Co jste chtěli vědět o FR a báli jste se zeptat

Netušíte, co je to THAC0, AC, 1k6, tah, iniciativa, rychlost zbraně nebo sesílání kouzla, ...? Tady určitě naleznete odpověď.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty » 29.10.2007 18:12

NWN nieje 3.5?? :shock:
tymto si zrucal celu moju vieru a doterajsiu existenciu... nemam preco zit :-( :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3596
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab » 29.10.2007 22:49

Tak už jsem se do toho pustil a vytvořil pár moc pěkných kněžských kombinací. Jen mě mrzí, že neexistuje žádný oficiální kněžský kit pro Red Knight, páč tahle bohyně mi ve Forgottnech dosti chyběla (edit: tak jsem někde našel Holy Strategists jakožto její kněží). Existuje jen paladinský řád, ale to není ani class ani prestige, jen zástupná volba na některých úrovních. Zato je tam pro ní moc pěkné základní povolání - Marshal. S ním by se některá dobrodružství mohla začít podobat Birthrightu. :-)
Jináč velmi silné kombinace představuje i Favored Soul/Heartwarder of Sune, páč to druhé je kněžský prestige class (speciálně pro Sune), který dosti přidává na charismě - a ta určuje sílu kouzel Favored Soul. Byť má takový charakter dost málo životů. Ovšem léčitel je to excelentní.
Podobně zajímavou kombinací je i Cleric/Morninglord of Lathander. De facto asi celkem běžná kombinace pro Lathanderovi kněze. Ovšem Morninglord dále rozvíjí a zesiluje odvracení nemrtvých, čili vytváří opradového šampiona slunce. Zvláště, když k tomu přidáte nějakou tu úroveň Hierophanta (což se ostatně hodí každému knězi, jeho schopnosti jsou ryze posilující).
No a naposled se mi líbili i kněží (resp. kněžky) Eilistraee. Dobrá drowská bohyně je možná trochu nezvyklá, ale spojuje v sobě umění (tanec, hudba), lov, práci s mečem a krásu. Z toho vyplývá, že její kněží jsou vysoce elegantními šermíři. Vykoumal jsem to na Fighter/Cleric/Sword Dancer (což je de facto kněz Eilistraee). Přirozeně do Klerika není třeba investovat příliš. Stačí jen, aby se splnili požadavky na Sword Dancera (=3 úrovně). A fighter si může (opět zástupně) na některých úrovních vzít Darksong Knight. 8-)
No, zrovna povolání ze sféry Speciality Priests se jako jedny z mála prestige classes i povedly. Je fajn, že se člověk může s mnohými z nich setkat v Divine Remixu do BG2 (byť je to notně osekané). Bohužel je ale nenabízí žádná novější hra (=NwN 2). Snad je někdo přídá též jako mod, abych si ty své kombinace mohl vyzkoušet. Sice to většinou nejsou postavy do první linie ("Bouchači"), ale přemýšlet, jak je nakombinovat, byla celkem radost. Dokonce i těm postihům na zkušenosti jsem se vyhnul. Nadto všichni provádí větší investice jen do dvou povolání. :-)

Snad 4. edice nějak vybruslí z té mizérie přehršle nudných ras, povolání a prestige classes (A že jich je!) a vypracuje méně možností vyšší kvality.

Uživatelský avatar
Aryon
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 15.5.2008 15:22
Bydliště: Solania, The Crystal Heaven, fourth layer of Seven Mounting Heavens of Celestia
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste chtěli vědět o FR a báli jste se zeptat

Příspěvek od Aryon » 17.5.2008 23:10

Nie som si istý, či to patrí sem, ale budiž:

Vedeli by ste ma niekto enlighten, prečo (kvôli ktorému konfliktu) sa idú vyvraždiť Red Wizards of Thay a Arcane Brotherhood of Luskan?

Je nato všade plno odkazov, ale nikde nijaký koherentný príbeh . . .
Time is not your enemy. Forever is. - Fall - From - Grace

Hano
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 17.4.2008 22:11

Re: Co jste chtěli vědět o FR a báli jste se zeptat

Příspěvek od Hano » 20.8.2008 0:32

Taky bych se rád zeptal na pár věcí.

Tiefling je podle všech informací člověk+tannari,ale co vznikne skřížením s ďáblem.Taky tiefling jako bytost poznamenaná nižší sférou? Chci si napsat nějakou povídku,ale rád bych v tom měl jasno. Prostě potřebuju nějakýho hybrida,který by mohl být valnou většinou lidí odvžen.

Pak dotaz na mnicha,který má aspoň jeden level zloděje,může se použít jeho pěst při plíživém útoku?Jako např zlomení vazu atd.

Předem moc díky

Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste chtěli vědět o FR a báli jste se zeptat

Příspěvek od Geralt » 20.8.2008 14:26

Jak konkrétně je na tom tiefling podle DnD 3e, to netuším - budou ti muset poradit povolanější. Nicméně nyní překládám část Player's Handbooku k DnD 4. edice, kde je v rasách tiefling už jako "default". Čtvrtoediční popis tieflinga nalezneš na:
http://srd.d20.cz/index.php/SRD_4e_-_Rasy#Tiefling

cymrych
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 20.2.2009 18:59
Bydliště: Varnsdorf

Re: Co jste chtěli vědět o FR a báli jste se zeptat

Příspěvek od cymrych » 27.2.2009 17:37

Jejda. Jak málo toho vim o Forgoten realms. Jenom sem si přečet knižky: monshae
Co to vubec Forgoten realms je? :oops:

Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3183
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn » 28.2.2009 9:56

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]

Odpovědět

Zpět na „Dungeons & Dragons a pravidla“