Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

rudax: ty tvoje "typy" se mi zdají celkem pochybné (1. ad dolní levý roh - to se mi zdá spíše jako náhoda, nebo vycházení z nepochopení systému, protože to je imo nesmysl a 2. - těch 40-60.000 myslíš za cestu nebo za rok?) a i kdyby ten tvůj zázrak s ničením stanice fungoval (pochybuji, ale vyzkouším [pokud tedy nejde o platbu za rok, což by byl průměr]), tak nechápu smysl takových triků u tak neuvěřitelně snadné hry. Co rovnou použít číty na peníze? To se to pak bohatne.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Hamster píše:rudax: ty tvoje "typy" se mi zdají celkem pochybné (1. ad dolní levý roh - to se mi zdá spíše jako náhoda, nebo vycházení z nepochopení systému, protože to je imo nesmysl a 2. - těch 40-60.000 myslíš za cestu nebo za rok?) a i kdyby ten tvůj zázrak s ničením stanice fungoval (pochybuji, ale vyzkouším [pokud tedy nejde o platbu za rok, což by byl průměr]), tak nechápu smysl takových triků u tak neuvěřitelně snadné hry. Co rovnou použít číty na peníze? To se to pak bohatne.
Je to pravda. Jinak bych ten čtvrtý náhodně vygenerovaný terén nehrál - to bych se načekal než bych něco vydělal - je to samozřejmě výdělek za jednu cestu - musíš počkat až ti ta stanice úplně zmizí - ten nápis. Cena vlaku se pohybuje kolem 40, 0000 dolarů, takhle si ročně ze začátku vyděláš něco kolem 200, 000 - 350, 000 dolarů. To se pak lehce utratí když velké letiště vyjde na 60 000 a letadlo 140 000 dolarů.

Jinak já jsem proti používání čítů :naughty:
Na najtěžší obtížnost u toho prvního terénu jsem tento herní nedostatek nepoužil.
Ale jen si to skus hrát ten náhodně vygenerovaný nejtěžší (4.) terén na nejtěžší obtížnost bez využití této herní chyby.......prostě se dost načekáš než budeš moci něco dalšího postavyt.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

Rudax píše:Jinak já jsem proti používání čítů :naughty:
To tě šlechtí.
...
...
Myslíš to vážně? :-|
Rudax píše:Ale jen si to skus hrát ten náhodně vygenerovaný nejtěžší (4.) terén na nejtěžší obtížnost bez využití této herní chyby.......
Bohužel netuším co myslíš nejtěžším (4.) terénem. :anxious:
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

tak naposled - číty nepoužívám - hra pak nemá smysl a je nezábavná. :!: :!: :!:
Ale u TT Deluxe - si i tak mákneš na nejtěžší obtížnost náhodně vygenerovaného 4. terénu - s použitím toho herního nedostatku - čtvrtý terén je ten jak tam spojuješ např: továrnu hraček se zdrojem umělé hmoty, těžiště cukru, kafe - s něčím ..... :wall: vždyť je to snad jasné - hraješ doufám TT Deluxe :!: nebo snad nějaký jiný TT :?:
Uživatelský avatar
Tumis
Sigilan
Příspěvky: 74
Registrován: 10.7.2006 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Tumis »

Hamster píše:Na najtěžší obtížnost u toho prvního terénu jsem tento herní nedostatek nepoužil.
Ale jen si to skus hrát ten náhodně vygenerovaný nejtěžší (4.) terén na nejtěžší obtížnost bez využití této herní chyby.......prostě se dost načekáš než budeš moci něco dalšího postavyt.
Já ten 4. terén nikdy moc nehrál, ne že by to bylo těžký, ale nemám ho moc rád kvůli pestrým barvám a zdá se mi to hodně nepřehledné, nicméně na nejtěžší obtížnost už jsem TTD dohrál nespočetněkrát, to čekání k tomu tak nějak patřilo, přece jen když si (ve skutečnosti) založíš firmu, tak od ní hned nemůžeš čekat milionový obrat.
Hamster píše:Jinak já jsem proti používání čítů :naughty:
Imo i využívání herních chyb je podvod...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Hamster »

Rudax píše:tak naposled - číty nepoužívám - hra pak nemá smysl a je nezábavná. :!: :!: :!:
Nj, zato zneužívání bugu, to je lepší než horská dráha.
Rudax píše:čtvrtý terén je ten jak tam spojuješ např: továrnu hraček se zdrojem umělé hmoty, těžiště cukru, kafe - s něčím ..... :wall: vždyť je to snad jasné
Jo takhle. No, zas tak jasné to není, protože o tomhle toylandu by mě nikdy nenapadlo říct, že je nejtěžší a moc mi není jasné kde jsi tohle vzal (mně nejtěžší přišel western, ale už je to doba co jsem ho hrál naposledy...). Jediné, co mě napadá, že by na tom bylo vyloženě těžší je to, že na ty barvičky se nevydržím moc dlouho koukat.

btw. Nechápu, proč machruješ s tím, že hraješ na nejtěžší obtížnost (což je teda imo tak trochu standard, protože AI v TTD není žádný zázrak), když stejně podvádíš. Pokud máš s nejtěžší obtížností problémy, že si musíš takhle vypomáhat, tak mám pro tebe možná praktické řešení. Hraj na nějakou lehčí obtížnost - nikdo se ti kvůli tomu smát nebude a ušetříš si práci s bouráním stanic před každým vykládáním.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

to čtvrté herní prostředí (to pestré) je prostě nejtěžší - máš k dispozici na začátku nejpomalejší dopravní prostředky....

Mě zase nebavily ty prostřední dvě prostředí.

Co setýče nastavení obtížnosti tak s tím nemám vůbec žádný problém - 1. her. prostředí - jsem si na těžkou obtížnost bez využití tohoto bugu párkrát vyhrál. Ten bug jsem právě využíval jen v 4. prostř. - kvůli tomu příšernému čekání než vůbec něco vyděláš. A. I. - je úplně k ničemu - jak jsem již psal - vlaky a auta soupeřů se dají lehce zničit, a když soupeře přistihneš jak si právě staví nějakou silnici nebo železnici - tak ho můžeš lehce blokovat svými koleji. Na jetěžší hraju právě proto že ceny rychle stoupají, a také samozřejmě výdělky takže mi ty nejoběmější letadla dávaly (spoj mezi krajními městi) až něco kolem 1 ,000 ,000 dolarů. Také se hodně vyskytuje UFO - malé i velké a také jsem někdy v moři zahlédl okounět ponorku.
Je to zábavnější protože se musíš mnohem více snažit - ten obtížný hodně hornatý terén jen ty dopr. prostředky se často porouchávají.


v poslední době trávím dost času na Internetu (tak se vracím k hraní nějakých starších her - starý PC na internet), tak jsem si zase TTD rozehrál,
to pestré prostředí a využívám ten bug.

Využití herních nedostatků bych jako podvody (cheaty - číty) nepovažoval - pokud by to nebylo opravdu něco vážného. Vždyť na ty chyby si musí hráč přijít sám - tak že hru skusí pořádně otestoval - takže skouší i to sčím autoři nepočítaly. (Např: v Morrowindu jsem se setkal s několika chybami - ty které hru usnadňovali naštěstí odstranily aktualizace, ale jiné chyby asi stále opraveny nebyly např. cyklická chyby která má za následek ukončení hry tam zůstala - očarování meče kouzlem vyvolej meč s konstatním účinkem - pak si stačí jen ten meč vzít do ruky ....). Také jsem tu už zminěoval o chybách v New Supaplex.

Jinak ještě zdůrazním že jsem proti používání čítů - jen napíšeš nějakou kombinaci simbolů - a hend je hrdina nesmrtelný, nebo maximum střeliva, veškeré zbraně, levitace, procházení zdí ..... Nechápu jak někoho pak hra může bavit, nebo být hrdý na to že hru dohrál (jen díy využití cheatů) :snooty: Nějaké neofic. rozšíření - hry jsou svým způsobem také podvody - proto např. v Oblivionu jsem ten meč z FF prakticky vůbec nepoužil (hlavně jen při tvorbě screenshotu).

Neměl bych založit téma kde by se hlasovalo a diskutovalo o herních cheatech a herních chybách. (jestlu tu ještě něco takového není) :?:
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

Dají se dělat V TTD screenShoty? :doh:
Prosím poraďte. ( Print Screen + malování - nepomáhá - uloží se jen černá obrazovka). :cry:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od sevencreature »

Používáš doufám OpenTTD?

http://www.openttd.org/downloads.php

Tam se vytvoří screenshot pomocí Ctrl+S. Hmm, a potom ještě pomocí Ctrl+G :mrgreen: - ale to je "screenshot" celé mapy - takže je "poněkud" větší :mrgreen: - v PNG třeba 15 MB, 16 320 x 8 160 pixelů 8-)

Příklad (v nižším rozlišení):
Obrázek
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

No já hraju tu původní verzy TTD na windows 98, koukal jsem na nějaký ty další screeny ..... , četl jsem si že v OpenTTD je ještě spousta chyb, a asi by mi taky ty saves z TTD nešly v OTTD. Raději se o instalaci OTTD ani nebudu pokoušet.

Jinak by ScreenShot vytvořit nešel?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od sevencreature »

Nejjednodušší bude asi spustit TTD v DosBoxu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Rudax »

sevencreature píše:Nejjednodušší bude asi spustit TTD v DosBoxu.
Díky za radu - DosBox si určitě nainstaluju, a vyskouším - snad to půjde, možná se mi i tak podaří udělat ScreenShot ze Supaplex. :-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od MCZ »

Rudax píše:No já hraju tu původní verzy TTD na windows 98, koukal jsem na nějaký ty další screeny ..... , četl jsem si že v OpenTTD je ještě spousta chyb, a asi by mi taky ty saves z TTD nešly v OTTD. Raději se o instalaci OTTD ani nebudu pokoušet.
Jo a možná by tam ani nešlo využívat původní chyby hry k podv- pardon, chci říct - k čestnějšímu hraní na nejvyšší obtížnost :mrgreen: .

Já tedy OTTD nehraji nijak zvlášť často, ale osobně jsem si ničeho závěžnějšího nevšiml.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od sevencreature »

Rudax píše:četl jsem si že v OpenTTD je ještě spousta chyb
Kde konkrétně? :think: Kromě standardně mizerné AI (která je ale ve vývoji), jsem na nějaké závažné problémy nenarazil (řekněme, že původní TTD zrovna není ukázková hra bez chyb...).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Transporting Tycoon, Simutrans a vláčky obecně

Příspěvek od Nanaki »

Spíš záleží na tom, jaká verze se hraje. Pokud poslední stable )0.5.3), tak je to celkem bez chyb, pokud nějakou RC, Betu, nebo nedejbože nějaký trunk, tak tam se chyby očekávat dají, ale převážně ve věcech nových, čerstvě přidaných. Samozřejmě, pak se vyplatí pečlivě sledovat dění, chyby se opravují dost rychle.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“