HW: Herní konzole

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

Vlasák: To je takovýto, jak si vezmeš ovladač do ruky a začneš snima máchat a ta postava dělá stejný pohyby jako ty? ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Target: jo 8-) Byl jsem překvapený, že to v tom tenisu rozeznává fakt různé údery. Původně jsem měl představu, že tím člověk zkrátka máchá jen jakože máchá a ten pohyb funguje jen jako spuštěč nějaké určené herní akce, ale ono ne - závisí tam i na detailech toho máchnutí :-P ...takže backhandové prohozy jedna báseň 8-) Podobně box, to tam zkoušel kamarád. Původně tam jen tak mrskal rukama, jakože údery, ale to silně nepochodil, takže to fakt chtělo vykrývat, uhýbat tělem...

Ale co jsem četl v recenzi, tak třeba Zelda, kde jedna část ovladače měla fungovat jako meč a druhá jako štít, funguje právě pouze jako spouštěč - tj. že je jedno, jak člověk máchá, ale ta postava dělá nějaký defaultní úder aktivovaný tím máchnutí, bez ohledu, jak člověk míří atp. Takže ono to je asi závislé hru od hry.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

Vlasák: Jo takže je to ono. Já sem to hrál ve Francii na ESWC, tam jsme s kamarádem hráli tenis :P Tam jsi si mohl vyzkoušet snad všechny konzole. Docela se mi líbil Xbox, hráli jsme tam Forsu. Docela luxusní, hezky sme seděli v závodní sedačce, před náma volant a nejmíň 30 palcová obrazovka a pod náma pedály. Akorát, že mi to ze začátku vůbec nešlo :lol:
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Pro anglicky nemluvící hráče se konzole rozhodně nevyplatí... A ani jinak si nemyslim, že by konzole nabízeli něco "víc", něco co by počítačový hry nenabídli... Možná pro fanoušky anime... I když je pravda, že do pc člověk narve větší množstvý peněz než do konzole, tak na pc se dá dělat mnohem víc věcí. Navíc, konzolový hry jsou úplně jiný než na pc... Já sem si zvykl na atmosféru pc her, i když jsem dřív taky pařil na psx 8-) .
Dál jsem pařil na: Sega Masteru Systemu, Lico atp...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

SlipKnoT píše:Možná pro fanoušky anime...
? Proč jako?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Finaly Fantasy, Jade cocoon... Anime milovníci si mezi konzolo-hrami vyberou...
EDIT-Finaly Fantasy neni anime, ale anime milovníkům se vždy líbý... Asi má takovou atmosféru nebo co.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

SlipKnoT píše: I když je pravda, že do pc člověk narve větší množstvý peněz než do konzole, tak na pc se dá dělat mnohem víc věcí. Navíc, konzolový hry jsou úplně jiný než na pc...
Toť zajímavá problematika trochu obecnější charakteru. Já si totiž myslím, že není dobré chválit dne před večeří.

Nové konzole dnes mají vesměs tři důležité elementy - usb rozhraní (možnost připojení rozličných periferií vstupně/výstupního rázu), síťové připojení (drátové či bezdrátové) a internetový prohlížeč (a to ne nějaký omezený, ale takřka plnohodnotný - http://www.consolewatcher.com/2006/05/c ... a-browser/). A toto je velmi silná kombinace.

Stačí si totiž uvědomit, že jedním ze silných trendů dneška týkající se softwarových produktů, je rvát většinu do prohlížeče. Koneckonců i pro ty výhody, které z toho plynou, jak se může ukázat právě nyní.


Takže prohlížeč dokáže simulovat to, co je na klasickém pc dnes využíváné široce, tj. prohlížení stránek. Ovšem ono nejde o prosté prohlížení, ono jde o to, co vše lze v prohlížeči "spustit". Webmaily nám jsou dobře známé. Mnohé dokáží nahradit klasického e-mailového klienta. Máme tu možnosti psát přes prohlížeč wordovské dokumenty. Máme možnosti instant-messagingu přes prohlížeč. Máme možnosti přehrávání médií přes prohlížeč. A to není vize, to je v podstatě fungující realita - sice s několika háčky, zatím je to takové plenkovaté, ale v základě fungující.

Vizí, ne nutně moc vzdálenou, je kupříkladu javovské (potažmo nějaké jiné, nebazíruju na tom ;-)) běhové prostředí na konzoli - pak můžeme pc klidně šoupnout do skříně, protože v tu ránu máme na konzoli hypoteticky vše.

Takže na konzole "pozor", velký "pozor" - představa, že počítač je to sofistikované multi-funkční zařízení, které dokáže vše, zatímco konzole jsou omezené pouze na ty své hry, bere díky koncepcím (jejichž cílem je právě ta konvergence zařízení) postupně čím dál tím více za své.

Nechci tvrdit, že konzole snad nahradí pc, nebo něco takového. Spíše bych to viděl na postupné splynutí a kooperaci - produkty typu media center, či koncepci volného přístupu skrze "cokoliv" k nějaké sdílené funkčnosti/obsahu.

Toť taková poznámka...


Jinak jde ale spíš o ten fakt, že konzole dělá z hraní opravdu Hraní. To je těžko kvantifikovatelné a dokazatelné, to si člověk prostě musí zkusit. Koneckonců to popisují předešlé příspěvky tady.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Vlasák: Například na Playstation 3 se dá nainstalovat většina distribucí Linuxu (tj. distribuce s kernelem 2.6.13 a víc, od této verze je PS3 podporován od základu), takže po připojení klávesnice se bez nadsázky určitě dá říct že to může zastoupit, nebo dokonce nahradit desktopové PC...
Naposledy upravil(a) AlmSiVi dne 21.9.2007 21:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

AlmSiVi: vida, tak to jsem ani nevěděl... sice nemyslím, že by byla nutnost portovat na konzoli klasický OS, ale výsledek to nese taky. Tak v tom případě to je jasné - "král je mrtev, ať žije král" :mrgreen: :lol:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Ale už ani minulá generace nebyla jen na hry. Funkci PS2 jako přehrávače DVD zná asi každý, ale mimo to existuje na něj i spousta homebrew softwaru. I když je jasné, že kvůli různým omezením (nutnost chipu, atd.) se nikdy masově nerozšíří...

Ani s tou rozdílností her to už není tak žhavé. Spousta titulů vychází nejen na více konzolí, ale i na PC. I když je pravda, platí to hlavně pro "západní" tituly.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

SlipKnoT píše:Finaly Fantasy, Jade cocoon... Anime milovníci si mezi konzolo-hrami vyberou...
No, toť věc názoru :-) Já bych kupoval konsoli současné generace PŘEDEVŠÍM kvůli RE 5, potom i kvůli dalším hrám, ale nenapadá mě žádná hra, kterou bych chtěl hrát a vypadala by jako anime :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Vlasák: Jj, Taky si myslim, že konzole nenahraději pc, ale v budoucnu spíš splynou dohromady. Jenže v budoucnu, teď je to ještě celkem daleko. A, že konzole (teď budu mluvit speciálně o ps) dělaji z hraní opravdu hraní tak to taky souhlasim. Jenže tahle atmosféra je za mnou, zvykl sem si na pc.
BTW: A hraní na konzolích z pohledu varrezáka taky nevypadá moc úspěšně. Přece jenom se vypalovačky ps her zase tak často u kamarádů nevyděj.
Jinak, já nejsem warrezák...


sevencreature: Jo, Resi 5- to bude pařba. A dál třeba Silent Hill5 8-) Ale myslim, že na tom začali dělat Amíci :-? No... Uvidíte (vy konzolisti).
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

SlipKnoT: no, já myslím, že ta budoucnost pomalu klepe na dveře, jakož už teď toho lze na konzolích dost - a upřímně řečeno, není až tak moc "konzumentských" činností, které by na pc šly a na konzolích ne.


A co se týče warezáků, tak do těch je diskuzi dle mě docela kulové. I tady doufám, že sklapne čelist a warez bude v budoucnu jen těžko (a zbytečně) realizovatelné passé i na pc.

No, na SH5 se taky těším 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Jenže kdyby nebyla vůbec žádná možnost jak si hru nelegálně obstarat, tak jak bych si jí nejdřív vyzkoušel? U koupi her chci mít jistotu, a nějaký recenze mě ji nedávaji... A co se týče Silent Hill5, myslim si, že ho stejně počase zase předělaji i na pc :-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

SlipKnoT: můžeš si zahrát demo, vyzkoušet si to v obchodě...

No, SH5 na pc asi předělají, což o to. Ovšem tohle podporování pc platformy taky nemusí jít donekonečna. Nemluvě o tom, že zrovna SH je hra, která si hraní na konzoli zaslouží, protože to je krásnej zážitek.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“