IWD1: Problém po importovaní do HoW

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

IWD1: Problém po importovaní do HoW

Příspěvek od Yachiko »

AKurát dnes som ako poslednú z IE hier konečne dohral "základnú časť" IWD1. Nejakým hodnoteniam sa teraz vyhnem, pretože sa vyskytol menší problém:

Mám platinovú edíciu od CD Projektu a pri zahájení datadisku Heart of Winter si hra automaticky importuje družinu z práve ukončenej "základnej" IWD. Po tomto úkone som však zistil dve nie veľmi potešujúce veci:

1. Prišiel som o schránky na ukladanie
Bezedný vak, schránka na zvitky, brašna na nápoje a aj blbý mešec na drahokamy sú preč. Rovnako aj veci, ktoré som v nich mal uložené, tie mi však ale asi nejako chýbať nebudú. Je to pri importovaní normálny jav? Ešte musím poznamenať, že mám nainštalovaný komponent "Really bottomless bags of holding" z IWD Tweak Packu ( v4 ) a mal som Bezedný vak so slávnym zajacom z Renovation ( v2 ) ... :-D ... pokiaľ by to teda mohlo daný problém nejako ovplyvniť...

2. Moje postavy pravdepodobne prišli o jazyk
Ani jedna z mojich postáv neprejavuje akékoľvek známky schopnosti vydávať artikulované či neartikulované zvuky. Ani pri výbere, ani pri akcii, dokonca ani smrť ich nedonúti rozprávať... alebo aspoň zachrčať ( pre upresnenie - ani titulky dole nnaznačujú, že by sa nejaký zvuk objaviť mal, proste nič a zvuky postáv mám určite zapnuté, kontroloval som to ;-) ). Toto už zrejme nebude prirodzená súčasť importu hry ani náhodou, že?

Takže asi toľko... z toho čo som zatiaľ zistil... dúfam, že ešte neprídem na ďalšie "veselosti", ktoré import spôsobil. Ešte btw - z módov mám nainštalované jedine dva, vyššie spomínané: Tweak Pack v4 a Renovation v2... týmto pádom už len niekoho kompetentného a informovaného môžem požiadať o dobrú radu či postreh... vopred ďakujem...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Drow Assasin
Sigilan
Příspěvky: 81
Registrován: 26.6.2007 20:21
Bydliště: Mezzobarrezan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drow Assasin »

mno importoval sem jak ty mam renovation a nic takeho me to nedelalo mam tu samou verzi jak ty tey od Cd projektu bez patchu nwm cim by to mohlo byt mozna tim druhym modem? :think:
Lépe je být po ruce s deseti muži než daleko s deseti tisíci .

Tamerlán


Obrázek
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Yachi: stalo se mi presne to samy. Mel sem tam jen ten tweak pack. Ja sem proste loadnul nakej save tese pred koncem, ze schranek sem si vyhazel vsechny dulezite veci do inventare a vzdal sem se jich. Stejne v datadisku nejsou moc potreba. Bez tech hlasu postav se to da projit. I kdyz je to dost divny.
Obrázek
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ak teda schránky zmiznúť nemajú, vrátim si ich späť cez Dalekeeper, to nie je problém. Na koreň druhému problému som už taktiež prišiel - totiž pri každom importe postavy hráč musí odkliknúť vždy položku so vzhľadom a zvukmi na rozdiel od ostatných ako vlastnosti, povolanie etc, no a pri importe automatickom ju akosi neodkliklo nič - čiže hlasy sa zrušili. Stačilo ich vrátiť spiatky cez položku "Upraviť" v Obrazovke s informáciami o postavách.

A všimol som si ešte jednu radostnú novinku - pri importe mi zmizlo 360 000 zlatých a ostalo len cca 21 000. To asi tiež niež nie je v poriadku, však? Aj keď zase - je to ľahko oštriteľné Dalekeeperom na pôvodnú hodnotu...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

A neni to zmizeni penez a schranek schvalne? Me to prijde takhle lepsi nez ze si muzu od zacatku datadisku hned koupit vsechny predmety co v nem sou.
Obrázek
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jedine, že by ho "schválne" spôsoboval TweakPack, pretože ako povedal Sargon, tak vo verzii bez neho, import funguje klasickým spôsobom. No a v readme TweakPacku sa nič také nepísalo, takže pochybujem, že by to bolo "schválne"...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Drow Assasin
Sigilan
Příspěvky: 81
Registrován: 26.6.2007 20:21
Bydliště: Mezzobarrezan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drow Assasin »

mno ty prachy v iwd sice nic ale v BG 2 jak sem vyjelvic nez 400 tisic tak to hupslo na tusim 95tisic
Lépe je být po ruce s deseti muži než daleko s deseti tisíci .

Tamerlán


Obrázek
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Tak práve sa mi prihodila ešte oveľa zaujímavejšia a nepríjemnejšia chyba ako tá bezprostedne po importe. Vrátil som sa zo Šeromrazu, odovzdal "Wylfdenovi" zrkadlo, pobil barbarov kmeňa Wyrma, vyliezol vonku z Medovinového sálu a natrafil na Hjolldera, ktorý ma napadol. Skúšal som load a spravil znova to isté... netuší niekto čo by sa s tým dalo urobiť?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Drow Assasin
Sigilan
Příspěvky: 81
Registrován: 26.6.2007 20:21
Bydliště: Mezzobarrezan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drow Assasin »

mno to se mne este nestalo nekillnuls nakeho typka z kmena medvěda nebo toho chlapka u dveriangaar se menuje tusim ?
Lépe je být po ruce s deseti muži než daleko s deseti tisíci .

Tamerlán


Obrázek
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ehm... :oops: ... tak už som prišiel na to kde bola chyba. Pri v súboji v stane som si viacmenej pre efekt zakúzlil Strašlivé vädnutie a nejak som zabudol, že v IWD zraňuje všetkých v oblasti pôsobenia vrátane priateľských bytostí... barbarskí bojovníci sa síce nepriateľskými nestali, no za to ich vodcovia pre moje magické predstavenie nejak pochopenie nemali... takže stačil load pred stan a bolo to v poriadku...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“