Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: No mě se uzavřel celkem brzo. Nejlepší je tam jít asi hned na začátku. Kde přesně je, to netuším... Jsou tam jedny dveře, které nejdou otevřít, ale teď si nejsem jistý, jestli jsou "normální" nebo kamenné.

Zkus to vyzkoušet pomocí procházení zdí (noclip v konzoli).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Pořád nemůžu sehnat ten datadisk. Myslel jsem , že někde na dc++ , ale fakt ne :( Nevíš o někom , kdo by ho měl ? Nebo neznáš nějakou stránku s torenty ?? Dik
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Stáhnout to šlo . Když jsem v Doomsday vybral hru
HEXEN:DEATHKNIGHTS OF THE DARK CITADEL a chtěl ji spustit , tak to po mě pochopitelně chtělo wad soubor . Ten se mi ale nezobrazil . Zkusil jsem to ještě spustit jako mod pro obyčejného hexena. Sice se to spustilo , ale nejde tam hudba a navíc , bojím se toho , abych kvůli tomu , že to spouštím přez obyčejný hexen , nepřišel o nějaké věci ...
Jo a taky se chci zeptat , okolo čeho se točí tento datadisk ? Je taky zasazen do příběhu? (dsparil , korax , eidolon ) nebo je to jen taková "bokovka" , jsou tam krom nových map i nějaké nové nestvůry ?
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jinak spouštěj to třeba přes Kicks.exe - vyber Hexen: Deathkings of the Dark Citadel (bude to hledat wad - vyber HEXEN.WAD (najde ho to skoro hned) - ten HEXDD.WAD to vybere automaticky, takže si toho nevšímej).

Příběh a věci kolem - netuším, já ho teď budu sám hrát poprvé :wink:

P.S. HEXEN.WAD I HEXDD.WAD bys měl oba mít v adresáři "Doomsday\Data\jHexen\"

A doufám, že máš HEXEN.WAD opatchovaný na verzi 1.1 (jistota je jistota).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

sevencreature píše:A doufám, že máš HEXEN.WAD opatchovaný na verzi 1.1 (jistota je jistota).
:oops: tak to nemám . Dá se vůbec někde sehnat patch na takovoudle postarší gamesku ??
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jo. Třeba hned tady: http://havy.wz.cz/hexn11rp.zip

Teoreticky stačí rozbalit, zkopírovat do toho adresáře HEXEN.WAD, spustit patch a pak ten opatchovaný HEXEN.WAD zkopírovat zpátky do doomsday/Data/jHexen
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Deathkings of the Dark Citadel je opravdu super (jen mi trochu chybí nějaký příběh) - a obtížnost celkem přitvrdila. A ty mapy jsou nádherné :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Mám nechutný zákys v posledním hubu - a to konkrétně v mapě Dark Watch. Potřebuju nějak otevřít tenhle blok před teleportem. A vážně už netuším. Pomocí editoru jsem zjistil, že se otevře, když otevřu jedny dveře - jenže ty se nachází o půl mapy dál, tekže je to hodně těžké stihnout i s cheatem na procházení zdí :shock: Tady je obrázek + mapa. (hehe, sice nevím, proč to sem píšu, když to tu asi nikdo nehrál, ale co kdyby :wink:)

Obrázek
Obrázek
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

HeXen II

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, nějaká voda uplynula a v současné době tu jsou dva projekty na port HeXen II (UQE v podstatě využívá data Hammer of Thyrion, ale je trochu víc graficky vylepšený - nebo spíš "vyhezčený" :wink:). Hammer of Thyrion má trochu víc featur, ale nemá Bloom, čili nevypadá *až* tak hezky - ale zato je multiplatformní.

http://uhexen2.sourceforge.net/
http://www.quake-engine.com/download.aspx?game=hx2

Vřele doporučuji, pokud máte chuť si (zase) zahrát HeXen II. Pro Win nejspíš UQE, ale vyzkoušet můžete oba.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Dohrán Heretic II, pokusím se shrnou své dojmy.

Ani náhodou nepatří mezi nejlepší hry, co jsem kdy hrál, ale musím říct, že splnila, co jsem od ní očekával, je to skvělá akční řežba. Příběh takový, aby měl ten masakr nějaký důvod, no dobře, aspoň hra svižně ubíhá, i když mi teda přišla docela krátká, což ale nepovažuji za výrazný zápor, pořád totiž lepší než kdyby upadla do stereotypu. Škoda, že je ve hře tolik dungeonů a tak málo venkovních lokací (a škoda že v ní nejsou žádné otevřené lokace). Navíc tvůrci hodně špatně vyvážili poměr mezi tmou a světlem - třeba hned úvodní město - musel jsem teda gammu, jas i kontrast dost zvýšit (pomlčím o tom, že po každé úpravě musel engine level znovu nahrát...), abych něco viděl a pak při příchodu do močálů mi to málem vypálilo oči. A hlavně poslední lokace byla tmavá až moc (a svítit meteorama je sice pěkné, ale ne moc efektivní). Co se týče akce, nemám námitek, skvělý nápad rozdělení útoku a obrany; škoda jen, že některá kouzla byla v podstatě nevyužitelná. Jinak nejlepší byla podle mě určitě hned první zbraň - vylepšující se kopí - ke konci fakt docela masakr. Žel jsem ale vůbec nepochopil princip různých komb, nicméně možnost pomocí něj skákat je dobrý nápad. A nejlepší části hry jsou určitě začátek a konec, i když jak tak o tom přemýšlím, ony mi ty lokace nějak všechny splývají. Hra taky nemá nic "navíc" a taky nic nezapomenutelného jako jiná podobná (i zhruba stejně stará) hra, kterou jsem hrál - Drakan. Nechci teda rovnou ovladatelného draka, ale ty exteriéry, rozličnější prostředí, mnohem výraznější hudba a vůbec atmosféra, té se žel Heretic II ani nepřiblížil.

Jak jsem ale napsal v úvodu - je to moc dobrá akční zábava, nic víc.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Ty problémy s grafikou jsou definitivně divné. Měl jsi poslední patch? :think: Nic podobného jsem nezažil. Jediný error ve hře bylo, že pokud se loadovalo když byl Corvus pod vodou, tak to rozhodilo kameru.

Osobně jsem dohrál Heretic ][ dvakrát nebo třikrát a pokaždé jsem se bavil velmi dobře. Dokonale zábavná hra - vyvážená délka, na nic si nehraje a vypadá nádherně. Mňam. I když poslední upgrade Swordstaff se mi moc nelíbil :-)

Drakana teď hraje zase pro změnu bratr :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

7c: no měl jsem nějaký patch tuším 1.06, který měl být poslední. Já to neberu jako problémy, prostě mě jen štvalo, že když změním jas o jen jediný bod, tak se při návratu do hry objeví konzole a všechno se načítá znovu jako při nahrávání loadu.

Jinak co jsem zapomněl napsat, tak mě fakticky potěšila (podobně jako ve Drakanu ;-) ) ta absence RPG prvků :-P . Dneska už se žel podobné hry nedělají, když dneska někdo dělá 3rd person hru z fantasy prostředí, automaticky se tam pokusí nějaký splácaný systém stůj co stůj našroubovat. Jendoznačné plus pro H2 ;-).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Já nemyslím to loadování, ale ten problém s kontrastem a jasem v jednotlivých levelech - to mi přišlo divné :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Heretic
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 5.3.2009 11:54

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od Heretic »

Mám rozehraný datáč pro Hexen 1 a nevím kde najdu poslední flame mask v Catacomb (1. epizoda) a gem v Badlands, jeden z kamínků. Jenž patří do diagramu na začátku hubu Blicht. Kompletně splněné mám puzzly v Samp a Brackenwoodu.

Ještě pár otázek technického rázu:

1. Je nějaký jednoduchý a funkční způsob jak dát do GZDoom portu 3D modely nepřátel, tak aby byly zároveň funkční savy z rozehrané hry? Používám verzi portu z loňského ledna.

2. Kde stáhnu opatchovaný hexdd WAD abych měl ve hře hudbu? Budu vám vděčný pokud jej někam uploadnete.

3. Zatím se mě nepodařilo spustit žádnou hru přes Doomsday port. A to i tehdy když sem stáhl komplet instalačku Hexena přes tento port. Po kliknutí na exáč došlo k nějaké chybě Microsoft Visual nebo něčemu takovému. Na čem je tedy bezproblémové a funkční spuštění jedné z doomovek pod tímto portem zavislé?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od sevencreature »

1. Netuším, GZDoom jsem jen zkoušel a 3D modely monster se mi v Hexenu nelíbí.
2.:

Kód: Vybrat vše

http://havy.ic.cz/hexen-complete.rar
3. Napiš co to bylo přesně za chybu. Obecně pokud vím, tak jsou v posledních verzích Doomsday nějaké nedořešené problémy s Hexenem (zkus verzi 1.8.6 - tam by to mělo fungovat bez problémů).

Ad předměty - kdo hledá, najde :) Dohrál jsem HeXen hodně krát, ale i tak mi pokaždé některé předměty daly zabrat.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“