Disciples I + II + III

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

Zrovinka hraju tuhle strategii a nějak se mi to porouchalo. Hraji za Legions of Damned pričemž mě zradil démon Asteroth. To by samozřejmě udělat neměl. Resp. minimálně ne v téhle misi. Prý jsem na něj nedával pozor a pouštěl ho do boje (mmj. je to takřka powergamer jednotka). Což teda kecá, páč jsem ho nechal hlídat hranice, kde mlátil jen praštěné trpaslíky...
Možná jsem to jen nějak dostatečně nepochytil, ale to ho nesmím používat vůbec?

P.S. Neva, Asteroth už je mrtvej a já v dalším levelu (kde je opět Asteroth jako by nic :anxious: ). Je btw příjemné mít velitele, který za kolo přelítne víc jak půl mapy. :-P
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od sevencreature »

No, nepamatuju si, že by mě někdo z velitelů neplánovaně zradil - obvykle šlo o nějakou naskriptovanou událost (teď si ale nejsem úplně jistý - už je to nějaká doba) :think:

Trojka vypadá visuálně docela slibně, btw :-P Říkám visuálně, protože neočekávám ve hře samotné nějaké významné změny. Jen bych možná ocenil, kdyby se vyřešily ty 99% fungující kombinace jednotek (třeba za Nemrtvé 3x Banshee nebo co to je, která je 100% imunní vůči fyzickým útoků => 90% nepřátel na mapě si proti vám neškrtne :roll:) Jo a taky možná to, že "Quick Combat" či jak se tomu říká je prakticky bezchybný, pokud si vzpomínám :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

Já hraji za démony a ty jsou asi nejslabší. Nejslabší proto, že nemají žádné paralyzující jednotky a též žádné použitelné imunity. Ale dmg dávají velkou. Tiamath je lahůdka. :-P

Dvojka mi přijde jako hodně dobrá hra, ale pár věcí zamrzí. Například bitvy samotné nejsou většinou moc zábavné. Výjimkou je dobývání hlavních měst, ale na to je samozřejmě potřeba nějaká paralyzující jednotka (Uther je výborný). Počítač ovšem prakticky nemá šanci tvé hlavní město dobýt a tak je hra vlastně nekonečná.
Ovšem grafika je opravdu stylová a jednotky krásné. I hudba je hodně fajn. Problémem ale je, že celkově je to o dost méně strategická hra než HoMaM. Byť zde zase (podle mě) lépe funguje systém RPG. Škoda, že se nepřenáší i nejlepší jednotky či kouzla.
Je škoda, že nepřátelská hlavní města nejde dobýt a pakv nich stavět jednotky další strany. Hrad jde jen vyplenit. Opět to dost omezuje strategické možnosti (samozřejmě s mým hrdinou beztak většinou nemám šanci hl. město dobýt).
Dobře i vypadá, když se stahují nepřátelští hrdinové, jakmile zahlédnou tvého nejlepšího. Ovšem špatné je, že si počítač nepamatuje, že můj hrdina dokáže za kolo prolétnout půlku velké mapy. V poslední misi jsem tak jen létal ze strany na stranu a sbíral zkušenosti za všechny ty naivky, kteří mi lezli do rány. Dost mi tedy pomohli i obři, kteří šli po mně i nepřátelích. Chvílema jsem díky nim ubránil důležité hrady.

Co se týče trojky, tak bych řekl, že už se možná ani nevyvíjí. Zastihl jsem jen několik let staré zprávy a poměrně zastaralou grafiku. Ovšem je fakt, že ta zastaralá grafika je stále nesrovnatelně hezčí, než HoMaM 5 kreslený podle pravítka.

P.S. Tak ne, jen se změnil výrobce. A má to prý vyjít někdy teď, v prvním kvartálu 2008. Tak snad to vyjde, zase to má moc hezkou kresbu. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od sevencreature »

No, trojka by měla vyjít tenhle rok, uvidíme... Hmm, dvojku jsem vlastně za Legii ani nehrál - a kolem a kolem mi byli nejsympatičtější asi nemrtví - především upíři a ulimátní upgrade kostlivců byl masakr. Za lidi se mi nejvíc líbili andělé - škoda, že ten nejvyšší upgrade jednotek byl takový ošklivý (ne, že bych měl něco proti kníratým důchodcům na koních, ale můj estetický ideál bohužel tak úplně nenaplňují :-? ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

Tak dohráno za démony. V poslední misi jsem si dal i Asghana a nekromantské město. Hrdina se zbrojí 90+ dá vše. :-)
http://jab.sigil.cz/Asghan.jpg
Uther si ani neškrtl. :twisted:
http://jab.sigil.cz/Uther.jpg
A konečně our Hero v celé své kráse. Ta zbroj i iniciativa se dá ještě vylepšit. K tomu jsou koneckonců lektvary či kouzla. 8-)
http://jab.sigil.cz/Zaorish.jpg
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od sevencreature »

Jab: No, to je už taková feature Disciples II :-) Nicméně mnohem lepší hrdina je IMO mág - především proto, že zasahuje všechny cíle naráz - což je v kombinaci s paralýzou "docela" užitečná vlastnost :mrgreen: - hmm, likvidace nepřátelských měst byla myslím nejjednodušší za lidi - stačilo mít "uzdravovačky" na nejvyšším levelu a použít lektvar/kouzlo na zvýšení zbroje (aby nebyla zabitá žádná postava v jednom kole).

Hmm, na tom screenshotu s Asghanem to vypadá, jako by ti někdo umřel - nebo jsi chodil jen sám s hrdinou a bez jednotek? :think: :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Hmm, na tom screenshotu s Asghanem to vypadá, jako by ti někdo umřel - nebo jsi chodil jen sám s hrdinou a bez jednotek? :think: :wink:
Dvě jednotky se nevešly k žádnému dalšímu hrdinovi. Musel bych je nějak složitě předávat, tak jsem je prostě vzal sebou. Beztak není problém je oživit...

P.S. Co tak porovnávám, tak Legie mají v kampani přístup asi k nejhorším předmětům. Divné...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

7c: Ti Elder Vampire vysávají životy jen pro sebe nebo pro celou skupinu? Btw ten ultimátní upgrade kostlivců je vážně dobrý. :-)
Jak tak koukám, tak nemrtví mají mnoho výhod. Perfektní bojovníci zabírající jen jedno políčko a nej střelci (když nepočítáme obrovského démonického Tiamatha, který je naprosto k sežrání).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ty Jabovy obrázky vypadají opravdu skvěle. :drool:
Jen mě děsí ta česky nadabovaná verze, která byla na LEVEL DVD. :anxious:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Už ani nevím - možná pro celou skupinu, mám ten dojem :think:

Ajantis: Jj, obrázky a animace jednotek jsou úžasné. Ad dabing - no, eh, není to až tak hrozné :anxious:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: Už ani nevím - možná pro celou skupinu, mám ten dojem :think:
Tak je tomu tak. Ale stejně si nejsem jist, zda se to vyplatí více než lich. Přec jen je lich nejlepší střelec zabírající jedno políčko. A navíc má smysl je mít ve skupině dva. Což znamená jen vykopnutí Shade (/specter,ghost), jejíž paralýza sice není špatná, ale zasáhnout 6 jednotek najednou mi přijde účelnější...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od sevencreature »

Já jsem je používal primárně pro uzdravování kostlivců. Vzhledem k tomu, že moje postava byla vždycky mág (tj. zasahuje všechny nepřátelské jednotky), tak jsem zásahy nějak zvlášť neřešil. I když už nevím, co jsem používal v kombinaci s se Smrtkou (či jak se ta jednotka imunní vůči fyzickým útokům jmenuje :think:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Já jsem je používal primárně pro uzdravování kostlivců. Vzhledem k tomu, že moje postava byla vždycky mág (tj. zasahuje všechny nepřátelské jednotky), tak jsem zásahy nějak zvlášť neřešil. I když už nevím, co jsem používal v kombinaci s se Smrtkou (či jak se ta jednotka imunní vůči fyzickým útokům jmenuje :think:).
J, smrtka to je (nebo vlkodlak ještě). Taky celkem pěkná věcička...

P.S. Teď jsem měl v jedné misi zabít trpasličího hrdinu a zabránit tak spojenectví lidí a trpaslíků. Během hry mi ale lidi nabídli spojenectví a společně jsme se do trpajdů pustili. :-)
Hezké...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disciples I + II + III

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Hmm: http://eshop.megahry.eu/Disciples-III-R ... g1964.html
Takže přece jen? :-P
J, ty další dvě rasy asi přidá případný datadisk. Nicméně zrovna trpaslíky jsem moc nežral a nemrtví byli sice cool, ale příběh měli celkem stupidní.
Takže tyhle tři rasy jsou pro začátek fajn. Hlavně Legie, páč hrát za šílené démony je samozřejmě největší zábava. :-)
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“