Několik dotazů ohledně 3.0

Netušíte, co je to THAC0, AC, 1k6, tah, iniciativa, rychlost zbraně nebo sesílání kouzla, ...? Tady určitě naleznete odpověď.
Odpovědět
ShaDoOoW
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 23.4.2008 17:14

Několik dotazů ohledně 3.0

Příspěvek od ShaDoOoW »

Ahoj, dělám několik úprav v NWN1 podle pravidel 3.0.

Zjistil jsem, že se bonus vlastností nesčítá, tedy pokud se jedná o stejný typ a druh bonusu (vylepšení/vrozený).

Zjistil jsem i, že kouzla poskytují bonus vylepšení (Býčí síla apod.)

Nezjistil jsem ale, jak je to s barbarem, píše se u něj že dostává +4sílu atp. ale nepíše se co je to za druh bonusu a tedy nevím jestli se má sčítat či nikoliv.

Mimochodem, pokud by někdo věděl o dalších speciálních případech/kouzlech/schopnostech kde se to sčítá/nesčítá, prosím pište.

Dík

PS. vyčerpávající studie o NWN1 a o tom co tam neodpovídá pravidlům by byla úplně nejlepší. :applause:
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Několik dotazů ohledně 3.0

Příspěvek od dodo »

bonusy sa nescitavaju, vzdycky sa uplatni len ten najvacsi z nich; a teda barbarska zurivost (dava bonus sila) sa nescita s kuzlom bycia sila (ktory dava tiez bonus sila).
Trochu ine je to pri obrannom cisle , ale to ako vravis, ze si si uz sam vsimol , ma "viacej typov" avsak vzdycky aj tu plati
podmienka , ze z kazdeho toho "typu" sa ti zapocita len ten najvyssi bonus. A mam taky pocit ze iba obrana ma "viacej typov" (vrodena obrana, bonus za stit , bonus za zbroj ...), dalsie vlastnosti ako napr. sila ci obratnost uz taketo delenia na ine typi nemaju.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Odpovědět

Zpět na „Dungeons & Dragons a pravidla“