Half-Life, Half-Life 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Half-Life, Half-Life 2

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Měl jsem na mysli pouze kvalitu. Bohužel zrovna HL2 je tak maximálně pseudo-epizodická hra, protože jako epizodické hraní se to, řekl bych, označit nedá...

EDIT: Heh, narazil jsem na jedno chutné přirovnání (z recenze na původní HL2), které nemohu vynechat:
krudster píše:Suffice it to say that Half-Life 2 has astonished us from start to finish. Valve has done to the FPS genre what restaurants in Chinatown do to ducks; shredded it, smothered it in a delicious sauce of their own devising, and served it up in a way which you simply couldn't have imagined when looking at them in the pond.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Half-Life, Half-Life 2

Příspěvek od AlieN »

Konečně jsem si sehnal Orange Box a během dvou dnů ho proběhl:

HL2: Episode One - Začíná přesně tam kde HL2 končí, tedy v rozpadající se Citadele a s Alyx po boku, což není zrovna nejzábavnější prostředí pro začátek akční hry (na konci HL2 byla Citadela geniální, ale to hlavně kvůli momentu překvapení, vyvrcholení příběhu, odlišnosti od zbytku hry a ultrasilnému Gravity Gunu - něco jako Xen v jedničce) a navíc je v ní až příliš mnoho spriptovaných událostí a málo hraní. Po Citadele následuje bojování s Combine v polorozbořeném městě ve stylu kapitoly Anticitizen One, která mě ale bavila v původní hře asi nejméně, teď navíc ještě s tím bonusem že Gordonovi vždy stojí po boku nesmrtelná Alyx čímž atmosféra hry "poněkud" trpí.
Pár opravdu dobrých momentů v Epizodě One sice je a pořád je to Half Life (tzn. je lepší než naprostá většina jiných akcí), ale i vzhledem k nulovému množství nových věcí, žádnému posunu v příběhu a hodně extrémní krátkosti (asi 3 hodiny) mě první epizoda dost zklamala.

HL2: Episode Two - Takřka pravý opak Epizody One - Vynikající příběh který konečně opravdu začíná stát za to, spousta nových nepřátel ve výborném prostředí a skvělá hratelnost... prostě naprosto souhlasím se sevencreaturem že co se týče HL2 světa tak je Episode Two jednoznačně nejlepší - bere si to nejzajímavější jak z Ravenholmu i ježdění v autě po plážích kolem Highway 17 a k tomu závěrečná bitva se Stridery... :-) (a není ani tak krátká jako E1 - zhruba 4 hodiny nejsou žádný zázrak, ale na "epizodický" datadisk to jde)
V podstatě by se E2 dala přirovnat k Opossing Force, zatímco E1 k Blue Shiftu...
Co se týče grafického zpracování tak v E2 už je vidět posun od HL2 dost značný, ale HDR mi bohužel místy přišlo klasicky přepálené... jediná hra kde mi přišlo všechno v pořádku byl Dark Messiah...

Portal - Episode Two mě hodně bavila, ale Portal mě (hlavně ke konci) vyloženě nadchnul. Akčně logické blbnutí s portály v zajímavých labyrintech se závěrečnou úrovní, která mi doslova vyrazila dech a nejlepšími závěrečnými titulky jaké jsem kdy viděl - bomba :applause: (a už se těším na haldy amatérských map - sice nebudou tak třeskutě vtipné, ale povaha Portalu k jejich tvorbě prostě přímo vybízí)............... Cake is a lie! :-P
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Half-Life, Half-Life 2

Příspěvek od AlieN »

:lol: :lol: :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“