HW: Herní konzole

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Konzole

Příspěvek od AlieN »

Konzole a všechno o nich.

Vlastníte nějakou, případně se chystáte investovat do některé nextgen?
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Mym snem vzdy bylo koupit si PSOne, az bude stat tak 2000 :D. Ale myslim, ze se preorientuju na PS2 8-) :-D .

No a jinak z next-gen pro me rozhodne nejzajimaveji vypada Wii.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Kedysi som mal PS1, este tu velku krabicu. Ale odvtedy co dostala zasah bleskom ju uz nemam. :lol:
PS2 neplanujem, PS3 bude prilis draha, XBOX mi nie je sympaticky :lol: .. Najzaujimavejsie aj pre mna vyzera Wii, kedze mam rad prelomove, invencne a originalne veci. Dufam, ze na nu vyjdu aj rovnako zaujimave tituly. :think:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Docela bych šel do PS3. Za prvé je to PS a za druhé Blu-ray. Ale nemyslím si, že by to byla nějak zázračná konzole... No stejně nakonec peníze utratím maximálně na upgrade PC :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Už několik měsíců jsem šťastným majitelem PS2 čímž moje PC downgradovalo z hlavního žrouta času na anime TV.

Z nextgen bych šel jen a pouze do PS3 kvůli exkluzivním japonským hrám jako FFXIII, MGS4, SH5, ...... a Sony, která je mi z těch tří společností nejsympatičtější; jen počkat než trochu padnou ceny a objeví se kvalitní čipy :twisted:

Důvodů proč nechci Xbox360 jsou tuny - např. je to od M$, nejsou tam žádné zajímavé exkluzivní hry, je to od M$, není to až tak moc nextgen (nemá NG mechaniku a ani výkonem moc neohromuje), atd........; Wii se mi zase nelíbí názvem :-) a koncepcí - tvrdí se že je to konzole pro každého, na hraní jednoduchých zábavných her na 10 minut, což je přesný opak toho co od her vyžaduju. A navíc představa že budu muset ve vzduchu mávat ovladačem mi nepřipadá nijak extra zábavná, unavuje to ruce a velice by mě zajímalo jak se zbaví nechtěných pohybů.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wiskas píše:čímž moje PC downgradovalo z hlavního žrouta času na anime TV
:eh: ? Neprotiřečí si to? :wink: :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ahh ano, MGS 4.... Ale kvoli hre nemozem kupovat konzolu za 20 000. Teda eeer, vlastne, moj otec nemoze. :lol:
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

No, 20k... To stála PS2 na začátku taky, teď se prodává asi za 4.500... Ceny bych se nebál, ta klesne...

Jo, a mám PS1, PS2...
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ale ja som hovoril o PS3, pochybujem, ze by bola nejaka verzia MGS4 pre PS2.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

To já taky, přečti si příspěvek ještě jednou. Stejně jako PS2 ( vlastně i PS1, v jednom starym Levelu je inzerát na PS1 za 30 tisíc :lol: ), tak i PS3 se časem zlevní (a zlepší kvalita, víme, jaké byli první PS2...) Takže ceny bych se nebál, jenom nemá smysl kupovat PS3 z "první" várky.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Eh? ? Neprotiřečí si to? :wink: :mrgreen:
:-D No vlastně ano, ale docela často dojde k podtečení zásobníku s anime, nebo výjde nějaká killer hra.
Ale kvoli hre nemozem kupovat konzolu za 20 000.
Ehm.... Proč ne?? :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wiskas píše: :-D No vlastně ano, ale docela často dojde k podtečení zásobníku s anime
Heh, tak to bych potřeboval :cry: Momentálně jsem na pár let vytížený :lol:

Jinak, jak píše Nanaki - cena IMO klesne a mouchy se vychytají.

Jinak - 20 000,- není až tak moc (ale bude stát méně, ne?) když si uvědomíš, jak jsou v dnešní době drahé Blu-ray přehrávače :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ale kvoli hre nemozem kupovat konzolu za 20 000.
Wiskas píše:Ehm.... Proč ne?? :roll:
Zrejme preto, lebo to nie je velmi ekonomicke. ;-) A tiez preto, lebo mi to za tu cenu nestoji. Ak raz bude PS3 v prijatelnej cene, tak to kupim aj s hrou. Povedzme tak za 5000. Ano, som trpezlivy. :-D

Kazdopadne, davat take peniaze (za Playstationy a ine konzoly "z prvej varky") za zabavu je imho trochu prehnane. Mozno keby som mal skutocne vela penazi, tak to kupim ako jeden z prvych, ale mozno ani nie, z principu. :-) ;-)

EDIT: Nanaki, pardon. :lol:
Naposledy upravil(a) Arthalion dne 8.7.2006 10:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Ta citace ti nevyšla, to řekl Wiskas, ne já. :-D

Jinak souhlasím, vyhodit 20 k za věc, které má často horší kvalitu, než budoucí modely, to se nevyplatí...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

HW: Herní konzole

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, uvažovali jste někdo o koupi? Připadně už nějakou vlastníte? Mám na mysli především současnou generaci. Co si myslíte o srovnání konzolí a PC?

Ne, že bych plánoval (alespoň v dohledné době) nějakou konzoli :-) , ale její vlastnictví mi nepřijde jako špatný nápad :think:

Situace v dnešním herním světě je IMO docela zvláštní - snad všechny současné hry (??) se vyvíjí buď pouze pro konzole nebo pro PC i pro konzole (hmm, přiznávám, že představa FPS na konzolích mi zatím přijde docela divná - nikdy jsem žádnou takovou hru neviděl hrát), častokrát je PC verze i horší (ugh), přestože má PC výhodu modifikací hry.

Zajímavé je, že i RTS (zdá se) začínají okupovat (nebo už okupují) konzolový svět - viz např. Tiberian Wars. Jsem zvědav na Starcraft 2 ( :lol: ) - i když, jak zlé jazyky tvrdí, v Jižní Koreji na konzole moc nejsou - zato tam je v průměru 1,9 PC na osobu (nebo tak nějak :think:).

Věc, která mi přijde nejdůležitější je HW náročnost her - pro konzole je daná - život konzole se počítá (počítal) v rocích a platilo, že kvalita her neustále roste (s tím, jak vývojáři dostávají z konzole čím dál tím víc až dosahují hranice jejích možností - viz poslední generace her na PS a PS2).

Zato pokud chce člověk hrát na PC v obstojné kvalitě, musí neustále upgradovat počítač. Vlastně především grafickou kartu (plus generační obměna). Až se dostane do situace, kdy počítač s přehledem zvládá všechny činnosti, až na hraní (současných) her.

Přitom se dá říci, že pokud si chcete zahrát na PC nejnovější hry v odpovídající kvalitě, cena POUZE grafické karty je stejná nebo vyšší než celá herní konzole. Jinak řečeno, za cenu nového herního PC si můžete koupit všechny 3 současné herní konzole a ještě vám zbydou peníze na televizi :shock:

Ah, pravda - na to jsem zapomněl - háček konzolí je v nutnosti vlastnit televizi - v případě PS3 či XBOX360 HDTV televizi. Hmmm...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“