Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Ani jsem se ještě nedostal k instalaci dosboxu když se mi hra náhle začala ukončovat - stále ve stejný herní čas 18 March 1967.
Tak jsem to skoušel nějak přeinstalovávat a přitom jsem objevil že tam vlastě mám ještě nějakou instalaci - configurace TTD + patch - tam se dá nastavit aby TTD běžel v okně - pak jde lehce vytvořit ScreenShot.
Přeinstalování nepomohlo, skusil tedy spusti nějaký jiný save (někoho jiného) - vůbec se to neseklo. Tak jsem zase spustil nějaký ten můj save a zase přesně 18 March 1967 to píše chybovou hlášku :-?

Tak jsem si řekl že vyskoušim spusti tu verzy s tím patchem - to už se tam ta chybová hláška neobjevyla, ale zase byla upravena rychlost všech dopravních prostředků tak než jsem byl zvyklý - letadla se o proti původní verzy hry pohybují strašně rychle. Ale hlavě že už se mi to neukončuje (alespoň prozatím).

Mimochodem ten bug - větší výdělek při zničení nakládací stanice jsem přestal využívat v roce 1965.

Tak tedy hraju s tím patchem.
obr

s tím patchem ty výdělky rychle nabíhají díky větší rychlosti letadel obrázek :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

Rudax píše:Mimochodem ten bug - větší výdělek při zničení nakládací stanice jsem přestal využívat v roce 1965.
Vždyť tou dobou už bývá hra obvykle vyhraná... :anxious: (ve smyslu zastavění celé mapy a nehorázně prachaté firmy)
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Hamster píše:
Rudax píše:Mimochodem ten bug - větší výdělek při zničení nakládací stanice jsem přestal využívat v roce 1965.
Vždyť tou dobou už bývá hra obvykle vyhraná... :anxious: (ve smyslu zastavění celé mapy a nehorázně prachaté firmy)
Možná se ti zdá divné že jsem ten bug používal - s tím patchem by nejspíš nebyl tak potřeba - nejen že se letadla pohybují hodně rychle ale některé težiště surovin produkují šílené množství ..... obr např: v původní verzy hry težiště plastové hmoty dává běžně 12,6 .
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

Rudax: Nejen že nemám tušení jak to reaguje na můj post, ale zároveň ani nechápu o čem to mluvíš. :anxious:
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Hamster píše:Rudax: Nejen že nemám tušení jak to reaguje na můj post, ale zároveň ani nechápu o čem to mluvíš. :anxious:

Já vím že jsem nereagoval tady na ten tvůj příspěvěk ale na ty předchozí.
Jinak máš pravdu že asi za těch 15 - 20 let už ta firma jenom hodně vydělává. EDIT - ale né ve verzi TTD 1 , na těžkou obtížnost (nejlépe ještě: 4. herní prostředí) - bez využití té chyby :!:

No takže jsem hrál chvíly s tím patchem TTDPatch 2.0 beta 4 - prostě to není ono nejen že některé ty težiště produkují šílené množštví surovin (prohlídni si pořádně ty moje screenshoty), rychlost phybu letadel je upravená... Prostě už to není ono - jak jsem se zmiňoval že se mi to 18 Marche 1967 vždy ukončovalo - tuto chybu jsem přečkal s patchem do 20 Marche 1967 - pak jsem zase začal hrát tu původní verzy.

EDIT: Sakra zase se ta hra začala ukončovat - tohle se mi nikdy nestávalo - asi mi nezbyde nic jiného - než si skusit hru rozehrát od znova nebo hrát verzy 2.0 :-? :-(
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od sevencreature »

Tak zkus OpenTTD :wink: Můžeš hrát vesele pod XP ve velkém rozlišení (plus zoomovat) nebo v okně, prostě největší komfort :-P Nemluvě o multiplayeru (nejlepší řešení mizerné TTD AI) :mrgreen:

Navíc TTDPatch je v podstatě také modifikace třetí stranou - čili pokud bys měl hrát s TTDPatchem, je OpenTTD IMO lepší volba (přiznávám, že mě na OpenTDD zaujala spíš technická stránka - multiplatformovost, možnosti nastavení, atd.)

EDIT: Mám dojem, že můžeš obtížnost hry nastavovat, ne? Alespoň v OpenTDD :think:

EDIT2: Možnost hrát OpenTDD na PSP zní přece docela lákavě :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Skusil jsem znovu hrát TTD původní verzi - 4. herní prostředí s tím bugem - zase se to začalo kolem roku 1965 sekat,
říkal jsem si co když je to kvůli tomu bugu - že mám tak neobvykle rychle velké výdělky - tak jsem to skusil hrát bez využití toho bugu - to teda bylo něco - postavil jsem jen dva vlaky - a více než destet let jsem jen čekal až mi něco vydělají a až si budu moci půjčit od banky 100 000 - vše mi akorát vystačilo na stavbu malých letišť v krajních městech a na jedno letadlo za 2 roky jsem si mohl dovolit koupit další ..... a až v roce 1985 jsem měl roční výdělky kolem 1,5 mil dolarů - ale v tom se mi to zase začalo ukončovat :-(


Tak jsem skusil hrát to 1. (lehké) herní prostředí - tam jsem ten bug vůbec nevyužil - to není vůbec třeba - naprostá pohodička oproti tomu 4. her. prostředí - hlavně díky tomu velkému výběru dopr. prostředků.

Těď jsem v roce 1974 - roční výdělky letadel 7 mil a vlaků 2 mil. 8-)


Takže jsem asi stáhnul z internetu TTD kde je nějaká chyba - že se to když mám větší výdělky a hodně dopravních prostředků v tom 4. her. prostsředí - tak se to začne sekat - pak už se přes ten herní čas kdy se to seká nijak nedostanu.


Předtím jsem hru hrál - to už je několik let zpět na mém prvním PC (486)- to mi to tam někdo nahrál z disket - a žádný takový problém jsem neměl.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Váš peněžní rekord v TTD - pochlubte se. Já jsem zjistil že - možné maximum které lze v původním TTD dosáhnout je 4 294 milionů dolarů.
Dopravní prostředky sice pořád vydělávají tak jak mají - ale peníze nepřibývají. Když si něco koupíte, vyměníte dopr. prostředek.... - tak se peníza zase dorovnají na 4 294 mil dol..
Takže se držíte pak jen vpodstaťě na nule - co se týče ročních výdělků.

obrázek 8-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

Rudax píše:obrázek 8-)
Company value: -3,8G? :-|
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

No právě - v určitou chvíly - prostě klesne hodnota firmy (společnosti)- takže jakoby se znárodnila - přešla do rukou zaměstnanců .... :lol:
A pak chvíly ještě peníze přibývají ale pak se to zasekne na těch 4 294 milionů dolarů a nějaký ty drobný.
A také pak ve městech nejsou žádné možnosti - v local autority - nemůžeš si nic koupit - více pasažerů (reklama) ....

Možná je to záměr nebo se jedná o herní chybu - to asi spíš.

Když jsem si skusil koupit akcie nějakého protivníka tak se všechny moje peníze převedly do mínusu - a hned mi psaly že za chvíly zbankrotuju:protože na účtě - 4 294 000 000 8-)

Také jsem skusil udělat nějakou velkou útratu postavil jsem tunely asi za 600 000 000 - zase se hodnota moji společnosti přehoupla do plusu - ale jakmile jsem zase vydělal tolik (což byla otázka asi tří let - roční výdělky cca 250mil dolarů) - abych měl kolem těch 4 200 mil. dol. - tak se to zase přehouplo do minusu - a více než těch 4 294 mil dol. - se prostě nedá.

:-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

Závidím ti tvoji trpělivost. Od nějakých dvanácti let ji na téhle úrovni postrádám.
Uživatelský avatar
Tumis
Sigilan
Příspěvky: 74
Registrován: 10.7.2006 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Tumis »

Rudax píše:možné maximum které lze v původním TTD dosáhnout je 4 294 milionů dolarů.
Klasickej unsigned longint, co bys taky čekal od starý hry :-)
Já jel vždy v librách, to jsem skončil taky asi na 2 G nebo tak nějak okolo...
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

No jo. :-)

Tady máte moje obrázky: ttd 8-)
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“