HW: Herní konzole

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od necrotising_ »

Asi bych sledoval Aukro.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Nanaki »

Nebo si kup Wii a máš zpětnou kombatibilitu na GC. Ještě sehnat ovladač a máš to.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od sevencreature »

Nanaki: A ta zpětná kompatibilita je 100%? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Nanaki »

Kód: Vybrat vše

http://en.wikipedia.org/wiki/Wii#Backward_compatibility
Podle tohodle s výjimkou hraní po síti ano.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, zní to docela lákavě... Teď jen sehnat nějakou televizi (případně někoho přesvědčit, že je čas na upgrade :think:).

I když, jsou na GameCube/Wii nějaké dobré hry kromě RE série? :think: Upozorňuji, že Zeldu zrovna moc nemusím.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od necrotising_ »

Metroid, Mario. :-D
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Nanaki »

Určitě stojí za zmínku i Tales of Symphonia, první díl na GC, druhý na Wii
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Hamster »

DS vs. PSP čistě po stránce nabídky RPG a cross-over RPG her

Má někdo hrubý přehled? Přehrabávání se v těch seznamech je nadlidský úkol. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od sevencreature »

Co se počtu týče, tak určitě DS. I když War of Lions na PSP je nádherná 8-) Tedy až na dabing ve video-sekvencích.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Hamster »

7c: No, to zas tak výpovědné není, protože záleží i na samotném počtu. Pokud je totiž na jedné her sto a na druhé dvě sta, tak mi to může být putna, jelikož tolik her si stejně sotva koupím. :-) Já myslel tak celkově co je subjektivně lepší volbou při preferenci tohoto žánru nejen v množství, ale i kvalitě jak "průměrné", tak (možná spíše) i vrcholné.

Můj přehled je totiž nulový a jediný od čeho jsem schopný se odpíchnout je HW a malá hrstka titulů (které jsem nehrál).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od sevencreature »

No, RPG na PSP můžeš (řekl bych) spočítat na prstech jedné, dvou rukou. A většinou jde o remake (zmíněná FF Tactics, Disgaea, pár dílů FF, Star Ocean).

Obecně na PSP není tolik her, které bych si opravdu chtěl zahrát (tak do deseti - War of the Lions, Disgaea, Castlevania, Monster Hunter - možná), většina her je spíš akčně zaměřená (obvykle 3rd person akce nebo bojovka, FPS - heh, 2D plošinovek ale hodně pomálu). Na DS máš Ouendan, Ace Attorney sérii, Pokémon, mraky logických her, Advance Wars... Na PSP (homebrew) je možné emulovat dost PS titulů (a dalších věcí), ale osobní zkušenost s tím nemám. Na DS je taktéž "pirátská" modifikace (hraní ROM z Nintenda a nejspíš i emulace jiných systémů), ale opět jsem nezkoušel. Ideální je projít si seznamy her pro oba systémy.

Spíš bych doporučil DS než PSP, co se využitelnosti a především výběru a počtu (kvalitních) her týče. I když pokud je člověk "hardcore", tak má samozřejmě obě.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Hamster »

Dík moc! :-)

(btw být "hardcore" je něco čemu bych se rád vyhnul a nejde pouze o finance. ;-))
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od sevencreature »

No, s tím hardcore jsem spíš myslel, když člověk opravdu rád hraje hry - protože některé tituly jsou exkluzivní pro tu danou platformu a když si chceš zahrát všechny, tak ti nezbývá než mít všechny odpovídající konzole/handheldy.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od Nanaki »

Musím se připojit k 7c, i já bych doporučil DS. I na PSP jsou sice hry, které bych si zahrál (FFVIII: CC, mpžná ten Monster Hunter), ale DS jich má víc.

Hlavně mám dojem, ale můžu se plést, že PSP má docela dost remaků a portů. FFT: Lion Wars jsou možná pěkné, ale ty jsem už kdysi hrál na PS1. Videa a asi dvě nová povolání to nezachrání. To si radši dám FFTA II, které jsem ještě nehrál. Stejně třeba Valkyrie Profile, to samé.

Prostě je DS v tomhle ohledu o něco lepší. Samozřejmě, pokud je někdo HC do her, jak řekl 7c, má všechno. Ale to zas leze do peněz, už jenom kupovat ty konzole.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Herní konzole

Příspěvek od sevencreature »

Jj, většinou jsou to remaky. I když, zrovna War of the Lions je úžasný remake :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“