HW: Herní konzole

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Zato pokud chce člověk hrát na PC v obstojné kvalitě, musí neustále upgradovat počítač.
sevencreature píše:...snad všechny současné hry (??) se vyvíjí buď pouze pro konzole nebo pro PC i pro konzole, častokrát je PC verze i horší.
------------------->
Na upgradování PC se vykašlat a koupit konzoli.

Zvláštní mi to nepřijde, jelikož se her na konzole prodá o dost víc (mám pocit, že je ten poměr cca 3:1) než na PC. Takže se víc týmů soustředí na konzolové hry a ty - i budou-li vydány na PC - se tedy budou více podobat konzolovému typu hry než počítačovému.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

7c: krásně si sám odpovídáš, a musím souhlasit ;-) Konzole je skutečně mašinka na hraní a zábavu a pokud bych se koukal po hrách, rozhodně volím konzoli před "herním pc". Je sice pravda, že pc herní svět má jistá specifika, která na konzolích nejsou, ale to je spíš relevantní pro hry let minulých, dnes se rozdíly stírají - ovšem ten jeden rozdíl v neprospěch pc zůstává, konzole nabízejí větší výběr a pestrost.

Člověk vloží a hraje, to je na konzolích parádní - nemusí se starat o hardware a nic dalšího a na dobrých pět let mu to u téhle srandy vydrží. A je třeba dodat, že mnoho her na "starém" ps2 technicky strká do kapsy leckteré hity poslední sezóny na pc. Je to dost našláplé - aby ne, když je to stvořené na míru hrám.

Navíc je to úžasná, jak se dnes rádo říká, "user experience" - dual-shock, televize, gauč, nic rušivého v dosahu - vše ve prospěch zábavy a pohodlí :-P Ono je to dost subjektivní, tedy alespoň z pohledu, že si to člověk zkrátka musí vyzkoušet, ale při hraní na konzoli jde o větší zážitek ze hry nežli při hraní na pc. Ač výjimky se jistě najdou...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vlasák píše:Navíc je to úžasná, jak se dnes rádo říká, "user experience" - dual-shock, televize, gauč...
Tohle mě třeba trochu překvapilo, ale je to tak.

Dual-Shock 2 vypadá v porovnání s těmi všemi WingMany dost loserovsky, ale drží se mi mnohem lépe a ani po mnoha hodinách nonstop hraní nepociťuji žádnou únavu rukou, což o onom Logitechu říct nemohu.
A gauč/křeslo, to je kapitola sama pro sebe - ještě si dát něco pod nohy a dá se skvěle hrát v podstatě vleže. Už nikdy si hraní na ždili u PC tak neužiju. :-)

Jenže u toho gauče a TV je potíž, že je člověk musí mít. A to je především na prostor obrovsky náročné. Můj pokoj 2 x 3,5 metru to tedy nezvládne. :-(
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 20.8.2007 13:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ajantis píše:
Vlasák píše:Navíc je to úžasná, jak se dnes rádo říká, "user experience" - dual-shock, televize, gauč...
Tohle mě třeba trochu překvapilo, ale je to tak.
Já si taky říkal, že na takhle laciné argumenty mě to přece nemůže chytit, ale... ne, člověk se tomu ubrání jen těžko :mrgreen:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Jenže u toho gauče a TV je potíž, že je člověk musí mít. A to je především na prostor obrovsky náročné. :-(
Jj :-(

Ohledně DualShocku (SixAxis a předchozí verze) - narazil jsem na dost stížností (od vlastníku XBOXU :twisted: ) - nicméně Cordless Rumblepad 2 od Logitechu (pro neznalé - kopíruje design a ergonomii DualShocku) se mi drží parádně a nemůžu si ho vynachválit.

Staré WingMany byly příšerné (nedávno jsem hrál s kamarádem v mame (emulátor pro arkádové hry) nějaké staré bojovky - Vendetta atd. - a měl jsem po 3 hodinách skoro ochrnutou pravou ruku :lol: ).

Také bych soudil, vzhledem k tomu, že už od PS 1 se ovladač příliš nezměnil, že se Sony drží osvědčeného pravidla, co funguje (a osvědčilo se) neměň, pouze vylepšuj - tj. že DualShock prostě funguje. Jediná (řekl bych oprávněná) výhrada od PS2 hráčů co jsem slyšel je k D-padu (ten má údajně Logitech dokonce lepší než DualShock).

Vlasák: Jj, jak jsem psal - když člověk zjistí, že jediný důvod k upgradování počítače by byly hry, protože na vše ostatní PC vyhovuje ve všech směrech, je to určitě důvod k zamyšlení :-)

Jeden háček je ještě platformová exklusivita - třeba MGS 4 má být exklusivně pro PS3... Naštěstí, zdá se, se prosazuje čím dál tím víc mutliplatformovost i u konzolí - tj. že buď se tituly vyvíjí pro všechny konzole nebo se dříve či později objeví porty i na ty ostatní (pořád čekám na Resident Evil 0 a Resident Evil Remake... :whistle: ).

Vlasák: Ad ty "staré" hry - souhlas - jak někdo napsal, hra s výbornou uměleckou stránkou ale slabým technickým provedením strčí do kapsy hru se skvělým technickým provedením ale slabou uměleckou stránkou...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

No, hmm, ovšem nehledě na peníze, jakou konzoli vybrat? V ideálním případě aby jich měl člověk více. V mém případě PS2 a X-Box 360 (ano ano, Mass Effect aspol. - pro XB se chystá/vychází opravdu solidní množství zajímavých titulů). Jenže to není zrovna nejlevnější řešení.

Škoda toho propadáku PS3 - nějak po ní není ani vidu ani slechu, vývojáři se spíše stěhují k X-Boxu a pokud tento trend nestane, brzy bude XB velice atraktivní záležitost i pro mě (konzolemi téměř nedotčen). Nijak zvlášť mi to nevadí (s úhynem her na PC počítám už pár let), ale kde mám sakra brát peníze?
Naposledy upravil(a) MCZ dne 20.8.2007 15:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:V mém případě PS2 a X-Box 360
Tohle je momentálně myslím ideální řešení. Na obě konzole je spousta her a X-Box 360 ještě určitě chvíli nezastará.

Ta cena... PS2 za 4300 i s Dual Shockem a paměťovou kartou, X-Box 360 něco málo přes 10 000. Dohromady je to pořád méně než PS3 a dělá to asi polovinu ceny moderního herního PC. To mi nepřijde zase až tak zlé.
A pokud se opravdu nedostává peněz, doporučuji PS2. Než dohraješ všechny skvělé hry, co n ani vyšly, bude snad nějaký ten rok trvat.

sevencreature:
WingMan je hodně zlý, ale u ještě trochu starší Creative Cobra jsem dostával po pár hodinách regulérní křeče (ale zase to byl moc hezký gamepad).
A asi budou ještě horší gamepady. :-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: no, co mi na X-Boxu vadí je absence DirectX10. Nepostrádám nijak ty grafické efekty (tady je legrační, jak některé hry Vista/DX10-only nakonec vyjdou v DX9 i na XB, ale na PC prostě ne :lol: ), spíše bych se bál, aby za rok dva neohlásil MS novou verzi (což je pro konzoli opravdu krátká doba, navíc to bude znamenat téměř okamžitý konec podpory starší verze).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Hmm, to je docela zajímavá úvaha :think: Na druhou stranu, Microsoft ještě pořádně nevyřešil problémy s XBOX360 - tím myslím finanční problémy - někde jsem četl, že herní sekce MS ještě pořád na hrách pro XBOX360 nevydělává (ale to se možná vztahuje jenom na MS in-house vyvíjené hry, uvídíme, jak dopadne HALO 3). Čili bych odhadoval, že možná nebude až tak spěchat s vydáním nové konzole, když tu starou ještě ani pořádně "nepodojil" :wink: Jinak řečeno - čas vydat novou konzoli bude tehdy, když už tu starou má "úplně každý" :mrgreen:

PS3 má výhodu kompatibility se staršími hrami - v ideálním případě bys na ní mohl hrát všechny hry z PS 1 a PS 2. Zatím to není tak žhavé a dost her má problémy (malé nebo i větší), ale zdá se, že se kompatibilita s novějšími updatey pořád zlepšuje.

Navíc má PS3 jednu výhodu - Japonsko :mrgreen:, kde XBOX360 pořád není zrovna moc populární.

Navíc to zatím vypadá, že exklusivita her pro XBOX360 je taková pochybná - třeba Gears of War jsou i pro PC, BioShock je pro PC (a podle zvěstí bude i pro PS3). Zatímco PS3 hry si (údajně) exklusivitu zachovají - MGS 4 je proklamován jako "PS3 only" titul - a Final Fantasy se podle Square na XBOXu nikdy neobjeví (no, uvidíme, z jaké části jsou to jen plané sliby :mrgreen:).

Nicméně pokud bude Metal Gear Solid a Final Fantasy POUZE pro PS3, tak se PS3 nemusí o svoji existenci obávat. Taky záleží na tom, jak se vyvrbí Blu-ray vs. HD-DVD co se popularity týče :think: Poslední dobou vidím čím dál tím víc Blu-ray titulů (anime HD-DVD jsem snad neviděl :think:)... Čili další body pro PS3 :wink:

EDIT: Každopádně XBOX360 už má minimálně 3 killer hry (v mých očích pochopitelně - a tím "killer game" pro mě myslím "hra, která vypadá docela zajímavě, hmm, možná bych si ji i zahrál" - nebo tak nějak :wink:), řekl bych - Gears of War, BioShock a Mass Effect (no uvidíme, jaký vlastně bude).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

7c: co má vůbec XB360 za mechaniku? HD DVD? Nějak jsem tohle nesledoval (každopádně cena XB je skutečně atraktivní, když se vezme, co všechno umí).

Co se týče Killer titulů XB360, tam bych to neviděl tak žhavé, jak říkáš - BS i GoW pro PC jsou (tedy Gears teprve budou, co vím, a údajně budou ještě lepší než pro XB - nějaké mise navíc, grafika atd.). Mass Effect pro PC snad bude taktéž, doufám, že se BioWare k opravdu četným prosbám fanoušků o PC konverzi nepostaví zády (řekl bych, že v současnosti jde o jednu z nejžádanějších her na pc vůbec).

Ta zpětná kompatibilita PS3 je tak problematická? Já měl za to, že aspoň tohle by Sony mohlo nahrávat... Navíc dávat za konzoli 15 - 20 000 a pak 1 - 2 000 za hru, už je trochu moc, taková psychologická hranice. To už mi opravdu připadá lepší ta kombinace PS2 + XB360 (ne že by mi tohle hrozilo, pokud snad nějak nezbohatnu, konzoli si v nejbližších letech určitě nekoupím 8-)).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Ta zpětná kompatibilita PS3 je tak problematická?
Z toho co vím, byl ze západních PS3 "v rámci snížení výrobních nákladů" odstraněn čip pro hardwarovou kompatibilitu se staršími PS hrami. Ale ta kompatibilita je řešena softwarově, takže opravdu hodně titulů (především z PS2) podporovaných je a snad to bude čím dál lepší.

A X-Box 360 má HD-DVD mechaniku.
sevencreature píše:Cordless Rumblepad 2 od Logitechu
Jak má řešeny analogové páčky? Z fotek to není moc poznat...
Třeba ten Logitech WingMan měl v těle gamepadu pevně ukotveny kovové tyčinky, na kterých byly nasazeny plastové kloboučky. Jenže ty kloboučky měly tendenci se ulamovat a náhradní šly sehnat těžko. A s těmi ostrými kovovými tyčinkami se hrálo špatně. :-) Hádám, že je v tom RumblePad 2 o poznání bytelnější...?

EDIT (18:23):
Za tu mystifikaci s HD-DVD u X-Box 360 se omlouvám. :oops:
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 20.8.2007 18:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Právě že když to bude i pro PC a v lepší kvalitě, tak to trochu snižuje exklusivitu XBOXu.

A XBOX 360 je dodáván pouze s DVD-ROM mechanikou. HD-DVD si budou muset majitelé přikoupit později, pokud budou chtít.

Výhoda zpětné kompatibility je významná - hráči mají hry pro PS2 a PS1 za desetitisíce korun - a ty by si mohli zahrát i na PS3 (jak píše Ajantis - jsou tu další výhody jako jsou scalers, vyhlazování atd. - výsledný vzhled může být ještě lepší než na PS, PS2 - pokud to tedy bude fungovat :-) ). S tou absencí HW podpory je to trochu nepříjemné, ale snad to nebude konec světa :-)

Ajantis: Těžko říct - tak dlouho ho nevlastním. Ale podle všech ohlasů co jsem četl a slyšel jde o VELMI bytelný gamepad. Bohužel ergonomii nemůžu porovnat, protože žádné další ovladače nemám (kromě těch hodně starých gamepadů :-? ) - konkrétně XBOX360 controler nebo DualShock.

EDIT: A ještě je tu jeden důvod, proč by se mohla PS3 prodávat opravdu, opravdu hodně (pokud to vyjde, samozřejmě):
http://www.1up.com/do/previewPage?cId=3 ... c=PREVIEWS
:mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, tak za rok by PS3 mohla vypadat docela lákavě, jestli se nashromáždí tituly :think:

Třeba Heavy Rain (od Quantic Dream :wink:) vypadá docela slibně :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Třeba Heavy Rain (od Quantic Dream :wink:) vypadá docela slibně :think:
Ano ano, na ten se těším. Cokoliv od Quantic Dream je hodno pozornosti. :drool:

A také mi něco říká, že Sony si časem rozhodně zajistí, že na její konzoli budou kvalitní hry.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tak, ty jo, včera jsme měl možnost okusit Wii a jeho ovládání pohybem ovladače... Jenom teda u Wii Sports, ale opravdu parádní záležitost, úplně mě to fascinovalo 8-) Tenis je tam výborný a když jsem viděl box, dost jsem se divil, kam lze to "gesture" ovládání dovést... vůbec jsem nečekal, že to je takhle povedené.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“