Práva a povinnosti menšin

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Blog Romáka o romské otázce v ČR (v reakci na Víta Pohanku a jeho interpretaci bruselské zprávy os tavu diskriminace v ČR)

Docela zajímavé počtení, něco pravdy na tom bude... Ale...
Patrik Banga píše:A co je na tom nejhorší, že podle lidí, kteří nám dělají ostudu, soudí nás všechny. Nikdo nedokáže rozlišit na první pohled, že zrovna Vojta Lavička nebo kdokoliv jiný nekrade. Ostudu nám nedělá víc lidí než gádžům, ale je tu jeden podstatný rozdíl: jsme vidět.
Já bych nahradil slova "jsme vidět" slovy "je nás přeci jen zatím o mnoho méně".
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Invictus
Sigilan
Příspěvky: 51
Registrován: 9.5.2007 17:21
Bydliště: Bratrušov/ Brno

Příspěvek od Invictus »

Jake povinnosti menšin? Zase diskriminujete!

btw. Diskriminace znamená odlišení/ rozlišení (nikoliv negativní chování vůči někomu) a je předstupněm kategorizace. Pozitivní diskriminace je tudíž tak trošku nesmyslný výrok, ale vzhledem k jeho specifickému významu to zas tolik nevadí.

nenechte se rušit.
Jsem tu nový, mějte mě rádi. :D
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Invictus píše:Diskriminace znamená odlišení/ rozlišení (nikoliv negativní chování vůči někomu)
Pokud ale k jedné skupině přistupuješ jinak než k jiné, často jednu z nich znevýhodňuješ. Předpokládám, že pojem "diskriminace" používaný jako "znevýhodňující přístup k některé skupině" je založen na tomhle.

To, že je "pozitivní diskriminace" nesmyslný výraz pro affirmative actions, je jako objevení Ameriky nebo výrok, že je Země kulatá. :-)
Uživatelský avatar
Invictus
Sigilan
Příspěvky: 51
Registrován: 9.5.2007 17:21
Bydliště: Bratrušov/ Brno

Příspěvek od Invictus »

Amerika byla objevena mnohokrát, poprvé například nějakými pralidmi z Asie. A Země není kulatá, ale spíše bramborovitá.

Ale jak jsem napsal, nenechte se rušit. 8-)

EDIT:Ale stejně odpovím.
Pokud ale k jedné skupině přistupuješ jinak než k jiné, často jednu z nich znevýhodňuješ.
Pokud rozlišuješ jedince (diskriminace), tvoříš z nich nějaké skupiny (kategorizace), pak lze hovořit i o možném rozdílném přístupu, což ale nemusí být pravda. Ten pojem je totálně mimo.
Jsem tu nový, mějte mě rádi. :D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Invictus píše:Jake povinnosti menšin? Zase diskriminujete!
No a co? Přece to není trestné, ne? :think: :mrgreen: Žádná konkrétní "menšina" nebyla pokud vím specifikovaná (minimálně v názvu threadu) 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

sevencreature píše:
Invictus píše:Jake povinnosti menšin? Zase diskriminujete!
No a co? Přece to není trestné, ne? :think: :mrgreen: Žádná konkrétní "menšina" nebyla pokud vím specifikovaná (minimálně v názvu threadu) 8-)
I nekonkrétní diskriminace je jev zakázaný a v některých důsledcích může být i trestný...

ale pokud chceš diskriminovat beztrestně, diskriminuj slušné, bílé, pracující obyvatelstvo - to prochází i vládě naprosto v pohodě...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“