Koľko hier ste v živote dohrali ?

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Takže ako ste na tom ?

Ani jedna. Hry nehrávam.
0
Žádná hlasování
1 - 10
22
15%
11 - 25
42
29%
26 - 50
33
23%
51 - 100
26
18%
101 a viac
20
14%
 
Celkem hlasů: 143

Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Tarreb »

BG1, BG2, AoE 2, Gothic 1, Dungeon Siege. Jinak nevím, Age of Mythology, Colonization.
Edit: Doplněno.
Naposledy upravil(a) Tarreb dne 2.6.2010 13:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Field Mouse »

Záleží, jestli se za hry berou i různé freeware pětiminutovky, pokud ano, tak kotel :)
Jinak DOOM, DOOMII, Prince of Persia, Wolfenstein 3D, Duna 2, KKND, KKND2, Civilization, Civilization 2, Master of Orion 2, HoMaM 3, X-Com:Apocalypse, Polda 3, Polda 4, Drakan, Blood2, Mafia, BG vše, PS:T, Fallout 2.
Možná ještě pár, na které jsem zapoměl. Vesměs dřív to byly hlavně střílečky, později hlavně strategie+střílečky a v současnosti strategie + RPG.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od PostTrauma »

Tak schválně, na co si vzpomenu.

UFO:EU, X-COM: Apocalypse, Jagged Alliance 2, Warcraft, Warcraft 3, Diablo, Diablo 2, Red Alert 2, Total Annihilation, Disciples 2, BridgeBuilder, Age of Mythology, Dink Smallwood, Fallout 1, 2, Tactics, Baldur's Gate série, Icewind Dale série, Neverwinter Nights, Planescape: Torment, Dune 2000, Warrior Dragon, Starcraft, Oddworld: Abe's Exodus, Carmageddon, Dungeon Siege, Rage of Mages 1, 2, Heroes of Might and Magic 3 a kdo ví, co ještě.

Budovatelské strategie jako Civilization, Capitalism, Tropico... nepočítám, protože v nich nejsou kampaně.

X-COM: TFTD se mi bugnul těsně před koncem a v Dune 2 je sakra těžká poslední mise a mě nebaví furt prohrávat : )

Edit: Blackthorne, The Lost Vikings, The Neverhood, Prehistoric
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Field Mouse »

Jaj, několik tvých jsem u sebe taky zapoměl. Vikingy jsem svého času hrál úplně furt, ale nedohrál, Duna 2 mi naopak přišla docela lehká, když se postavilo dost raketových věžiček.
A Civilizace - alespoň dvojka (na jedničku si už moc nepamatuju) - na maximální mapě, nejtěžší obtížnosti, maximu soupeřů a bez vesmírných lodí dokáže zabrat srovnatelně času jako třeba celé základní HoMaM 3 :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od PostTrauma »

Některé z vypsaných her jsem dohrál jen základní (např. War 3, v datadisku jsem u nemrtvých) nebo jen za jednu rasu (Disciples 2 jen za Empire).

Civilizace obecně zabere hodně času, možná proto už se mi ji nechce moc hrát : ) Btw hraju Civ3.

V poslední misi v Duně ti věžičky nepomohly, protože přiletěla atomovka nebo dvě (podle toho, za koho jsi hrál) a půlka báze byla fuč : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Field Mouse »

Chce to mít trochu štěstí a brzo zničit Harkonennský a Emperorský palác :) Naštěstí ty rakety tam nestřílí extra přesně a když to neschytá hlavní CY, tak ty škody obvykle jdou rychle obnovit.
Civilizace 2 je pro mě vzorem dokonalé vyvážené tahové budovatelské strategie, která už nejde nijak překonat a nebýt budovy Spojených Národů, řekl bych, že má i naprosto postačující diplomacii (taktika spikneme se proti nejsilnějšímu je super je dokonalá). Taková oddychovka na tři čtyři dny hraní :)

Ještě si vzpomínám na half-life, hrál jsem první a druhý díl a ani jeden nedohrál - první mě přestal bavit poté, co jsem byl beze zbraní uvrhnut do nějaké drtičky a musel po bednách vyskákat ven, přišlo mi, že od toho bodu se hra začíná hrozně opakovat. A druhý díl byl boží, ale spadnul mi pokaždé v misi, kde na začátku startuje charname s podporou toho robotického psa či co to bylo.
Taky jsem zkoušel Total Annihilation, ale ta hra je totálně divná. Docela hezký je tam systém děl a nukleární rakety, naprosto frustrující jsou ale boje dalekonosnými zbraněmi klidně přes pět obrazovek a docela smrtící AI, která dokáže masově vyrábět v bezkonkurenčním množství.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od PostTrauma »

Civ2 jsem ani nehrál, tak možná zkusím : ) Akorát mi tam vadí ty souboje, které jsou čistě o náhodě (není výjimkou, že lukostřelci zničí tank). Kdyby v Civilizaci byly souboje ve stylu třeba HoMaM, tak by to bylo super : )

Však jsem taky TA dohrál na Easy a s datadiskem. Ale moc se mi tam líbilo vysávání surovin z vegetace a mrtvol nebo i z nepřátel (nejluxusnější taktika je postavit na začátku kontrukční letadlo a poslat ho vysávat nepřátelské budovy).

Ještě jsem dohrál Linuxovského Maria a Fish FIllets (hardcore hra).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Field Mouse »

To, že phalanx zničí tank je spíš v civce jedničce, ve dvojce už je vylepšený soubojový systém a tohle se nestane - i když samozřejmě je hodně velká náhoda, jestli tank zničí běžnou jednotku nebo ne. Ale na druhou stranu, útok nemůže stát na jednom tanku a solidní převaha 2:1 zklame málokdy :)
Vysávání je na TA super - celá ta hra má super koncept a parádní ekonomickou myšlenku, jen ty boje jsou tam hrozně úchylný.
Ve chvíli, kdy počítač začne masovat z deseti továren tanky a boty, tak tomu nemůže běžný smrtelník na bitevním poli vzdorovat - mimo jiné je v samotném boji AI celkem dobrá, takže obvykle při střetu dvou stejně velkých armád bojujících na blízko vyhraje, nebo alespoň nejde porazit beze ztrát, což počítači úplně stačí, jelikož neustále vyrábí tunu jednotek a posílá je bojovat, což člověk nemá šanci stíhat poklikat. Jediná strategie, kterou jsem v TA na vysokou obtížnost objevil, je co nejlíp zabetonovat základnu děly dřív, než začnou jezdit kvanta jednotek, pak se rozvinout a nakonec začít ničit počítači systematicky atomovkama výrobu. Neboť masovým útokem průměrných jednotek to snad vůbec nejde. Možná ještě maximálně využít terénu a vybombardovat jej raketomety nebo loděmi, ale takový boj s houfem ponorek, které počítač masuje stejně jako jednotky, je taky velký opruz :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od PostTrauma »

Tak v Civ3 už zase kopiníci tanky porazí. Pro srovnání tank má útok a obranu asi 24/16 a kopiník má 1/2 až 1/4 (spearman, phalanx, pikeman). Samozřejmě jsem vždycky měl přesilu (třeba i 5:1), ale když pak jeden lučištník sebere dvěma třem tankům půlku života a ty se pak musí dvě kola léčit, tak to dost narušuje moji taktiku Blitzkriegu : )

Bohužel si nepamatuju, jak probíhaly boje v TA, když jsem to dohrál, je to už dávno. Nicméně na věžích je to hodně postavené : ) Na začátku to byly obyč LLT, později kombinace HLT a Defender + sem tam podpora Guardiana (ARM názvy) a nakonec se přidají ty überděla, která dostřelí přes půl mapy a atomovky : ) Pozitivní je, že (aspoň na easy) počítač nestaví atomovky, takže stačí postavit ty věže a pak atomovkovat od nevidim do nevidim. Velký problém je fog of war, jelikož věže nestřílí, pokud nevidí a žádná jednotka nemá nijak skvělý line of sight, takže nejlepší varianta je asi mít všude radary, označit si věže jako tým a pak jim dávat útočit klikáním na tečky na minimapě.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Field Mouse »

Ono taky půjde hodně o to, kde ta jednotka stojí, třeba v pevnosti, na horách, s veteránem a opevněním je to v CIV2 hned bonus k obraně nějakých + 400% nebo 575% (nejsem si jist, jestli se bonusy počítají s veteránských statů, nebo znamená veterán jen +50% základu)., takže i takový mušketýr (3/3) by dal 3/15 nebo 3/20,25, což na tank (základ 15/5) stačit může. Stejně tak veterán jen za hradbama ve městě dostane +250% nebo + 350%, takže ze čtyř jednotek, které to tam brání, si jedna dvě proti tanku pravděpodobně trochu vystřelí. Také pikemani mají další bonus proti jízdě a těžko říct, jestli se tam tanky počítají taky nebo ne, pokud ano, tak si lze přičíst dalších +50/75% bonusu.
To se mi na civce hodně líbí, možnost využívat terénu a opevnit si jednotky před městem na pahorkatinách tak, aby zachytávaly nepřátelské špióny a diplomaty a nutnost zoptimalizovat expanzi tak, aby vytvářela minimálně dlouhé hranice, o které by bylo třeba se starat.

Mimochodem teď jsem si vzpomněl ještě na jednu freevarovku - Battlelords, kterou jsem svého času hrál úplně furt, také bezvadná tahová strategie, spočívající pouze v obsazování továren/letišť/shypiardů a vyrábění možná nějakých 25 druhů jednotek, bez vynalézání, jen s hezkou bojovou stránkou a velmi dokonale vyvážené. Lodní výsadek v Battlelordech s podporou bitevních a letadlových lodí byl nejlepším zážitkem ever, když hrozilo, že do vyloděné tlupy při nedostatečné přípravě počítač okamžitě nasází několik dělostřeleckých dávek nebo raket.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Carlos »

Teoretizování o tanku a kopinících mi připomíná, když jsem s kamarádem po netu hrál Rise of Nations. On vsadil na technologii s tím, že jsme byli domluveni na útok v určeném čase. Nicméně nestihl udělat dost jednotek - divili byste se, co udělá několik středověkých kopiníků proti tanku. Ve verzi, kterou jsme měli se mým kopiníkům počítal bonus proti jízdě.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od PostTrauma »

Možná bych se divil, co udělají ve virtuálním světě, ale v tom reálném asi moc ne. Spíš bych se divil, co dokáže tank udělat s několika kopiníky : )

Málem bych zapomněl, že jsem dohrál ještě Lionheart: Legacy of the Crusader.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od Tarreb »

PsT: Ahaha, tys to DOHRÁL? :shock:

Smrkám před tebou.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od PostTrauma »

Nebylo to tak špatné, ale podruhé už bych se nedostal za Barcelonu : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Koľko hier ste v živote dohrali ?

Příspěvek od valcik »

Priznám sa ku kacírstvu - Civilizáciu som vôbec nehral, nepoznám ani jednu časť tejto série. Natrafil som však na hru Call to Power II, ktorú vydalo štúdio Activision a tam som sa úspešne dopracoval ku viacerým koncom, je to naozaj prepracovaná a rozsiahla hra. (trpí ale podobnými chybičkami, aké ste tu spomenuli - partia kopijníkov dokáže ubrániť mesto proti tanku, ale takéto prípadu sú vzácne a sú aj otázkou šťastia)
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“