Shadowgrounds a Shadowgrounds Survivor

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Shadowgrounds a Shadowgrounds Survivor

Příspěvek od sevencreature »

Je fakt, že střílečku z pohledu ze shora (či pseudo-isometrického pohledu) už jsem nehrál děsně dlouho - naposledy si vybavuji Expendable (coop byla zábava) a Zax the Alien Hunter. Crusader hry schválně opomíjím 8-)

Dojmy z dema jsou dost dobré (tak dobré, že už jsem koupil plné hry :-P ) Docela dobrá je taky podpora gamepadu (docela bych řekl, že hra je s ním příjemnější - s myší a klávesnicí mám při pohledu se shora takový zvláštní pocit :think: :-) - něco jako když opustíte vlastní tělo a vznášíte se nad ním). Ale hra s myší a klávesnicí je samozřejmě mnohem přesnější (a celkově i lepší, řekl bych). Nicméně je fajn, že v kooperativní hře může mít jeden hráč myš a klávesnici a druhý třeba gamepad (nebo taky myš a klávesnici).

Další parádní věc na hře jsou možnosti modifikace - obsahuje editor, umožňuje přímo spouštět mody, je možné upravovat herní soubory či jejich modifikace vydat v samostatném balíčku jako mod.

Pokud vám schází vraždění stovek ošklivých alienů zajímavým arzenálem upgradovatelných zbraní v nádherném grafickém provedení a prostředí (stíny jsou tu pastva pro oči), neváhejte. Shadowgrounds stojí cca 160 Kč, Shadowgrounds Survivor a Shadowgrounds dohromady cca 500 Kč.

P.S. Dema mají cca 400 MB a jsou poměrně dlouhá (a zábavná), takže stojí alespoň za vyzkoušení :-)

http://www.shadowgroundsgame.com/new/
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadowgrounds a Shadowgrounds Survivor

Příspěvek od CrowX »

Chcelo by to trochu doladiť hrateľnosť, resp. ovládanie a ešte popracovať na AI - ale to je založené iba na dojme z dema. Celkovo je to celkom dobre vypadajúca oddychová hra. Nič náročné, ale človek sa pri tom nenudí.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadowgrounds a Shadowgrounds Survivor

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Asi tak - minimálně Shadowgrounds.


Naopak Shadowgrounds Survivor mě dost zklamal - hra je šíleně krátká, rozsekaná mezi tři postavy/tři příběhy (ač to vlastně příběh nemá - je to o přežití tří osob na začátku událostí minulé hry, v podstatě se jen přesouvají do závěrečné mapy, kde je ten nejslabší závěr, jaký jsem viděl - v podstatě další lehká bitka s hromadou nepřátel, lehčí než vše předchozí). Zklamání.

Naopak engine je dost vyladěný a fyzika je úžasná (můžete odstrkávat a odhazovat bedny, židle, stoly apod. - zdánlivě zbytečné, ale velmi to přidá na realističnosti přostředí). A navíc je fajn, že rozdělili zbraně (těch bylo v Shadowgrounds docela dost) tak, že každá postava má pouze 3 zbraně z celkového arsenálu (tj. Marine má pušku a raketomet a pistoli, Flamer má plamenomet, brokovnici a kulomet a Sniper má railgun, pistoli a plasmovou pušku).


Čili Shadowgrounds vřele doporučuji, obzvlášť za tu cenu (cca 100 - 150 Kč je :-P ), naopak Survivor spíš ne :-(
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“