Technické záležitosti (a HDR)

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

7c: Mě v Episode One strašně iritovaly ty světelný efekty - HDR je hnus.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu píše:HDR je hnus.
Obrázek
;-)

HDR je parádní záležitost - a doufám, že už se bude objevovat ve všech hrách. Říkat, že to je hnus je jako říkat, že svět mimo počítačové hry je hnus :lol:

Navíc NIKDO tě nenutí ho používat - mohl jsi ho přece vypnout, ne? :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Nic proti HDR, až bude vypadat realisticky. :-P Šílené přesvětlování některých ploch a ta hnusná, nepřirozená záře slunce, brr. Jinak budoucnost v tom asi je, ne že ne.
Navíc NIKDO tě nenutí ho používat - mohl jsi ho přece vypnout, ne? Mr. Green
To samozřejmě ano, ale primo designéři použili ty světýlka i k tvoření atmosféry, nejen jako další z mnoha grafických vymožeností, a secundo jsem chtěl prostě zjistit, jestli můj stroj utáhne vše na nejvyšší detaily (ještě ano :dancing: ). :mrgreen:
BTW - to jádro vypadá z dálky tak krásně, a zblízka jsou to jen kostičky. :lol:

P. S.: Ha, musím toho Sapkowského číst častěji, začínám se učit latinsky. :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu: Vážně? A co máš za stroj? :shock: Ne, že by Ep 1 byla nějak náročná, ale přece jenom, v 1920x1200 na 16+xAA a 16+xAS dá celkem zabrat i novějším grafikám :think: Když tu mluvíš o "nejvyšších" detailech...

Co se týče textur, souhlasím - jak už jsem psal i jinde, textury v HL2 (a i v EP 1) mají obecně hodně nízké rozlišení (a hlavně detailních textur tam opravdu moc není - jestli vůbec nějaké). Na druhou stranu, texture packy jsou na webu ke stažení :-) A doufám, že v EP 2 se Valve trochu víc "pochlapí".

Nicméně přítomnost HDR je zásadní - za málo peněz (tj. nároků na hardware) hodně muziky (visuální stránka).

Třeba Serious Sam 2 má IMO mnohem krvavější dopad, pokud se zapne HDR. O Stalkerovi nemluvě - podle ohlasů, sám jsem ho tedy ještě neviděl :mrgreen:
Adieu píše:Nic proti HDR, až bude vypadat realisticky. :-P Šílené přesvětlování některých ploch a ta hnusná, nepřirozená záře slunce, brr.
Vylézáš občas taky z domu? :wink: Kontrast mezi tím, když vylezeš z tmavého pokoje ven na letní slunce nebo obráceně ti nepřijde "nepřirozený" nebo "přesvětlený"? :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

sevencreature píše:Adieu: Vážně? A co máš za stroj? :shock: Ne, že by Ep 1 byla nějak náročná, ale přece jenom, v 1920x1200 na 16+xAA a 16+xAS dá celkem zabrat i novějším grafikám :think: Když tu mluvíš o "nejvyšších" detailech...
Nj, to je fakt, AA a AS jsem měl obé tuším "jen" na 8x a podobného rozlišení bych dosáhl jedině kdyby se můj monitor nafoukl.
Jinak konfigurace je Intel Core Duo 1.86GHz, stařičká Geforce 7600 GS a 1 GB RAM, tedy rozhodně žádný high-end. :)
sevencreature píše:Vylézáš občas taky z domu? :wink: Kontrast mezi tím, když vylezeš z tmavého pokoje ven na letní slunce nebo obráceně ti nepřijde "nepřirozený" nebo "přesvětlený"? :-)
Ne, to mi nepřijde. ;-) Nepřirozené mi však přijde toto (než budu ukamenován za .jpg - je to z screen z tiscali games):

Obrázek

Je jasné, že HDR je další krok k fotorealističnosti grafiky, ale občas mi ty oslňující světýlka takřka bílé barvy přijdou prostě trochu moc. :-)

Jo a co to znamená zkratka STFU? :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu: Tohle je IMO právě ukázka, jak má slunce správně vypadat - no, je to trochu málo kvalitní, ale asi měli v té době na Tiscali trochu zastaralejší hardware :-) Nebo možná zvýšený jas ve hře, protože by tam měl být vidět větší kontrast mezi sluncem a tmavou chodbou (i když tahle pasáž vypadala docela dobře i bez HDR).

Jinak - 1024x768 jsou spíš minimální detaily, ne? :mrgreen:

Ad STFU - á, to víš, taková hláška z pořadů pro děti :-)

Hmm, ale vážně nechápu, proč použili takové low-res textury :think: Asi aby v té době snížili nároky a taky ušetřili... Nicméně v dnešní době vypadá ve vanilla HL2 většina věcí zblízka dost hnusně :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

7c: schválně jsem zkoušel jas (gammu i kontrast) screenu upravit, a myslím, že tím to nebude. Je to opravdu hnusné a k realitě to má hódně daleko.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Dejme tomu, že máš pravdu. V tom případě má ovšem HL2 bez HDR k realitě hódně, hódně daleko :mrgreen:

Ale jak už jsem psal - pokud se ti z nějakého záhadného důvodu HDR nelíbí, není problém ho vypnout. Pokud vím, v žádné hře ještě není "natvrdo" :wink:

Další ukázkový screenshot z Lost Coast:
http://www.radeon.ru/tests/common/hl2_lc.jpg

EDIT:
MCZ píše:7c: schválně jsem zkoušel jas (gammu i kontrast) screenu upravit
Ach jo - teď jsem si toho všiml. Nemluvil jsem o kontrastu SCREENSHOTU, ale hry.

Hmm, pokud někdo (náhodou) neví, co to je HDR, stručný výcuc (hlavně co se HL2 týče) je tady:

http://www.bit-tech.net/gaming/2005/06/ ... overview/1
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
solxiger
Sigilan
Příspěvky: 70
Registrován: 30.7.2007 14:55
Bydliště: Ryhopský Les

Příspěvek od solxiger »

AD: HDR- vam sem fuknem screeen.... FUJ!!
to je naplno, v hre ho vypínam...
Obrázek
....a okrem toho toto nie-je topic o tech. problémoch....
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

solxiger: Nj, polské HDR... :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“