Co jste chtěli vědět o FR a báli jste se zeptat

Netušíte, co je to THAC0, AC, 1k6, tah, iniciativa, rychlost zbraně nebo sesílání kouzla, ...? Tady určitě naleznete odpověď.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

No je to zajímavé... tuto teorii znám, ale zajímalo by mě více o jednotlivých světech...
Bylo by možné doplnit výpis jednotlivých světlů nějakým kvalitním odkazem? (ponejlépe v češtině)

PS: pokud považujeme "systém světů" za "svět" tak je i Planescape herním "světem". Já bych se v používání tohoto termínu neomezoval jen na jednu konkrétní kouli/placku hžavých plynů a zeminy/želvy se slony... Svět je dle mě jakýkoliv systém (klidně i s řadou podsystémů) který má nějaký shodný rys.
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Dalcor píše:Planescape - miš maš všeho bez vlastní myšlenky ;-)
Alternity - ADnD Modern/Future ;)
Cóžé? :mrgreen: Tak tohle je skoro pobídka k flamewaru proti DalcorLance ;-) Co se toho týká - vlastních myšlenek tam je právě hodně a to na několika úrovních. Ono se to může zdát jako mišmaš - třeba tím, že to zastřešuje všechny další světy - jenže to je pouze takový aspekt či velmi zkreslený pohled; jádro Planescapu je svým způsobem a matematicky řečeno "uzavřené" vůči operaci hraní takřka samo na sebe. U Planescapu je ten "problém", že to je zkrátka setting, na který se lze koukat z mnoha pohledů a úhlů - což přináší spoustu vlastních myšlenek, ale i těch přenesených.

K té vazbě ADnD na FR - měl jsem na mysli to, že FR je tomu, co je nadnesené v ADnD, velmi blízké, ba nejbližší (nepočítám-li tehdy paběrkující Greyhawk), téměř tak, co je v ADnD, je do jisté míry podmnožina FR - lze prakticky použít celý bestiář kromě pár kousků, která tam jsou nacpané pro změnu ze spelljammer-like defaultu, o který se core rules ADnD sem tam otírají. Povolání opět sedí na FR. Rasy taktéž. Jakýkoliv jiný svět už ve svých příručkách přinášejí své bestiáře (což FR sice dělá taky, ale to je spíše nepovinný dodatek), svá nová povolání, své úpravy pravidel (kupříkladu RL v podobě pravidel na strach a šílenství) atd. Greyhawk je 3e bližší nežli FR vůči ADnD, resp. je to tam spíše oficiální, ale ADnD můžeš vzít a na FR použít s minimem změn. Samozřejmě core rules pro ADnD neobsahují žádné FR mapy a nic konkrétního k tomu, to je fakt...

Kong Bao-Tan: možná něco bude na Annunovi nebo na d20.cz. Bývalo to na Astinových stránkách, krásný popis a mnoho věcí ke stažení - ty jsou už někde v propadlišti dějin. Bývalo to i na CzechDnD - a ano, i "stránková" část CzechDnD je už dnes v propadlišti dějin ;-)

Jeslti se nic nesežene, tak tu Dalcor nebo já nějaký větší menší popis třeba sesmolíme ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vlasáku vždyť je ti jasné že to byl vtip směrovaný na tebe, že jo?

Nejlepší odkaz je Wikipedia, ta ale není česky. Alnag měl náapd udělat českou verzi RPG.WIKI ale ten je také v propadlišti. Na hraj.cz je krátký průlet světy.

Já na smolení článku této podoby nemám čas. měl jsi být předloni an PragoConu kde jsem měl přednášku ;)

Ale ukecat se nechám... Ale nevím kdy se k tomu dsotanua rozhdoně to nemíním dělat sám.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Dalcor: v poho ;-)

Neměl jsem na mysli vyloženě článek, ale Kong asi chtěl třeba aspoň tři, čtyři věty o každém ;-) Což by mohl být takový extendnutý příspěvek toho předchozího, kde jsi psal ten soupis.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tak až někdy budu mít čas :)
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

Mozna se na to uz nekdo ptal, ale co presne znamena "mighty +3" u luku v NWN2?
Obrázek
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Sem to sice nepatří, ale znamená to, že ke zranění způsobené lukem si můžeš přičíst bonus za sílu...u tohoto luku +3, některý jsou i +5 atd...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

Bhaall: Diky... dnes jsem se divil, kam mi ta otazka zmizela a ja ji napsal do spatneho tematu... :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Nějak se mi to zatím nepodařilo najít, ale kolik může mít (řekněme v edici 3.5) postava prestige class? Já doufám že jen jedno, beztak už je v tom brajgl. :-)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

2
v pripade teda, ze splnis jenym povolanim podmienky na obe prestige classy ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

xRage píše:2
v pripade teda, ze splnis jenym povolanim podmienky na obe prestige classy ;-)
Hmm a to znamená, že max počet povolání (včetně prestige) je 3?
Tzn. si tím chtěl říci, že dvě prestige povolání si mohu zvolit, jen pokud se pro ně kvalifikuji jen a pouze jedním základním?
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

jj, maximum je 3... musis splnat poziadavky napriklad na druhy prestige class, je vsak jedno ci tie podmienhky splnis v zakladnom, ci v prvom prestige...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

A nepleteš si to s NWN?Teda v NWN můžeš mít max 3 povolání, ale například v NWN 2 už můžeš mít 4, mrknu do pravidel a doplním.

EDIT: Mno sem z toho nějakej zmatenej v pravidlech není přímo napsaný kolik jich můžeš mít :-?

http://www.d20.cz/private/html/phb/ph.html
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

NWN jr podla 3.5 edicie, to znamena ze s riadi rovnakymi pravidlami :-P co je natom nepochopitelne? :-D

a ze v NWN2 mozem mat az 4 tak top mi je naprd, ked maximalna uroven je 20 :-x
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Tak z MotB už je to 30, nebo dokonce 4 to zaprvé.

NWN je 3e, NWN 2 je 3.5e a navíc NWN ma i svoje pravidla neředí se uplně přesně do puntíku podle PnP.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Odpovědět

Zpět na „Dungeons & Dragons a pravidla“