Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

smajdalf: O tom jsem dlouhodobě přemýšlel, tak bych se rád zeptal na srovnání s TT deluxe (Hlavně co se týče AI konkurence).
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od smajdalf »

to srovnání ti bohužel dát nemůžu, já TT moc nehrál
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od Vallun »

Hamster píše:smajdalf: O tom jsem dlouhodobě přemýšlel, tak bych se rád zeptal na srovnání s TT deluxe (Hlavně co se týče AI konkurence).
Je tam více než nápadná podobnost...tipuji,že i AI konkurence bude totožná...

nicméně, kdyby měl někdo odkaz na to, kde se dá zakoupit, budu rád:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od DerAdler »

Vallun: pokiaľ si chcel odkaz na zakúpenie Simutrans, tak je to freeware. Sťahuj tu http://simutrans.wz.cz/ .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Je tam více než nápadná podobnost...tipuji,že i AI konkurence bude totožná...
Tak to doufám že ne, protože to by to jinak nemělo smysl hrát.

Krom toho na tu AI se ptám proto, že v TT je i na nejvyšší obtížnost naprosto tragická.
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od smajdalf »

no a doporucuju stahnout pak128 (nevim co je na tech strankach, tam sjem to nestahoval) protoze kdyz jsem kdysy hral pak64 a ted jsem rozehra pak128 no prislo mi to ze je tam (krom grafiky) dost novinek (prijemnych i pro me neprijemnych)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od Vallun »

smajdalf píše:no a doporucuju stahnout pak128 (nevim co je na tech strankach, tam sjem to nestahoval) protoze kdyz jsem kdysy hral pak64 a ted jsem rozehra pak128 no prislo mi to ze je tam (krom grafiky) dost novinek (prijemnych i pro me neprijemnych)
já ten odkaz vyzkoušel a akorát Tě odkáže na nějaké forum, které je tak nepřeheldné, že jsme se těch pokusů raději vzdal.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od smajdalf »

http://www.manual.wz.cz/ - já to stahoval tady a taky jsem si radsi na strance toho stahovani nahore prepnul z novy na stabilni verzi
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od Vallun »

smajdalf píše:http://www.manual.wz.cz/ - já to stahoval tady a taky jsem si radsi na strance toho stahovani nahore prepnul z novy na stabilni verzi
to jsem udělal...a co všecko musím stáhnout? jsou tam 4 možnosti....? dík za radu
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od smajdalf »

no podle toho jakou ches verzi(128 a 64, lisi se velikosti jednoho herniho "ctverecku", 128 ma dost jinejch veci bych rekl, smaozrejme lepsi grafiku a vetsi naroky) no a pak to 2 dole jsou exe soubory, nevim kterej si stahnout ja si stahnul ten prvni pac u toho prvniho je tam napsano ze se musi stahnout jeste nejaka knihovna a na to jsem linej :-P a funguje to
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od Vallun »

smajdalf píše:no podle toho jakou ches verzi(128 a 64, lisi se velikosti jednoho herniho "ctverecku", 128 ma dost jinejch veci bych rekl, smaozrejme lepsi grafiku a vetsi naroky) no a pak to 2 dole jsou exe soubory, nevim kterej si stahnout ja si stahnul ten prvni pac u toho prvniho je tam napsano ze se musi stahnout jeste nejaka knihovna a na to jsem linej :-P a funguje to
díky...už jsem to rozběhal...No, nic moc...TTčko je přeci jen víc user friednly:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od smajdalf »

tak já si sice hrál TT jenom chvilku ale me prislo lepsi ovladani simutransu, njn je to spis o zvyku rekl bych :-P
Uživatelský avatar
Tumis
Sigilan
Příspěvky: 74
Registrován: 10.7.2006 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Tumis »

Není Open TTD náhodou taky freeware ? Je to pro Wokna, a je tam pár vychytávek, který v tý DOSovský verzi nebyly :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od sevencreature »

Tumis: OTT je freeware, jenže to je pouze engine. Pro hraní potřebuješ mít originální verzi Transporting Tycoon (Deluxe) - resp. data z této hry :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Transporting Tycoon Deluxe - nějaké typy na které jsem během hraní této hry přišel: řekl jsem si což takhle skusit zbourat stanici kde se vlak nakládá, počkat až zmizí a pak zastavený vlak (těsně před vykládací stanicí) spustit - dá mnohem více pěněz - čím je ta vykl. staň. blíže dolnímu levému rohu - tím vyděláte více pěněz. :!:

:idea: Toho jsem využil při hraní na nejtěžší obtížnost náhodně generovaný čtvrý terén. - Vygeneroval jsem si takový aby v tom dolním levém rohu byla továrna hraček a zdroj umělé hmoty - při zmizení nakládací stanice vlak dává ze začátu 40 - 60,000 dolarů, takhle si třeba ještě postavit další koleje - větší výdělky.

:arrow: Z toho vydělané peníze si šetřit na letadla, do krajních měst hodit autobusy aby se ta města rychle rozrostla a udělat si tam prostor pro letiště.
Pak z našetřených peněz díky této herní chybě kupovat ta objemější letadla.
:-D

a i tak bude ještě dlouho trvat než vám tato herní chyba nebude k užitku,
normálně na nejtěžší obtížnost by to byla prostě nuda - pro někoho nehratelné.

Soupeři na nejtěžší obtížnost vůbec neotravují, spíše bankrotují. Občas nadělá paseku nějaké to UFO.
Vlaky jim můžete jednoduše zničit vlastnímy - připojíte koleje k jejich stanici z druhé strany.... necháte svůj nějaký nejlevnější valk srazit se soupeřovým,a autíčka jim lehce přejedete vlakem
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“