Paladinové a jejich protějšky

Netušíte, co je to THAC0, AC, 1k6, tah, iniciativa, rychlost zbraně nebo sesílání kouzla, ...? Tady určitě naleznete odpověď.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Kong Bao-tan: jj, chápu, na co narážíš. To je tím, že celá věc tak trochu trpí tím přesvědčením. Jak padlo mnohokrát, přesvědčení je škála značně hrubá a ani nedokáže člověka plně vystihnout. Někdy je to s jeho použitím zcela jasné, jindy naopak neřešitelné, snaží-li se člověk systému přesvděčení držet. A tehdy je právě okamžik trochu odhlédnout jako teď :-P

Evil postava se klidně "vylepšit" může - nic proti neříkají pravidla a hlavně ani selský rozum. Osobně bych se tady klonil k podobné situaci jako ten CG - paladin dle mého opět rozezná nějaký ten "stín" minulosti a emocí třeba něco jako stud dané osoby za svou minulost. Opět tedy ne nic akutního a intenzivního, ale nějaký takový "dozvuk".

Abych to shrnul - nejde o reputaci, ale o to, co má ten zkoumaný subjekt opravdu v hlavě. Pokud je evil a polepšuje se (tj. evil vlastně už ani není) je to rozdíl oproti tomu, kdo je evil a na dobráka si jen hraje a všichni mu to žerou...

Ale říkám - každý tady máme jiné vnímání samotného dobra a zla, paladinů i těch jejich schopností. Dávám tu všanc spíš svou představu tak trochu mimo pravidla. Když jsem se např. setkal s nutností hraní 3e paladina, docela jsem koukal, že detect evil je tam nadneseno v podstatě jako nepřetržitý sonar.

A k tomu poslednímu dotazu... Taková postava je takový nějaký Jánošík, ale no... je otázka, jestli to nazvat vyloženě zlou postavou, co takhle smýšlí, ale když vezmu v potaz to, že někdo koketuje s myšlenkou klidného zabíjení, tak si laškuje s ne zrovna kladnými úmysly. Z tohohle pohledu bych byl pro, že paladin rozezná - asi nějaký vzdor, či tak něco. Na druhou stranu si to zase zahrává s tím udělat z této jeho schopnosti plnohodnotné čtení myšlenek ;-) Přijde mi to docela na hraně. Rozhodně paladin vycítí v případě, kdy by se ta daná postava na vraždu někoho chystala, nebo myslela, ale ve zcela normálním kontaktu, těžko říct - mohl by třeba opět vycítit odkazy těch "protiprávních" vražd, přijde na to, no...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

Teď mě napadlo - já jsem měl dříve docela paladiny rád (zdravíme Ajantise :) ale nějak jsem je přestal mít rád, když jsem objevil kit inkvizitor v BG2. Jak jste tady řešili že je to "pouze" bojovník vyznávající svůj kodex (cokoliv) tak to mi k inkvizitorovi vůbec nesedne. Pod inkvizitorem si asi (doufám) všichni představíme to samý - hranice, tam nějaká holka s epilepsií a u toho maník čtoucí z tý příručky exorcismu....
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

krokodile:
co říká manuál: "Inkvizitor zasvětil svůj život hledání a odstraňování provozovatelů nečisté magie a boji se silami temnot. K tomu ho bůh vybavil zvláštními schopnostmi"
Myslím, že je třeba odlišovat mezi 2ma zcela odlišnými světy, D&D a tím naším, proto ani inkvizitoři v nich nemohou být stejní, znamenat to samé.
V DD OBJEKTIVNĚ existuje magie a bohové, všichni to uznávají a je relativně běžnou součástí životů.
Ale jistá shoda je imho v tom, že v DD je tenhle "inkvizitor" nástrojem boje v konkurenci různých božstev, což je stejné jako u nás, ale oficiálním cílem středověké inkvizice mělo být s "nečistou" magií zcela zkoncovat, kdežto inkvizitor v BG2 sám kouzel využívá (i když magie ve středověké církvi byla také velmi rozšířená a propracovaná)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 4.9.2006 18:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

Jak jsi napsal - pořád je nástrojem boje různých božstev. Nevím, možná se pletu, ale porád se mi zdá, že je to panáček bez hlavičky, kterej jedná jak mu řekne někdo jinej. Na druhou stranu myslim, že bych byl ochoten i změnit názor... přesvěč mě :)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Základem paladina by mělo být, že jedná na základě vlastní víry, svého přesvědčení, ne na příkaz někoho jiného- prostě mi bylo něco řečeno, tak to bezmyšlenkovirě udělám. Leč uznávám, že jsem to v minulém příspěvku sám špatně zformuloval. Spíše se účastní toho konkurenčního boje než že by byl jeho nástrojem.
Ale o tomhle bylo popsáno mnoho stran kousek zpátky... :-(
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

krokodile:

"Inkvizitor zasvětil svůj život hledání a odstraňování provozovatelů nečisté magie a boji se silami temnot. K tomu ho bůh vybavil zvláštními schopnostmi"

Tam se ale neříká nic o tom, že by někomu byl podřízen a jednal podle toho, jak někdo řekne. Celé to výše zmíněné může být jeho osobní pohnutka...
...pohnutka, která se plně a dostatečně hluboko slučuje s přístupem nějaké nadexisteční entity (bůh, princip, etc.) a díky tomu má tenhle paladin svoje schopnosti.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

Ještě jedna věc - nečistá magie - to jako Nekromancie? nebo možná nějaká magie, která nepatří do žádné ze škol? Ale beru teda rozdělení paladin(inkv.) v našem světě a "tam", tady je asi neměl rád nikdo...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nečistá magie je ta, o které prohlásíš, že je nečistá ;-)
Stejně jako bílá/černá magie, je to individuální, pro někoho je bílá tohle, pro někoho zase tamto...
EDIT: ale pro paladina to bude právě ta nekromanci a podobné kousky, které narušují jeho přesvědčení- porušují zákonitosti života/smrti, vyvolávají nestvůry...
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

To bych asi dostal pěkně po čumě, nějakýho pořádnýho potkat :) nekromancii používám pořád :twisted:
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

Dle PHB: Roland a 12 družiníků krále Karla Velikého, Sir Lancelot, Sir Gawain, Sir Galahad...

To by možná šlo... ale znamenalo by to asi, že mezi paladiny musíme tim pádem i všechny ostatní LG postavy, ty cos vyjmenoval se mi zdají spíš na fightery...
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Jsou to vznešení válečníci - to určitě. Jsou-li však paladinové, toť otázkou? Svedl by paladin manželku svého vladaře? Asi ne... ;-)
yenn píše:A Vlasák také vypadá poměrně reálně :mrgreen:
A sakra - to abych si na něj dával jako drow bacha :lol:
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Sn1per
Sigilan
Příspěvky: 33
Registrován: 4.9.2006 1:30

Re: Paladinové a jejich protějšky

Příspěvek od Sn1per »

Kong Bao-tan píše:Lidi maj Paladiny- svatí bojovníci, elfové mají Bladesingery - obdoba lidských paladinů (LG, přísná pravidla, nutný boj proti zlu, bago omezení ale i brutální výhody)...
A ostatní rasy NIC? Jak k tomu přijdou? To nemají nic podobnýho (třeba i v negativním provedení)("super-elitní-povolání") hobiti, gnómové, orkové, trpaslíci nebo - heh - drowové?
U některých ras bych to třeba i pochopil, ale co trpaslíci - ti něco mít určitě budou
Me to zni docela logicky. Hobiti na to nejsou staveni, orkove sou moc tupy, trpasliky zajima jenom zlato, pivo a dobry jidlo a drowove na moc paladinu ktery by mohly vrazdit asi v podtemnu moc nenarazi. Inteligentne to vysvetlit nedokazu :-D
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Sn1per: Hlavně se nedopustit přílišného zobecnění, že? :-D
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ajantis píše: Myslím, že je třeba odlišovat mezi 2ma zcela odlišnými světy, D&D a tím naším, proto ani inkvizitoři v nich nemohou být stejní, znamenat to samé.
Paladin inquisitor se od toho "reálného" liší jen v tom že upaluje jen ty o kterých si myslý že jsou reálně zlé (vidíte tu rozdílnost?? ;-) ).

Tudíž rozdílu tam není! Jen se dá lépe zjisti kdo používá tu EVIL magii.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Dalcor: Jestli Inkvizitor "myslý", tak by se měl nejdřív naučit česky. ;-)
Za to, že si to byť podstatná část inkvizice o souzených myslela, bych ruku do palečnice nedal, takže by těžko byli LG.

Jinak můj názor na ty rozdílnosti jsem napsal výše.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 4.9.2006 13:24, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Dungeons & Dragons a pravidla“