The Movies

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

The Movies

Příspěvek od Ajantis »

The Movies

Nejdříve mě překvapilo, že se ještě někde manuálně zadává CD KEY, navíc s poměrně humorným komentářem.

Samotná hra zatím vypadá zajímavě a propracovaně. Dle očekávání odpovídá filmové produkci jako průmyslu (také je to budovatelskáý strategie) - nejdůležitější jsou herci a starání se o ně, každý má svou ikonku a u ní plno informací. Naproti tomu scénáristé žádnou ikonku a rozsáhlé info nemají (že by proto letos stávkovali?) a pokaždé je musím pracně hledat na mapě mezi záplavou jiných panáčků. Po přečtení manuálu a 5 hodinách hraní zatím dost plavu (všichni jsou nespokojení a jako dekoraci prostředí vyžadují spousty sádrových trpaslíků) a dle přijetí mých filmů veřejností jsem vytvořil další Ed Wood Production. :-)

Už jsem ovšem pochopil jeden z důvodů existence béčkových filmů - je ohromná zábava natáčit s mizerným režisérem a nespokojenými herci značné množství filmového odpadu, házet je na trh a sledovat, jak vydělávají sedminásobek rozpočtu. :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Movies

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Nejdříve mě překvapilo, že se ještě někde manuálně zadává CD KEY, navíc s poměrně humorným komentářem
Hmm, CD KEY se přece zadává dost často a v mnoha hrách - především v těch, které se hrají po internetu a nekupuješ je přes Steam :-)

Btw opravdová výzva pro každého milovníka CD klíčů je Command & Conquer Last Decade - pro každou hru je nutné zadat klíč, a když člověk vybere instalaci všech her naráz, tak je hned pěkně veselo :mrgreen: (zadává se cca 10 CD klíčů :twisted: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak po internetu jsem hrál (kromě simulátoru pazaaku :mrgreen:) pouze NHL 2004 a to ještě z nelegální kopie. :-)

The Movies má místy naprosto otřesné konzolové ovládání, což mě překvapuje vzhledem k tomu, že na žádné konzoli pokud vím nevyšlo. :shock:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak už jsem asi pochopil, proč ve hře chybí tlačítko na vyhledávání scénáristů... Jsou totiž úplně na nic. Za 30 let filmové historie, kterými už jsem prošel, nenapsali žádný scénář lépe než na 20% a nedokáži ani využívat novější = dražší = atraktivnější kulisy, takže i výsledné hodnocení filmu nestojí za nic. Vypadá to, že jedinou cestou k úspěchu (ne finančnímu, vydělávají i ty nejhorší filmy) je psát si scénáře sám.

Byl jsem velmi zvědav, jakým způsobem je v The Movies vyřešena samotná tvorba filmů, jakým způsobem určuji, co se v něm objeví, jak se budou chovat herci... Je to asi tím pro vývojáře nejméně pracným způsobem - jsou zde předpřipraveny desítky (nebo spíš stovky) scének, které člověk řadí za sebe a mění u nich obsazení, úhel kamery, počasí atp., přičemž každá se může odehrávat v jednom z desítek předpřipravených prostředí. Proklikávat se seznamen těchto možností je neuvěřitelný opruz - vím, co chci, aby bylo na plátně, ale hledat v té záplavě okýnek s připravenými scénami "to pravé" je... hrozné. Obávám se, že si tímto způsobem natočím tak 2 filmy a budu toho mít plné zuby. :anxious:

Nu a prvním z nich je remake Woodovy Bride of the Monster, woodovštější než kdykoliv předtím. :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Právě jsem ukončil 85 let trvající tažení historií hollywoodské kinematografie (1920 - 2005). Strategická část, tj. bez psaní vlastních scénářů, mi zabrala nějakých 27 hodin a ani na konci jsem nepociťoval stereotyp, což o její kvalitě něco vypovídá a odlišuje ji to i od řady jiných koncepčně originálních her, které začnou brzy nudit (Sid Meier's Pirates! - i když tady je ta originalita v uvozovkách). Dokonce mám i jistou chuť začít odznova, dosáhl jsem totiž jen 5 z 9 ocenění, která hra uděluje za dosažení nějakého milníku, např. hodnocení herce na ****, určitý počet filmů s hodnocením *** atp. Dost možná za to ale může má nadprůměrná lamovitost, kdy jsem určité vychytávky a vzájemné souvislosti odhalil až hodně pozdě (i scénáristé umí psát lepší scénáře :-)). Jak jsem ale slyšel, nebyl jsem sám. Ovládnout určitý základ chodu studia, aby nebyl nedostatek penět a herci/režiséři se nezbláznili (a tedy aby se hráč bavil), je hodně snadné, ale udělat z nich opravdové hvězdy, které budou vyhrávat ceny, dá mnohem víc práce a vyžaduje už pochopení a ovládnutí spousty zákonitostí. Motivační systém je vůbec na dobré úrovni - kromě již zmíněných herních ocenění, která většinou otevřou nějakou novou budovu nebo sadu kulis, a řady žebříčků, se ob 5 let udělují "Oscary" za všechno možné a při získání některého z nich se zlepší jednak nálada/rating toho kterého herce/studia, ale dočasně i získám nějakou výhodu (menší stres, únava...).

Strategická část je opravdu perfektní, tvorba vlastních filmů (tj. přesná konstrukce scény) je od ní oddělena - je možno se s ní piplat, nebo ji nechat na počítači. Takové filmy jsou méně kvalitní, ale stále víceméně odpovídají úrovni filmů konkurence, takže systém hráče odmítající strávit 2 a víc hodiny nad jedním filmem nijak neznevýhodňuje. Já sám si tak natočil jen 2 filmy, způsob jejich tvorby je, jak jsem už psal, značně nepřehledný a tedy i časově náročný. Nenapadá mě lepší řešení, které by bylo snadno naprogramovatelné, ale to současné ideální rozhodně není.

Ještě poznámka ke grafice - je úžasná. Jen zírám, jak je něco takového možné rozpohybovat. Herní plocha je poměrně malá (studio je ohraničeno plotem), ale stojí na ní desítky budov, běhají desítky panáků... Plynule lze zazoomovat až na pohled "vlastníma očima" a vše je nádherně detailní. A hlavně tak lze pozorovat i samotné natáčení a všechno vidět přesně tak, jak to bude ve výsledku na filmovém plátnu, ale i z nekonečně jiných úhlů. Prostě úžasné. Zmínit musím ještě rádio, které hraje téměř pořád a hlasatel v něm komentuje všechno možné a obzvláště po 2. světové válce je neskutečně vtipný (především na účet rudých bratrů). Škoda, že jeho nástupci už byli takoví suchaři. :-(

Kromě slabší tvorby vlastního filmu, která je však pořád něčím nevídaným, mě příliš významných záporů nenapadá, snad jen, že se u strategické části bude stěží někdo bavit stovky hodin jako u Pharaoh. Ovládání strategické části je velmi intuitivní, bez tabulek a spousty menu/tlačítek, některé potřebné funkce v něm ale chybí (nebo jsou zatraceně dobře ukryty). Každopádně hodnocení 85% na gamerankings a tomu vesměs odpovídající (nebo mírně nižší) hodnocení v českých magazínech/webech mi přijde na tak originální a zábavnou hru nízké.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: The Movies

Příspěvek od Bodkin »

Ajantis:

1) Hrál jsi to s datadiskem nebo bez něj?

2) Jak se ti povedlo donutit ty zparchantělé stávkující scénáristy, aby napsali něco dobrého(rozumněj: Lepšího než dvě hvězdičky?)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

1) Bez datadisku. Sice jsou v něm prý dobrá nová prostředí, ale rozdíl v ceně za hru s ním a bez něj za ně nestál.
2) Jsou tam 3 stupně scénáristického domečku, přičemž se schopným (tj. zkušeným) scénáristou počet hvězdiček v zásadě odpovídá tomu stupni. Scénárista, který měl max. zkušenost, dokázal v nejlepším domku napsat scénář na 3 a čtvrt hvězdy.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 23.2.2008 0:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: The Movies

Příspěvek od Bodkin »

Lepší budovy scénáristů se otvírají až po určité časové době nebo je to podmíněno nečím jiným? Hrál jsem to docela dávno a už se napamatuji.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Bodkin píše:Lepší budovy scénáristů se otvírají až po určité časové době nebo je to podmíněno nečím jiným?
Tak tohle by mě také zajímalo. Ony ty domky vypadají ÚPLNĚ stejně a já si toho rozdílu všiml až ve chvíli, kdy jsem měl dostupné všechny. Takže jsem většinu hry strávil s nejhoršími scénáři. :-)

Ještě mě napadá, jestli by se nedalo dokoupením nějakého vybavení či dekorací k scénáristickému domku zvýšit jeho "maintenance" (které jsem rozhodně neměl plné) a tím i zkvalitnit práci scénáristů? :think:
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“