Half-Life, Half-Life 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tinnar: Netuším - mrkni se na Steam :-) V obchodech se myslím samostatně (zatím) neprodává :think: Orange Box stojí cca 900+ Kč.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

njn ja bohuzel moznost koupit ji pres steam nemam.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tinnar: Jak to? :think:

Jinak Portal je sice hodně zábavný (když už se k tomu dostane), ale je to spíš potenciální zábavnost - tím chci říct, mám dojem, že tu je základních 19 místností, přičemž prvních 14 člověk prostě proběhne dohromady tak za maximálně půl hodiny (když se rozhlíží kolem) :-?

Doufám, že tam budou nějaké addony a hlavně že tam budou OPRAVDOVÉ místnosti s logickými hádankami (jako sorry, ale kdyby 90% obsahu hry za téměř $20 tvořil tutorial, tak by mě to "poněkud" rozladilo)... No snad jsou koncové mísnosti (a ty bonusové) poněkud delší a hlavně že to budou hádanky, ne průchod z bodu A do bodu B za 5 sekund.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

nejak sem jeste neupgradoval na bankovni ucet
Obrázek
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

Episode 2 som dnes dohral a celkom sa mi to pacilo, zaujimavy bol aj ten system achievements (tzn. nepovinne ulohy, napr. prejst s vozidlom 20 nepriatelov), ktory je aj v Team Fortress 2 a Portale

Portal -na to ze vacsina sa da prejst ihned, tak to neni bohvieco a k tym challenge miestnostiam som sa zatial nedostal

ad cena: na STEAM-e stoji Orange box 49.95 USD + dan a obsahuje navyse aj povodny Half-life 2 a HL2 - Episode One. Kto ich uz vo svojom accounte predtym mal, ten ma moznost HL2 a EP1 niekomu darovat
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, tak ty poslední místnosti v Portalu jsou parádní :-P Připomínají různé staré puzzlovky. Škoda jen těch krátkých cvičných 12 nebo 13 misí. I když - i ty poslední místnosti jsou spíš takové tutorialy - skoro jako by autoři jen názorně ukazovali a upozorňovali co se dá třeba dělat, aby to usnadnili tvůrcům map.

Předpokládám, že se vynoří spousta dalšího obsahu - tahle hra si o vytváření map vyloženě říká :-)

A hraní s portály je děsná zábava :-) Hlavně ty hloupé maličkosti, co potěší - třeba nekonečný pád, sentry kyvadlo, dveře, které nikam nevedou nebo několikanásobné akcelerační skoky :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ne, ale nějak mě to nepřekvapuje. A ani neláká 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

http://www.youtube.com/watch?v=Y6ljFaKRTrI
:-P :-P :-P

Takhle končí Portal :-P

Hlasuji pro nejlepší závěrečné titulky u hry, co jsem viděl (a slyšel).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Na tu písničku pěli ohromnou chválu v posledním LEVELu. "Nejlepší titulková píseň" a jiná NEJ. Tak jsem si ji pustil a po 2 minutách znuděně vypnul. Nijak mě nezaujala, je dost stereotypní.
Samotné titulky jsem neviděl - kdybych to někdy náhodou hrál, tak abych si nezkazil možné překvapení.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nejde o jen o song. Celé závěrečné titulky jsou prostě prima (pro mě samozřejmě). ASCII art 8-)

EDIT: http://www.primotechnology.com/2007/10/ ... rtal-song/

Rozhovor s autorem songu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

http://www.modrak.cz/template.php?lang= ... nek&id=581

Tipy na další mapy pro Portal. Zajímavé, Jan Modrák má blog :think: Hmmm, blogy bude mít nejspíš víc lidí, když o tom tak uvažuju... :oops: :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

Orange Box.

HL2
HL2 ep.1
HL2 ep.2
Portal
Team Fortress 2

Viem, ze urcite viete, co vsetko tam je, ja vam len chcem pripomenut: KUPTE SI TO! :lol: 890kc na to snad dam aj ja... ako mam warez verziu, ale rozhodne si zozeniem orginal...

Portal je nadherna logicka skakacka, vtipna, miestami frustrujuca a o nedostatok klaustrofobie sa bat nemusite ;-) Skratka to prve co som z OB presiel :-)

HL2 som dohral davnejsie, nadherne spomienky, perfektna hra, co viac dodat... Snad len, ze pokracovanie v podobe ep.1 je bombove, stale postapo nadych, pre HL priznacne arkadove riesenia situacii a celkovo dobra hratelnost. Navyse ma to dokazalo udrzat v hre aj niekolko hodin a zaroven sa k tomu aj neksor vratit :lol:

Na ep.2 sa tesim jak male decko, uz sa neviem dockat, kedy prejdem ep1 :lol:

a TF2... mno prave kvoli tomuto chcem steam, mat 20$ naviac a parit, parit, parit :lol:

Skratka OrangeBox u mna patri k tym "must have" hram :-P

ad still alive: predtym mi na tom nepripadalo nic zvlastne, avsak, to som portal vobec nehral :-D Teraz, ked si spomeniem na ten koniec(PS: I;m still alive, PPS, PPPS, atd :P ), ide ma roztrhnut :lol:

CAKE IS A LIE! :lol:

a este dalsi ad portal: na to, ze 18/19 chambers su tutorialy, je ta hra az prekvapujuco zlozita :-D (najviac 18ka, uff)
a dovolim si este jeden vykrik do vetra:
You will be baked, and then you will be cake!
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Half-Life, Half-Life 2

Příspěvek od sevencreature »

Je fakt, že v Ep2 je grafika opravdu vylepšená oproti předchozím částem - hlavně na kvalitě textur je to poznat. Začátek je graficky nádherný (byl bych ochoten věřit, že do příchodu Crysis to mohla být nejlépe vypadající FPS současnosti). Vůbec je ta hra už taková hodně vyspělá, řekl bych - autoři zdá se nemají potřebu něco dokazovat a docela si vyhrávají i s minimalismem či na první pohled nezřejmými detaily (no, uvidím po dohrání). Heh, a to mi to trvalo, než jsem ji začal hrát (mám na disku už víc jak měsíc :oops:).

Hmm, vážně skvost, nejen po grafické stránce :think: Klidně bych snesl i méně bojů 8-)

EDIT: Takže po (několika dnech po) dohrání Ep 2 jsem nabyl dojmu, že jde o nejlepší počin v HL2 světě (pro srovnání - Ep1 byla poněkud (hodně) nevýrazná a HL2 samotný byl pořád ještě celkově nedoladěný - řečeno hodně obecně). Nádherná grafika, vyladěná hratelnost (očividně se Valve monitoring hráčů a statistiky vyplácejí) a situace/scény (i když jsem často přesně věděl proč jsou některé scény takové, jaké jsou, stejně pro mě byly působivé - nejspíš díky jejich perfektnímu zvládnutí), prakticky filmové provedení, povedené minihry (no, pokud tomu budeme říkat minihry) - perfektní zábava bez hluchých míst.

Asi jediná věc, které mi mírně vadila bylo vykradení Starship Troopers, co se jednoho druhu nepřátel týká - přišlo mi to takové moc prvoplánovité, ač hezky udělané (po dohrání Ep 2 nejspíš budete vědět, o čem mluvím :-) A možná ještě jeden detail - je to perfektní zábava, ale nejspíš jenom zábava, žádný "citová" záležitost :-)

Určitě by se našlo víc věcí, ale myslím, že jestli má budoucnost epizodického hraní vypadat takhle, tak se nemůžu dočkat.

No, jsem trochu překvapený, že nakonec nejlepší část z celého Orange Boxu je (pro mě) Episode Two :anxious: :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Half-Life, Half-Life 2

Příspěvek od MCZ »

sevencreature píše:Určitě by se našlo víc věcí, ale myslím, že jestli má budoucnost epizodického hraní vypadat takhle, tak se nemůžu dočkat.
Myslíš jako jedna několikahodinová epizodka za dva roky? :mrgreen: Ještě, že takhle netočí seriály :lol: .
(Promiň, nemohl jsem si to odpustit.)
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“