil bosse. Děláš tam věci naprosto bez důvodu a to se o HL2 nedá říct. Například v HL1 vypustíš nějakou raketu aniž bys k tomu měl důvod. Příběh HL1 vypadá jako kdyby jses snažil dostat z komplexu black mesa, ale pak to najednou končí tim, že sejmeš nějakýho bosse. Rozhodně se nedá říct, že stále víš co se děje, v HL2 je vždycky někdo kdo tě informuje o důvodu toho co děláš, v HL1 ale prostě jen deš a střílíš je to dobrá hra, ale příběh neni nějak přelomový.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

cheerleader píše:Takže se tam pak odehrává spousta zdánlivě nelogických scén. A nikdo ti to tam nevysvětluje, protože všechny postavy to berou jako že si tam ty roky mezi HL1 a HL2 byl.
Takhle hru někde na netu vysvětlují alibističtí autoři? Dobré, tak s takovým kalibrem jsem ještě neměla tu čest. :mrgreen:

Btw. buď té lásky a nauč se používat čárky, lépe se to s nimi čte.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

cheerleader píše:v HL1 ale prostě jen deš a střílíš je to dobrá hra, ale příběh neni nějak přelomový.
Jj, souhlasím. Není přelomový, ale je zábavný. V HL2 je potenciálně zajímavější a slibnější, ale v praxi jsem se víc bavil u možná ne tak zlomového, ale napínavého a bezprostředního příběhu HL1 než u mohutného a rozsáhlého, leč ne tak osobního příběhu HL2.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
cheerleader
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 26.8.2007 22:45
Bydliště: MOONS

Příspěvek od cheerleader »

sevencreature píše:
cheerleader píše:v HL1 ale prostě jen deš a střílíš je to dobrá hra, ale příběh neni nějak přelomový.
Jj, souhlasím. Není přelomový, ale je zábavný. V HL2 je potenciálně zajímavější a slibnější, ale v praxi jsem se víc bavil u možná ne tak zlomového, ale napínavého a bezprostředního příběhu HL1 než u mohutného a rozsáhlého, leč ne tak osobního příběhu HL2.
JJ hl1 je hodně zábávná hra, ale rozhodně to neni příběhem, je to spíš taková klasika. Hodně lidí vzpomíná na to, kdy tahle hra byla jednou z nejlepších FPS co se dalo sehnat. Má prostě svoje kouzlo, ale rozhodně to neni příběh co by mě na téhle hře bavil. Je to jako byjste koukali na film kde jen nějakej voják jde a střílí celej film. To HL2 už má solidní příběh a každá akce má svuj důvod. Ne jako v HL1, kde z nějakýho nevysvětlitelnýho důvodu, jen tak zmáčkneš páku a stane se to co potřebuješ. Příběh v HL2 je sice pořád o tom stejnym jako ostatní FPS. Jdeš z bodu A do bodu B a pak do bodu C, ale HL1 je jen o tom, že jdeš z bodu A do B, protože tě nikdo nikam neposílá, vypadá to jako kdyby hned na začátku měl gordon freeman v úmyslu sejmout toho bosse na xenu.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, ten výlet na Xen místní vědci vysvětlí docela dobře. Osobně mi Xen nějak zvlášť nevadil, i když je fakt, že jsem z něj taky nebyl nějak moc na větvi. Třeba konec Opposing Force se mi líbil víc.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
cheerleader
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 26.8.2007 22:45
Bydliště: MOONS

Příspěvek od cheerleader »

Nj, ale vysvětl ti ho až před tim teleportem to že dojdeš tak daleko, až k nim nemá moc odůvodnění. Možná prostě neměl kam jinam jít :lol: . Myslim, že nemá cenu se v tom ještě víc pitvat, každýmu se líbí něco. Podle mě je příběh HL2 lepší než v HL1. Ty si myslíš opak a brát ti to nebudu, každému se líbí něco. A jak skončil Opposing Force ? Nikdy sem ho nehrál tak nevim (asi by mi ani k tomu HL1 source nešel protože sem ho viděl jen ve starym provedení).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

V podstatě neměl kam jinam jít - resp. rozhodl se pomoci těm vědcům. A ostatně to "neměl kam jinam jít" platí pro drtivou většinu FPS - taktéž pro HL2.

Opposing Force končí také porážkou závěrečného (mini)bosse - ale přímo v Black Mesa, ne v Xenu.

Opposing Force Source by byl fajn - ale stejně jako HL1 by to chtělo kompletní převod do HL2 engine, nejen portování. Mno, doufám, že se Black Mesa opravdu povede (resp. že bude alespoň tak hezká, jako vanilla HL2) - jinak by jim ty ceny "Mod roku" měli omlátit o hlavu :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

JJ, ja bych to shrnul asi takhle.

V hl1 byl sice horsi pribeh,ale atmosfera byla takova zajimava,tajemne zvuky okolo,zajimave obri prisery :-D , takova jakoby odloucenost, ze vetsinu hry tam chodis sam(tak sjem si prisel i v Ravenholmu v hl2),pak napinani co se pokazde stane atd..,vetsi pocet nepratel atd..

V hl2 se mi zase libi ze je kazda cast hry trochu o necem jinem ve meste mi to trochu pripomina Call of Duty :-D ,jak ti tam pomahaji ty z odboje, lepsi pribeh(vis celou hru o ce se jedna,az chvili na ten zacatek(tam je zase dobre ze aspon je clovek zvedavy o co vlastne jde),A spoustu zajimavych prostredi neni to jen ze 3 prostredi jako v hl1 ty 3(i kdyz nekomu v hl2 mohou pripadat preplacane)

V tech zbranich bych dal za dost HL2 , nebot se tam opravdu pouzivaji celou hru a je to realnejsi , malo munice, ale vali se vsude kolem.Zase v hl1 jsou zbrane zajimavejsi ,stejne ale vetsinu nepouzijete.

Celkove bych dal za dost hl2,nejen zabavnejsi hratelnosti(to ze je tam fyzika neberu v potaz(i kdyz v source uz je take),ale to ze nepratele padaj po par ranach ,kryji se za rohem,utocej ze vsech stran atd..) proste tohle mi v hl2 prislo opravdu takove lepsi, a jeste to lepsi vyuziti zbrani atd..

Jinak timhle HL1 nijak nesnizuju je to opravdu velmi kvalitni a zabavna hra kterou si obcas rad zahraju, ale proste u mne zvitezil hl2(i kdyz to neni vitezstvi az tak super velike, ale je to vitezstvi :-) )

Samozrejme tohle je jen me hodnoceni,kazdemu se libi neco jineho.
Naposledy upravil(a) Isair dne 27.8.2007 23:12, celkem upraveno 1 x.
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Tak mi to konečně někdo zhodnotil a mám jasno.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu: Isair možná zapomněl zdůraznit, že jde JEN o jeho OSOBNÍ názor :wink: Tj. shrnul si to sám pro sebe :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
cheerleader
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 26.8.2007 22:45
Bydliště: MOONS

Příspěvek od cheerleader »

Já s jeho osobním názorem naprosto souhlasím. Je vidět, že se v téhle hře dostal dál než je menu. Narozdíl od některých, které rači nebudu jmenovat.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

sevencreature píše:Adieu: Isair možná zapomněl zdůraznit, že jde JEN o jeho OSOBNÍ názor :wink: Tj. shrnul si to sám pro sebe :-)
JJ,radsi jsem to dopsal nakonec. :-D
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

cheerleader píše:Je vidět, že se v téhle hře dostal dál než je menu. Narozdíl od některých, které rači nebudu jmenovat.
Co to plácáš, prosím tě? A ne, radši to nechci vědět. :hand: :roll:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

cheerleader: Náhodou, menu v HL2 je docela propracované. Téměř nepřekonatelných kvalit Unreal Tournamentu (proč se tvůrci her konečně od UT nepoučí a nepochopí, že GUI Windows už je opravdu osvědčené a ergonomické) sice nedosahuje, ale jinak je to jedno z těch hodně dobrých.

EDIT: Jak se vám líbí Episode Two? A Portal?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Radsi mi rekni kolik Episode Two stoji.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“