Posílené/Maximalizované kouzlo a délka trvání kouzel

Netušíte, co je to THAC0, AC, 1k6, tah, iniciativa, rychlost zbraně nebo sesílání kouzla, ...? Tady určitě naleznete odpověď.
Odpovědět
ShaDoOoW
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 23.4.2008 17:14

Posílené/Maximalizované kouzlo a délka trvání kouzel

Příspěvek od ShaDoOoW »

Zdravím, v současné době vyvíjím tzn. community patch pro NWN1, kde jsem jednomu kouzlu přidal možnost toto kouzlo posílit a maximalizovat. Tedy abych byl konkrétní jednalo se o kouzlo "cloud of bewilholderment" česky teď nevím jak to je ono je to jedno, česká DnD komunita si jak se zdá udělala vlastní překlad a trvá na něm takže angličtina bude asi lepší.

Já to chápu tak, že to kouzlo má trvání kolo/lvl - a toto trvání se nebere při posílení/maximalizování v potaz - což je logické, jenže to kouzlo pak vytvoří mrak, který má schopnost omráčit bytosti uvnitř a to na 1k4 kol - a tady mi můj rozum a logika napovídá že by se posílení mělo brát v potaz. Taktéž jsem si to nevymyslel, stejně to funguje v NWN1 u jiného kouzla na stejné bázi - Stonehold.

Nicméně jeden NWN "expert" tvrdí že jsem hlupák a že jsem to špatně pochopil - popisek říká trvání kouzel se neposiluje tak to prej platí i na tohle. Nejsem vševěd a odpověd na tohle jsem nikde nenašel tak si nechám poradit od větších znalců DnD pravidel, co vy na to?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Posílené/Maximalizované kouzlo a délka trvání kouzel

Příspěvek od PostTrauma »

Řekl bych, žes to pochopil správně. Jako dobu trvání kouzla bych bral dobu existence toho mraku, zatímco jeho efekt se maximalizovat nebo posílit dá. Nezáleží už na tom, jestli je efektem kouzla způsobení zranění, omráčení nebo kapání z nosu. Zkrátka omráčení na 1k4 kol není doba trvání kouzla ale jeho efekt. Už z logiky věci vyplývá, že Extend spell prodlouží dobu trvání, zatímco Maximize spell maximalizuje efekt. Tudíž by bylo zvláštní, kdyby Extend spell vylepšovalo jedno kouzlo hned dvakrát (prodloužilo by se trvání mraku i trvání účinků mraku), zatímco Maximize by nemělo efekt žádný.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Dungeons & Dragons a pravidla“