Utawarerumono

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Utawarerumono

Příspěvek od sevencreature »

Gurthfin píše:proc by sa mal slang zakazovat
Samozřejmě to nemyslím smrtelně vážně - asi těžko prosadím, aby "zakázali" co chci zrovna já :-) Prostě jen nemám rád tyhle zmršené (dle mě idiotské) jazykové pokřiveniny - třeba "zavináč" a tak. Chápu, že hledání správných výrazů je někdy ošemetné, ale nějak se celý život snažím dobrat se k těm korektním (někdy je to tedy docela dlouhá cesta).

Eh, zase OT.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 24.4.2008 21:13, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Alternativní konec

Příspěvek od Gurthfin »

jazykové pokřiveniny
hentai je normalne slovo pouzivana v japoncine znamena divny,zvlastny, nenormalny ...- napriklad fraza "kono hentai!" znamena zvrhlik alebo perverzak (nieco ako u nas pojem zachodova misa inac), alebo "kore wa henda (skracene hendawa)." znamena - to je zvlastne.Takze to nie je nejaka pokrivenina, ale cuzdie slovo.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní konec

Příspěvek od sevencreature »

Používej pokud možno velká písmena na začátcích vět, diakritiku a větnou interpunkci :wink: (když už jsem v tom).

Tohle všechno samozřejmě vím, ale já tu mluvím o pokřiveném slangu - předpokládám, že nepřekládáš svůj termín "hentai Tactical RPG" jako "divné/perverzní taktické RPG" - nebo snad ano? V tom případě beru zpět svoji kritiku a omlouvám se :-)

P.S. Protože Utawarerumono tedy divné vůbec není (spíš úplně standardní TRPG).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Alternativní konec

Příspěvek od Gurthfin »

Používej pokud možno velká písmena na začátcích vět, diakritiku a větnou interpunkci :wink: (když už jsem v tom).
Sorry, sem zvyknutý používat internetovú etiketu. Takže budu se snažit a pisat interpunkciu.
"divné/perverzní taktické RPG"
"Perverzní(erotické) RPG" takto to prekladám. A to označenie (HTRPG) tam je zámerne. Predsa 12 ročnému decku nedám hrať hru, kde sú erotické scény. Predstav si, že si stiahneš tú hru a má tam len napísané od 18 rokov. Zapneš si ju a vidíš všetko kreslené. Hraješ 8 hodín a nevidíš nič, čo by súhlasilo s nápisom 18 rokov. Tak to dáš hrať svojému 12 ročnému decku, ktoré sa po 10 hodinách preklikávania konečne dostane k erotickým scénam a máš po chlebe. Podľa mňa tam to označenie H je správne. Presne definuje, prečo je tá hra pre dospelých. Ak by tam bolo od 18, tak ma určite nenapadne, že v kreslenej hre sú erotické scény.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní konec

Příspěvek od sevencreature »

Prima :-) Dobrá čitelnost příspěvků se vždy hodí.

Mně jde o to použití "hentai" jako označení "18+" - tenhle slang mi vadí :-)

Jinak musím konkrétně u Utawarerumona přiznat, že nechápu, proč tam tyhle scény násilně cpou - hodí se tam jako pěst na oko :-? Nebýt toho, že pro PS2 verzi neexistují (pokud vím) anglické titulky, tak bych řekl, že je to mnohem lepší verze než ta na PC (resp. ona to JE o mnoho lepší verze :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Alternativní konec

Příspěvek od Gurthfin »

Tak mne sa to tam naopak veľmi páčilo. Musím ešte upozorniť, že som prekladal seriál od 10 časti, takže takéto spestrenie príbehu som uvítal. Už mňa štvú hry, kde sa nič nedeje, len suché zabíjanie, nejaké tie náznaky ale inak len záchrana sveta, ľudstva alebo iné hovadiny. A to nehovorím, že sledujem Anime, kde sa téma lásky obmedzuje na to, ako pozvať dievča na rande. Jednoducho som už dospelý, a trochu hlbšie vzťahy s radosťou uvítam.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní konec

Příspěvek od sevencreature »

Gurthfin píše:Jednoducho som už dospelý, a trochu hlbšie vzťahy s radosťou uvítam.
Proti hlubším vztahům nic nemám, ale v Utawarerumonu jsem je tedy nějak nespatřil... Příběhu ani postavám přítomnost erotických scén nikterak neprospěje a působí to tam jako pěst na oko. Jejich absence by hře vůbec neuškodila - spíš naopak. Ale to je jen můj názor :-)

Nic proti sexu, ale záleží na podání (když mám uvést filmový příklad - "In the Cut" je ukázka jak to vypadat má, "The Transporter" ukázka kde je sex pouze další kýčovitý bonus narvaný násilně do filmu).

A pokud je sex definice dospělosti, tak je polovina 16-ti letých už dávno dospělá :mrgreen:
Gurthfin píše:A to nehovorím, že sledujem anime, kde sa téma lásky obmedzuje na to, ako pozvať dievča na rande.
Tak sleduj i nějaká zajímavá ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Alternativní konec

Příspěvek od Gurthfin »

Ten film som nevideľ, ale podlľ popisu je to Crime / Drama / Mystery / Romance / Thriller takže to možno pozrem. Ale ja som skôr na také romantické komedie ako Onegai Teacher(Anime). Mne sa presne nejedná o sex, mne ide o to, ako sa k tomu sexu dopracovali (medziľudské vyťahy - proces zblíženia). V Utawarerumono mi to pomohlo "zblížiť" sa s postavami, ale zase tam chýbalo dotiahnutie.

Jo a 99% 16 ročných nemá ani poňatie, čo je to dospelosť, a čo to presne sex je :snooty: (vedia čo to je, ale nechápu mu - aspoň podľa mňa :think: ).
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní konec

Příspěvek od sevencreature »

Gurthfin píše:Jo a 99% 16 ročných nemá ani poňatie, čo je to dospelosť, a čo to presne sex je :snooty:
Asi jak kde. Ti, které znám já možná neví, co to přesně je, ale očividně jim to nebrání to něco provádět :-)

Hmm, aha. No, mě na Utawarerumono přijde zbytečná ta grafická explicitnost - mohli se sblížit i nějak "přístupně" do 15 let :-) - i když chápu, že od eroge to očekávají ti, co ho kupují, takže autoři asi nemají na výběr - navíc Leaf asi jen tak nepřesedlá na konzole :think: Každopádně by mě zajímalo, jestli byla větší prodejnost PC verze nebo PS2 verze...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Alternativní konec

Příspěvek od Gurthfin »

Tak to veru nevím, ale PS2 verzia bola aj v angličtine. Na PC verziu sem si musel stiahnuť eng patch. Takže počítam, že PS2 verzia je na tom lepšie. A navyše PS2 verzia obsahuje aj zvukové stopy.(Hoci niekde som čítal, že sa to dá oblafnúť a do PC verzie si môžeš tie zvukové stopy z PS2 verzie hodiť - chcel som to skúsiť, ale mám malý HDD).

Nehovorím, že im to nejako bráni, len sex nie je o uspokojovaní vlastných potrieb(aspoň ja to takto vnímam). A vačšina ostatných sú Angličania.(Človek je ako Angličan. Tiež píše Ja s veľkým písmenom.)
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní konec

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, podle mých informací PS2 verze v angličtině nebyla :think: Nemáš na tu anglickou PS2 verzi nějaký odkaz? To by bylo fajn.

To audio je mimochodem dost dobré - jen nevím, jestli by stálo za to kupovat kvůli němu ještě i PS2 verzi... :whistle:

Podle Wiki prodala PS2 verze 80 000 kusů za 3 dny - což bych řekl, že docela ujde :mrgreen:
Gurthfin píše:A vačšina ostatných sú Angličania. (Človek je ako Angličan. Tiež píše Ja s veľkým písmenom.)
???
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní konec

Příspěvek od MCZ »

7c: není vám už tenhle OT trapný? ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní konec

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: No, sekci P:T nemoderuji, takže by to chtělo, aby tuhle diskusi někdo přesunul jinam :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Utawarerumono

Příspěvek od sevencreature »

Někam jinam bylo myšleno do Jiných her. Od té doby, co se z Hadrníka stal archív (:roll:) nějak nevidím smysl v tom přesouvat tam OT...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Utawarerumono

Příspěvek od MCZ »

Fakt jsem neměl ponětí, kam to dát.

Tak si s tím teda pohrej ty.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“