NHL serie

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

:-? :-? :-?
Dnes som si znovu nainštaloval NHL2006 a hral. Dal som si - ako som už predtým písal - prvýkrát medium obtiažnosť. Prvý zápas: SVK - CZE som vyhral 6:3, ale nezdalo sa mi to oproti Easy o veľa ťažšie....
Potom som si zahral Tournament, prvý zápas - zase SVK - CZE. Tentokrát to dopadlo 9:3 pre mňa, pričom som už v 5. minúte videol 4:0 ( 4 góly z prvých 5 striel a to neboli žiadne náhodné strely - všetko do prázdnej brány po peknej akcii ), takže som zvyšok zápasu len dohrával...
Medium obtiažnosť bola slabšia než som čakal - na starších NHL som ju hrával vždy dosť dlho a stačila... myslím, že prejdem na Difficult, pretože takýto hokej je o ničom... :-?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hrál jste někdo NHL 2006? Jaké s ní máte v tomhle režimu zkušenosti? Uvažujeme s kamarádem, že bysme zkusili i něco jiného než jen NHL 2004....
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak jsem včera/dnes v singlu trošku potýral NHL 2005 a 2006.

Za obecný pokrok těchto dílů považuji omezení zrychlení, ten systém v 05 je dokonalý, a zavedení open ice control, dá se tak skvěle ujíždět i důsledným bekům v 05! Naopak obrovským zhoršením je v podstatě likvidace mých velmi oblíbených přihrávek vzduchem :-(

Více se mi každopádně zamlouvá ta 05. Osobně si potrpím na co nejvíc defensivní a nepřesné pojetí hokeje (děsím se těch výsledků a počtů střel, co tu píšete). A takovýto hokej se mi zatím daří lépe uskutečnit s 05. Ta 06 je v defensivě opravdu šíleně odfláknutá -> v mých očích smrtelný hřích. Dalším jejím velkým záporem jsou brankáři - neustále se váli po zemi, a je až triviálně snadné je překonat, fuj! V ofensivě jsou tam navíc ty zbytečně útočné kličky a otočky, imho to dost likviduje kombinační hru.
Ani 05 v obranné fázi nejni dokonalá, nejvíc mě štve, že i při minimální agresivitě a síle úderů a naopak nejvyší obtížnosti úderů je ta hra stále až přehnaně agresivní - ne ve smyslu, že nemám v útočném pásmu tolik prostoru, to je v pořádku, ale neustále někdo leží po krosčeku na zemi, a to se mi vůbec nelíbí, reálnému hokeji to neodpovídá :-(
(Hraju na střední obtížnost s celkem nízkou rychlostí)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

:oops: :oops: :oops:

Dnes ráno som si zahral SVK-FIN na difficult obtiažnosti... skončilo to 6:10 v môj neprospech. Ale každopádne sa difficult javí ako jediná rozumná obtiažnosť na NHL 2006. Priebeh zápasu bol skutočne ale príliš divoký. Na začiatku 2. tretiny som videol 4:1... potom som v krátkom časovom rozpätí dostal 5 zlepených gólov a so stavom 4:5 som išiel do 3. tretiny. Tam sa mi podarilo vyrovnať vo vlastnom oslabení a neskôr aj vyhrávať 6:5... lenže potom som dostal 5!!! zlepených gólov v neuveriteľne krátkom čase... :oops:

Teraz sa na 06 vyfarbili všetky nezrovnlosti - obrana, brankári, účinnosť momentum-u atď... :-?
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Yachiko: Jestli se ti nechce používat ty papouch roster a chceš docílit docela normálním výsledků, sniž prostě veškeré rychlosti a accuraci hráčů na polovinu a brankářům dej maximum. Mě teď běžně zápasy končí výsledky 4:2, 3:1 a pod.
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

nevim, ale zda se mi občas u těchto nhlek, že si pc protivník ty goly snad vysomrovává. Prostě si musí dát gol tak šup a je tam...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Takúto šialenosť som ešte zatiaľ nevidel. Až dodnes...

Pred chvíľou som si zapol NHL 2006. Navolil som si "friendly" zápas so Švédskom ( samozrejme za SVK ) samozrejme na jedinej rozumnej obtiažnosti - Difficult. Zápas sa začal... prvá tretina bol relatívne výborný obojstranný hokej, v ktorom Švédi ťahali za kratší koniec a vyhral som ju 3:1. Nič mimoriadne. Druhá tretina - Švédi ako keby zabudli hrať. Totálne som im rozobral obranu, prestrieľal som ich a viedol po nej až 7:1! Hovorím si: Difficult a vyhrať tak vysoko? To nie je normálne... a už som myslel, že mám match a výhru vo vrecku... ako som sa mýlil... :roll:
Tretia tretina začala hneď švédskym gólom... nebol ale jediný... po chvíli sa k nemu pridali ďalšie a z ničoho nič bolo 6:7!!! Potom po peknej akcii Hossu s Demitrom sa mi podaril dať vysoko dôležitý gól na 8:6 a po góle na 9:6 už som si myslel, že je koniec... však bol čas 18:00 - čo je pri 5 min- tretinách niečo vyše minúty... ale chyba!! Švédi po neuveriteľne šťastnom góle, keď puk stál asi 20 s na bránkovej čiare, potom poskakoval po dorážke na brankárových betónoch a nakoniec sa od hornej tyčky odrazil do bránky ( moja fatálna chyba - podcenil som situáciu - obrancov som mal niekde v strednom pásme a útočníkov prírodaviekde ) znížili na 7:9... hovorím si - je to v pohode, to už uhrám... Lenže! Po nešťastnom odraze sa puk dostáva k Švédovi pred odkrytou bránou a bum! 8:9 Ešte som si myslel, že je to v suchu. Švédi ešte nemali odvolaného brankára, lebo som vyhral vhadzovanie po góle, trojica Demitra-Hossa-Gáborík sa rúti na švédskeho brankára... samozrejme aj s pukom :-D ... a po nádhernej akcii... nedáva gól! :evil: Švédi preberajú puk - moja fatálna chyba - všetkých troch útočníkov nechávam v predu, odvolávajú brankára a postupujú až šiesti s pukom k mojej bráne... ľahko si obohrávajú mojich dvoch obrancov a do poloprázdnej brány vyrovnávajú na 9:9!!! To snáď nie - hovorím si - stratiť takýto match?! Do konca bolo už len 11 s, ktoré sa odohrali viac-menej v strednom pásme... nasledovalo predĺženie - pri takomto ultradivokom zápase to bol viac než vabank...
Vhadzovanie - Švédi vyhrávajú, preberajú pok, pokračujú do útočného pásma - k puku sa dostáva Forsberg... a streiľa len do padajúceho Budaja. Môj obranca berie puk, nahráva Šatanovi - ten prechádza cez stredné pásmo, pričom obišiel jedného zo Švédov, dostáva sa do útoku, zastavuje si puk - odpadáva od neho druhý Švéd, nahrávka medzi kruhy na Bartečka a GÓÓÓL! Vyhral som najbláznivejší zápas v mojej krátkej NHL histórii...

Ale musím povedať, že také niečo sa mi ešte fakt nestalo. Aj vaše zápasy na NHL 2006 vyzerajú občas takto?
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

NHL skor ako brutal adrenalin! :-D
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

Takhle přesně vypadá třetina mejch zápasů...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Po dlhej tortúre a rôznych nevšedných činoch a aktoch sa nám s Ajantisom podarilo cez sieť rozohrať mulitplayera v NHL 2005.
Výsledok: SVK 0:2 CZE
Góly: Lang, Hejduk
Musím však podotknúť, že zápas sa hral v neregulérnych podmienkach pre obe strany a ešte neregulérnejších pre mňa, pretože mám strašné pomalé pripojenie, čo znamenalo, že hra dosť sekala a vymyslieť akékoľvek duchaplnejšie kombinačné akcie bolo prakticky nemožné. Toto mi celkom lezie na nervy... teda sa pýtam: Akú asi rýchlosť pripojenia potrebujem, aby som NHL05 mohol na minimálnych detailoch hrať po sieti takmer bez sekania?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Nenájde sa niekto, kto by si zahral NHL 2004 po nete? :-)
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

hm, nhl 07 nejde spustit. Po černé obrazovce se s neplatnou operací "litujeme.." odporoučí zpět do windowsů. proč já furt mít taková smůla. :-x Tento poslední díl je jakýsi citlivý. Sice to vypadá skoro stejně jak 06, má to debilní ovládání a trapo české komentáře, ale já to chtít.. :-(
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

Mám podobný problém...
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Cammaris: Pomohl mi upgrade procesoru, resp. měl by mít udajně SSE instrukce. Tomu říkám optimalizace. :roll: Jinak mi to příjde vesměs podobné jak minulý ročník, jak jinak. :eh:
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Jaké máte zkušenosti s novým dílem - NHL08?
Na mém PC je bohužel prakticky nehratelná - hra se neustále zasekává, ať při hraní nebo simulaci zápasů. Hrůza. Máte někdo podobnou zkušenost?
Jinak to zatím vypadá +- stejně jak 07. Trošku hůř se tam dávají góly a hráči se víc válejí po ledě.. :-?
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“