Pokus

Zde se soustřeďují různí pouliční umělci města Sigilu a prezentují tu svá expresionistická, dekadentní a avantgardní veledílka.

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Pokus

Příspěvek od SneZhulak »

Skusím sem hodit část svého literárního výplodu. jestlise vám to nebude líbit, tak mi to sem napište, v opačném případě taky. Jde o napsání příběhu P:T z pohledu dak'kona. Jo, a prosím nekamenovat.
Naposledy upravil(a) SneZhulak dne 16.10.2005 12:28, celkem upraveno 2 x.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

the hive
Seděl v baru u doutnajícího nebožtíka a právě dopíjel druhou sklenku hnusného pítí. Pil ho zde jako jediný a měl dojem, že hostinský ho nechal na nápojovém lísku jenom kvůli němu. Bylo mu jedno jakou má chuť.Dopil a objednal si další sklenici. Odplivl si a podíval se na lidi kolem. Lidi. Hořící postava, 3 fanatici zakutí v masivním brněním. Další fanatik pro změnu v hnědé róbě. Společnost tvorů kteří si myslí že ,,ví“ co chtějí. že nalezli správnou cestu. Sou slabí pomyslel si . Zvedl se od nedopitého nápoje, zaplatil a vyšel do ulic sigilu. Přešel ulici a vydal se k márnici, podívat se po tom, co ho sem přivedlo. Zase. Kolikrát ještě? Musí jít pokaždé, nikdy to neskončí to,,věděl“. Pokaždé znovu od začátku.
Kdosi do něho strčil. Byla to mladá dívka. Usmála se na něho. Odvrátil se a šel dál. Asi prostitutka. Šla ale za ním a chytla ho za rameno. Starý githzerai si všiml mohutného chlapa který ji následoval.
,,Nemáš chuť užít si legraci?“
Neodpověděl. Asi ani nečekala kladnou odpověď. Podívala se na svalovce a ten přišel blíž.
,,Měl bys“. Sebejistě prohlásil.
Githzerai se otočil a odcházel.
Muž ho chytil za paži a otočil ho směrem k sobě.
,,Takhle se k dámě nechová, ale jestli mi dáš peníze tak ti to odpustím“. Dak‘kon bez námahy vyprostil ruku z jeho sevření a opět se otočil.
,,Jak chceš!“ Zařval muž a napřáhl ruku k úderu. Gith se protočil na patě a udeřil svalovce loktem do břicha. Toho to vyditelně přikvapilo a tak sáhl pro nůž za opaskem. Dak’kon mu ale nedal čas . vrazil mu pěst ze strany do žeber a druhou rukou ho udeřil do obličeje, muž se zapotácel. Gith ho prudkou ránou srastil k zemi. Najednou měl muž na krku meč. Podivně zářil a jeho čepel se vlnila. Díval se starého muže. Pak se meč zaoblil, a stařec se otočil a odešel. Vrhla se k němu dívka. Ale on se stále díval na odcházejícího. Proč ho nezabil a nevzal mu peníze? Nechápal.
Gith pokračoval směrem k márnici. Co právě zažil nebylo nic zvláštního, takový byl úl. Všude zloději a rváči. Slabý neměl šanci prosadit se. Smrt nebyla nic zas tak zvláštního. Nechtěl k tomu přispívat. Co by měl z jeho smrti…..pocit vítěztví? Nic, nebylo to vůbec důležité.
Přišel ke dveřím márnice. Před nimi stáli dva spalovači. Dovnitř ho nepustí. Mohli mu nějak pomoci? Asi ne , ale i tak k nim přišel a zeptal se jich na zjizvené, svalnaté tělo, se spousty tetování. Nevěděli. Zeptal se tedy i dalších spalovačů kolem márnice. Nezjistil sice nic o tom co chtěl, ale dozvěděl se, že v márnici došlo k boji. Nic jiného se nedozvěděl. Ale mohlo to znamenat že je vevnitř. Zkoušel se dozvědět ještě něco, ale neúspěšně. Vrátil se tedy do baru.
Společnost tam nebyla nijak změněná. Až na pár nových příchozích. Sedl si ke stolku a hostinský mu přinesl jeho pití. Neměl co dělat. Jen seděl u doutnajícího nebožtíka a občas hledal. Nic jiného. Upil a opřel si ruce o opěradla. Nezmění se to. Musí ho najít. Najdu ho, jinak to nedopadne. Vlastně si mě najde sám, stačí čekat.pomyslel si gith, ale on hledat musí.
Dveře se otevřely a dovnitř vešel podivný muž. Obří, ale zhrbená postava, Tělo pokryto jizvami a tetováním. Našel si ho tedy sám. Hned za ním vletěla dveřmi lebka, vznášející se tak 1,5 nad podlahou.
Naposledy upravil(a) SneZhulak dne 16.10.2005 14:09, celkem upraveno 1 x.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Veľmi pekné...
Avšak - Kam sa bude uberať pokračovanie? Ty chceš napísať knihu Planescape: Torment? :-? Tento pokus by sa mi veľmi nepáčil...
:-? Ale inak dobré, máš pekný štýl písania, je to pútavé... len tak ďalej... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Yachiko:Knihu P:T v žádným případě napsat nechci, to by bylo prznění svatých ikon,a za druhé na to mám stejně malou trpělivost, to co je nahoře sem začal psát dneska v 11 protože sem neměl co dělat :-D . Možná že ještě skusím nějaký pokračování ale určitě krátký.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

ale mohli byste něco napsat ať vím na čem sem....
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Příběhově dobré,gramaticky taky,žádnou výraznou chybu na tom nevidím. Mě osobně se ale styl psaní s krátkými větami moc nelíbí-je to ale jen můj pocit,nic víc
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Snezhulak: Dobré 8-) já bych se asi na rozdíl do jiných "svatokrádeži" aneb kniha PS: T nebránila :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Zkusím sem hodit další část, pokud se vám to nebude líbit, tak mě zarazte. Je to jenom krátké....
Naposledy upravil(a) SneZhulak dne 18.10.2005 18:56, celkem upraveno 1 x.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Podíval se na morteho a ten zachytil jeho pohled. Hned se ale odvrátil. Dak’kon věděl, že s ním nepromluví ani slovo, pokut nebude muset. Jako vždy.
Zjizvený muž zamířil k baru. Jak ho hostinský uviděl přišel k němu.
,,Hej ty“ začal aby upoutal zjizvencovu pozornost.
Ten se k němu otočil čelem.
,,Mám tady něco pro tebe“pokračoval hostiský
,, Pro mě?“
,,Jo pro tebe, nedělej jako bys nevěděl o co de“
Muž zjevně nechápal
,,Podívej co mám…šáhl pod pult.
,,.he tvoje oko! Nechals mi ho tu jako zástavu na dluh.“
,,Kolik chceš za to oko, zareagoval okamžitě zjizvený“
,,Řekněme 300 měděných“ usmál se hostinský.
,,Řekněme tak 10 měděných“
,,To tak. 200 a dost“
,,Já ale nemám 200 měďáků“
Tak to máš smůlu“ řekl hostinský a schoval oko spátky“
Za co tu mám vlastně dluh?
,,My sme asi hodně pili,co? Porval ses a poničils mi vybavení“
,,Jestli seženu prachy, tak ti je přinesu, ale moc s ním nepočítej.“
Hostinský se začal věnovat jinému zákazníkovy a zjizvený si sedl na židli, prohlížeje si nápojový lístek. Zachytil Githův pohled. Podívali se sobě do očí a muž ztuhl. Na malou chvíli se zdálo, že se dostává do jákehosi tranzu, pak se ale otřepal a přesedl si ke githovy. Ten se podíval po mortem, který ho následoval.Zjizvený si špatně vyložil jeho pohled.,,neudělá ti nic“. ,,Já ,,vím“, odpověděl dak’kon.. Zjizvený se na něj udiveně podíval, ale nic neřekl.
,,Vypadáš, že se zde vyznáš.“ Řekl po chvíli.
Gith přikývl.
,,Nevýš něco o muži jménem Pharod?“
Tetování, pomyslel si githzerai.,, Je to šéf zběračů“
,,Víš kde by se dal nalézt?“
,,To mi není ,,známo“.“
Chvíli bylo ticho
A pak se gith zeptal.,,jaké je tvé jméno?“
Zase ticho
,,Nevím. Nevím vůbec kdo sem. Hledám každou zmínku o tom kdo sem.“
,,Proto si chtěl to oko?“
,,Ano“
,,A toho pharoda hledáš také z toho důvodu?“ pokračoval gith ve zbytečných otázkách, na které věděl odpověď
,,Ano“
Zase bylo ticho, i morte nic neříkal.
,,A kdo si ty?“ Zeptal se bezejmený
,,Jsem dak’kon, githzerai.“
,, Máš podiný meč“
,, To je kachské ostří, jsem jeho poslední nositel“
Opět ticho. Témata rozhovoru se zdála být vyčerpána. Bezejmený se zvedal k odchodu. ,,Zbohem Gizhzerai“ řekl.
Dak’kon ho chytil za paži. ,,Vem mě sebou“
,,Co?“
,,Vezmi mě sebou, pomůžu ti ,,zjistit“ kdo si.“
Bezejmený se na něj pozorně zadíval, jako by ho hodnotil.
,,Jsi starý, pronesl po chvíli“
,,To neznamená že sem slabý. Sem jeden s následovníků zirthemona, dokážu bojovat“ ostří meče se jakoby mimoděk zostřilo a zčernalo. Bezejmený si toho všiml.
,,Dobrá, ale co za to chceš, nemohu si dovolit žoldnéře“
,,Nic, tvá společnost je dostatečná“
Bezejmený na chvíli ztichl. Pak ale kývl hlavou.
Pojďme tedy.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

,,Nemáš tušení, kdo by mohl něco vědět o tom pharodovy?“zeptal se bezejmený
,,Ne, ale možná že je někde na hadrníkově náměstí, tam je spousta skrytých míst“
,,Půjdeme se tam teda podívat“
,,ehm….šéfe, hadrníkovo náměstí je na druhý straně úlu, a už se začíná stmívat….nebylo by lepší si napřed někde….odpočinout?“zareagoval morte
,,Vždyť je tady ulice co vede přímo tam“
,,to je, ulička nebezpečných zákoutí….zuří tam válka gangů….už asi 30 let…..“odvětil morte
,,gangy mě nezajímají, řekl bych že nám uvolní cestu“řekl, vzal do ruky sekeru, co měl připnutou na zádech a vyrazil směrem k uličce. Morte pokrčil rameny…..to je vlastně blbost co?……ehm…..zavrtěl hlavou a vydal se za ním. Dak’kon ho okamžitě následoval. Chápal ho, že se mu nechce do té uličky. On taky nebyl rád.
Dorazili do uličky. Bezejmený šel bezstarostně dál. Gith ho beze slova následoval. Morte si udržoval trochu odstup. Ze stínu před nimi vystoupila postava. Byl to silný muž, oblečený do dlouhého pláště. V ruce si pohrával s dlouhou dýkou. Prohlédl si bezejméného, pak morteho a nakonec i dak’kona. Vypadalo to že váhá.
,,Co chceš?!“ řekl mu bezejmený ledovým hlasem.
,,Chcete projít uličkou?“
,,Jo, a co má být?“
,,tak v tom případě zaplaťte daň“řekl kdosi
dak’kon se otočil po hlase. Z druhé strany se blížil obrovský muž a s ním dalších 5-6 chlapů.
,,jste na území ostrých andělů. Zaplaťte a můžete projít. Nezaplaťte a…“
,,Nezaplatím“skočil mu do řeči bezejmený
,,Je to psychopat“pomyslel si dak’kon
Muž se přibližoval k bezejmenému. Ten se ani nepohnul. Když byl muž tak na metr, dak’kon si všiml malinkého stileta v rukávu. Chtěl varovat bezejmeného ale vtom muž skočil. Pohyb byl velmi rychlí. Stiletem mířil přímo na krk. Bezejméný stále stuhle stál. V posledním okamžiku trhnul hlavou do strany. Muž nestačil změnit směr rány a netefil se. V té chvíli narazil na pěst. Bezejmený na nic nečekal a vrazil mu další ránu hřbetem ruky do tváře. Muž pod silou úderu spadl na zem. Dak’kon se jako už mockrát podivil bezejmeného síle. Ten vzal sekeru a rozpolnil mužovu hruď. Vtom se na ně vrhli ostatní. Dak’kon si uvědomil že je jich daleko víc než čekal. Bezejmený se usmál a vytáhl sekeru z těla, které sebou trhalo na zemi. Pak se rozpoutal boj. Nebyl čas na přemýšlení. Zabij nebo budeš zabit, to bylo jediné pravidlo. Gith se vyhnul dýce která na něho letěla, a nastavil meč šavli muže před ním. Zapružil rukama a odmrštil protivníka zpět. Nehodlal mu dát žádný čas. Přiskočil k němu, odklonil šavli na stranu a bodl. Překvapený výraz protivníka mu utuhl v obličeji. Otočil se a uviděl další 2 ostré anděle jak se k němu blíží. Měl čas, a tak se soustředil, a vyslal k nim orb hněvu. Jeden z nich se zkroutil na zem v agonii. Ten druhý k němu doběhl a sekl ze strany krátkým mečem. Gith couvl dozadu. ,,Není vůbec špatný“ pomyslel si dak‘kon, když odrazil jeho další výpad a sám zaútočil. Zatím c o si vyměňoval se zlodějem údery, zahlédl koutkem oka, bezejmeného. Spolu s mortem bojoval proti 3 andělům, ale nevypadalo to že by měli problémy. Na zemi už leželi 4 mrtvá těla, a bezejmený k nim úderem sekerou právě přidal další. Smál se u toho. Dak’kon se odvrátil, a soustředil se znovu na protivníka. Jejich zbraně se zkřížily. Githzerai uvolnil tlak a uhnul na stranu. Muž přepadl dopředu. Gith sekl mečem. Muž jeho úder odvrátil, ale na další už nedosál.
Zleva se ozval štěkot. Přicházeli další andělé a vedli psy. Ti se rozběhly k bezejmenému. Morte se otočil k novému nebezpečí, ale bezejmený stále bojoval z jedním lupičem. První pes zahynul pod úderem morteho zubů. Další proběhl a zakousl se bezejmenému do lítka. Vzápětí dostal sekerou. Bezejmený hodil sekeru a ta se zabořila zlodějovy se kterým bojoval do hrudi. Vytáhl nůž a vrazil ho do hlavy dalšímu přibíhajícímu psovi. Posledního psa probodl dak‘kon. To už u nich byli andělé a gith se musel bránit. Všiml se ale že bezejmený se hýbe o poznání pomaleji. Pak uslišel svistot hvězdice. Okamžitě se otočil a poslal proti ní orb hněvu. Odrazila se vletěla do krku přibíhající zlodějovy. Najednou bezejmený ztuhl a padl na kolena. V zádech měl zaraženou dýku kterou někdo zezadu hodil. Gith k němu přiběhl. Musel se ale okamžitě bránit. Byl na něho s Mortem 3. Nic co by nezvládli. Dak’kon odrazil úder a probodl útočníkovy břicho. Morte zabil dalšího. Poslední zloděj se otočil a utekl.
Gith i morte se otočili k bezejmenému. Byl mrtví. Mrtví…..dokud znovu neožije. Oba dva se otočili a odcházeli z uličky. Než gith vyšel, zastavil se u těla ve kterém byla bezejmeného sekera. Byl to ještě hoch. Měl nanejvíš 16 let. dak’kon přemýšlel proč byl zlodějem. Neměl peníze, rodiče? Nebo ho donutili?….a bezejmený se usmíval když ho zabíjel.
Odešel z uličky zpátky do baru a doufal, že až si ho příště bezejmený najde, bude jiný.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Tak tady je další část. není to ale konec(možná). zajímalo by mě, jestli má smysl abych psal dál. Tak prosím napište abych to nepsal zbytečně.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

To si nejako zblbol - trápna dýka by Namelessa nikdy nepripravila o pamäť - myslím, že iba brutálna deštrukcia jeho mozgu alebo stret s tieňmi môže u neho zapríčiniť stratu pamäti. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

CrowX:No jo no. Mě se ale nelíbilo jak sem začal a chtěl sem to nějak ukončit(a případně začít z jinou inkarnací). taky mě zas tak enbyvylo psát boj a on už se jaksi natahoval.....no nic, už sem teda psát nebudu.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Odpovědět

Zpět na „Lazzova akademie bujné rozladěnosti“