Veřejné hraní DnD - pro zájemce

Netušíte, co je to THAC0, AC, 1k6, tah, iniciativa, rychlost zbraně nebo sesílání kouzla, ...? Tady určitě naleznete odpověď.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Veřejné hraní DnD - pro zájemce

Příspěvek od Dalcor » 20.10.2005 12:12

Kdo jsme?
Říkáme si Masters of Many Worlds. Zatím jsme čtyři: já, tedy Dalcor, dále Drizzt, Sylvaen, a Wyrm a máme několik externích spolupracovníků jako Jiron či Alef0. Fantasy a RPG je naším koníčkem již několik let, nejsme tedy žádní nováčkové. Kromě otevřeného hraní se věnujeme, mimo zaměstnání, například neoficiální překladatelské činnosti, tvorbě webových stránek o fantasy a samozřejmě samotnému hraní a mástrování. Mezi naše činnosti momentálně patří i konverze Asterionu do pravidel D20.

Na následujících řádcích vám pak představujeme Veřejné Otevřené Hraní - Open Gaming.

O co se jedná?
Každý z vás již zaslechl jistě zkratky Role-Playing Game, Hry na hrdiny, hra v hlavní roli. Určitě skoro všichni kdo čtete tyto stránky jste takovou hru vyzkoušeli a nebo vás zajímá a vyzkoušet byste ji chtěli. Od toho jsme zde také my. Zatímco normální hra se skládá většinou z jednoho DM – Dungeon Master – Pán jeskyně a většinou tak 4 hráčů, my vedeme hru ve třech. Skupinka hráčů, nebo tedy hráči vedených postav – PC: Player Character – se pohybuje mezi šesti až desíti. Zkušenosti hráčů jak z pravidly, se samotným hraním se pohybují od absolutních začátečníků až po experty, kteří znají pravidla na zpaměť a sami většinou i publikují. Začínající hráč se nemusí v žádném případě obávat neporozumění systému. Základ pochopí rychle a složitější úkony a zákoutí pravidel se mu sami dostanou pod kůži, také díky radám mnohem zkušenějších hráčů.

Cílem hry je vždy zábava a aby se pár kamarádů sešlo a užili si spolu super zábavný čas. Toto se snažíme nějakým způsobem zařídit a né vždy se to povede. Ale už samotní tvůrci systému pravidel podle kterého hrajeme o toto usilují a myslím že všeobecně se to daří.

Proč „Open“ ?
Protože chceme být otevření vůči novým hráčům. Většina hrajících družin je limitována maximálním počtem hráčů, a také tím, že se hráči mezi sebou dobře znají. Je těžké připojit se k takové skupince, protože sehraná parta lidí většinou o nové členy nemá příliš zájem.

Proto jsme se rozhodli umožnit každému kdo bude mít zájem, aby si mohl zahrát. Ať už se s námi domluvíte dopředu (mailem, na diskusních fórech CzechDnD nebo po ICQ), nebo přijdete až v den kdy hrajeme, chceme vám vyhovět a umožnit vám přidat se. To znamená, že se leckdy k družině připojí zcela nová a neznámá postava, která po jedné či dvou hrách družinu opustí. Podle nás je to zcela v pořádku - tak to v životě chodí. Hráči se baví, nově příchozí si zahraje, a tak to má být.

Jaká pravidla a svět
Mnoho z vás se s nějakým tím RPG setkala. Dračí doupě, Advanced Dungeons and Dragons, Stín meče, Hrdinové Fantasy, GURPS, Shadowrun, Vampire: the Masquarade. Řada z vás ve stolní „Pen and Paper“ verzi, někteří v počítačových hrách jako je například Baldur´s Gate. Naše hra je postavena na aplikaci Dungeons and Dragons, edice 3,5 (na PC například Icewind Dale II). Některá pravidla aplikujeme trošku jinak – tzv. House Rules, ale je to jenom pár minimálních drobností. S odchylkami hráče včas seznamujeme. O tom co je DnD 3,5 E se můžete dočíst v System Reference Documentu. Což je vlastně dokument pro udělování D20 licence, který obsahuje všechny důležité atributy hry – jedná se o skoro celá pravidla volně použitelná. Zkušené znalce systému upozorňujeme že hra je postavena pouze na CORE pravidlech – tedy Player´s Handbooku, DM Guide a Monster Manual I. Jiné rasy, Prestižní povolání jsou na domluvě s DM, ale zatím je neakceptujeme, také nepovolujeme psioniky, monky, drowy a půl orky – vzhledem k zasazení hry do světa Forgotten Realms.

Hra je zasazena do prostředí dobře známého – Zapomenuté říše: Forgotten Realms a to na území severozápadního Cormyru. Bližší informace naleznete v Heroltovi Cormyru, Novinkám z kampaně, který zde je volně ke stažení.

Systém hraní
Je jednoduchý. Pojedou se zatím dva způsoby hraní.

1) Pokračování kampaně ukecaných flákačů systémem One Session - One Adventure (tzv. One Shot). TJ každá session bude uzavřeným dobrodružstvím spojeným celkovým příběhem. Přijít bude moc kdokoliv. Dostane pre-generated charaktery které budou mít své místo v ději s vlastní motivací. DějMistry budeme dělat zatím mi z MOMW.

2) One-Shot adventure. To bude fungovat na bázi volně hraných dobrodružství, v podstatě jako Workshop por stávající hráče i jako učení nových případných hráčů jak se hraje DnD. Do této sekce by spadala i případná propagace českého vydání DnD Basic Setu. Jednalo by se o krátká jednorázová dobrodružství. DMovat bude moci v podstatě kdokoliv.

Kde hrajeme?
V Praze v herně Černého rytíře, kde si případně můžete dokoupit všechny potřebné příručky, kostky a kde se o Vás postará super obsluha, která nezapomíná ani na vaše žaludky, ani na jiné potřeby milovníka fantasy.

Za Poříčskou branou 21, 186 00 Praha 8 Karlín (50m od autobusového nádrží Florenc)
e-mail: praha@cernyrytir.cz, tel.: 222 312 461
otevřeno denně 12 – 21

Kdy hrajeme?
Přesně stanovené termíny zatím nejsou, vzhledem k zájmu hrajeme dva dny v měsíci a to vždy s rozdílnými hráči, termíny dáváme včas herně, spolu s vyhláškou (teda snažíme se), a pak na níže uvedených kontaktech. Jedna skupinka je Sebranka, zaměřená hráčstvem více na akčněji podaná dobrodružství a druhá Ukecaní flákači. Jak z názvu vyplývá jedná se spíše na vyjednávání zaměřenou skupinku. Ovšem nejlépe se vyjednává z pozice síly, že?

Pokud Vás naše otevřené hraní zaujalo, určitě se nám ozvěte.

Dalcor: dalcorZAVINÁČseznam.cz, ICQ: 303840365, tel.: 731 412 208

Prosím užívat telefon ohleduplně.

Těšíme se na Vás, Masters of Many Worlds

It Happens because we choose it to happen!

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 2.11.2005 11:15

Dalcor: cože neporapaguješ další z promoakcí? ;-)

DnD Day: http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=1091
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek

Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 2.11.2005 12:02

Vidíš to, nemůžu myslet na všecko všecičko :)

Odpovědět

Zpět na „Dungeons & Dragons a pravidla“