Stránka 1 z 1

Beholdeři

Napsal: 10.2.2006 12:26
od Razfallow
V BG2 všechny druhy Beholderů střílí své paprsky pomocí skriptu, nikdy tedy neminou.
Jak je to v papírové verzi? Musí si házet na zásah, jako by útočili normální zbraní? Kolikrát za kolo můžou tím paprskem útočit?

Napsal: 10.2.2006 13:24
od Vlasák
Raz: zasáhne vždycky - je to jako kouzlo (ale "nepřerušitelné" kouzlo, protože je to zvláštní schopnost) - otázka je pak už jenom v tom, jestli to kouzlo bude úspěšně účinkovat (klasicky dle kouzla - záchranné hody, procenta, etc.). Každé jeho oko může každé kolo seslat své "kouzlo" - tj. teoreticky 10 kouzel za kolo + schopnost rušení magie hlavního oka.
V pravidlech je to pak trochu omezeno tím, že jsou dané určité "zorné úhly", a tak beholder nemůže útočit všema očima na jeden bod. Myslím, že je to dané: 4 oči na "výřez" 90°, 6 očí na 180°, 8 očí na 270° a pak samozřejmě všechny pro celý rozsah.

V BG se pak vyskytuje ještě gauth, ten má očí šest a hlavní myslím nějakou slabomyslnost. Spectator, ten má myslím čtyři oči a hlavní, které odráži kouzla, přitom oba myslím mohou útočit všema očima na jakýkoliv úhel. A pak Hive mother, ta má myslím tytéž parametry jako klasický beholder, akorát v silnějším provedení.
Nevím, jestli je tam undead beholder, ten se každopádně myslím taky odvozuje od klasického.

Na zásah si beholder hází, pouze když útočí fyzicky - tlama a "bodyček" ;-)

Napsal: 11.2.2006 9:35
od Velehal
Je vůbec reálné porazit beholdra pro normální dobrodruhy (nemyslím na PC)?

Napsal: 11.2.2006 11:18
od Vlasák
Velehal: Beholdeři podobně jako draci, (demi)lichové, fiendi a další patří k těm unikátním nestvůrám, které lze "z definice" porazit jen velmi těžko.

Porazit je samozřejmě lze - důvtipem, souhrou, taktikou, přípravou...

Vlivem pc her jsou ale zmíněné potvory shrnuty pouze do kategorie "další pán na holení".

beholdeři

Napsal: 4.4.2006 9:21
od Gothmog
moc se v papírových DaD nevyznám ale po tom co jem si přečet statistiky wyrmu tak myslím že porazit většího draka je mission imposible ( v bg2 je to jiné a drak je hodně podhodnocen - je to hold přispůsobeno pc a nelze se tomu divit vzhledem k počtu nepřátel )

Hral jsem Greyhawk toee a tam je to provedeno o něco přesnějc a porazit například trola je docela těžký. Na konci hry jsou pak čtyři demoni
(Hezrou,Glabrezu,Vrock a Balor ) a ty stojí opravdu za to . Možná tuhle hru zkus má daleko podrobněji vypracovaný soubojový sistém a jako příznivce papírové verze tě možná potěší .

Napsal: 4.4.2006 10:54
od Dalcor
Nepotěší, vlasák má rád 2E DnD a ne 3,5 :)

beholdeři

Napsal: 4.4.2006 11:12
od Gothmog
tak to je smůla osobně mám taky radši 2 edici ( thac0 , přísnější povolání , záporné ac )

Napsal: 4.4.2006 11:30
od Dalcor
Jo Undead Beholder jest>

Beholder and Beholder Kin>
Beholder, Death Kiss, Eye of the Deep, Gauth, Spectator, Undead beholder, Hive Mother, Dictator, Examiner, Lensman , Overseer, Watcher

Monstrous Manual DnD 2nd Edition

Ad Gothmog osbně mám také raději 2E, ale některým věcem ze 3E jsem přišel na chuť. Každopádně raději DnD 2,5E (Players Option)

Napsal: 4.4.2006 11:47
od Vlasák
Ale tak což o tu 3,5 - slyšel jsem, že ToEE má zajímavé souboje a "nejpapírovější" pojetí. Ovšem vzhledem k tomu, že moc pc nehraju, tak bych si už tuplem raději dal tu papírovou verzi, než pc ;-)

Napsal: 4.4.2006 11:57
od Dalcor
Papírovou verzi mám i 2E :)

Beholdeři

Napsal: 4.4.2006 12:02
od Gothmog
stojí to za to ale jestlidáváš přednost papírovému pojetí proč hrát hru převedenou na komp když můžeš hrát originál . Pro ostatní je to asi nejvěrnější opis pravidel . Příběh nic moc ale ty souboje jsou perfektní .
Nehrál jsem papírovou verzi (bohužel ) takže to vydím z pozice hráče bg2 a iwd ale být v bg2 souboje jak v toee tak ne kompu neexistuje nic lepšího

Napsal: 4.4.2006 12:05
od Dalcor
Protože na papíře hraju jiné hry (http://og.hrynahrdiny.cz)

Ale spoustuu lidí TOTEE štvě kvůly "pseudorealite" s papírovou verzí, protože je to přenesené nesmyslně zdlouhavé a spousta věcí stejně nefunguje jak by měla. Zlatá BG (kde si BTW kolovej systém také můžeš nastavit)

Ale to je na pokec do jiného threadu.

beholdeři

Napsal: 4.4.2006 12:09
od Gothmog
chyb je tam hodně chtělo by to trošku zrevidovat to je pravda teť jsem někde četl že se chystá hra na stejným enginu tak doufam že s tím něco udělají ( možná že je jen kachna )

Napsal: 1.11.2006 13:31
od Khamúl
Beholdeři jsou nepříjemný

Re: Beholdeři

Napsal: 24.2.2013 0:41
od Mirorich
Po pravdě, beholder je nebezpečný i v té Baldurs Gate 2.
Jasně, všichni když jdou na beholdery, tak navlíknou Balduranův šťít, nebo plášť odrazu, ale zkute si jít na beholdera bez těchto věciček. Ostatně i jeden blbý gaunt mi dost zavařil, když jsem tenkrát tu hru hrál poprvé. :)