Firewalls, Antivirs, Antispyware

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

NOD 32 + Kerio firewall
Uživatelský avatar
blind.squirrel
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 1.10.2005 22:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blind.squirrel »

drake127: Já ho použil jen jednou a hned jsem měl v počítači trojana, který mi veškerá data na obou discích přepsal na nepoužitelnou změť jedniček a nul... Jen Linuxový partition zůstal ušetřen... Od té doby mu vůbec nevěřím, přecijenom 90GB hudby, filmů a her + rozdělaný maturitní projekt vcelku zamrzí... Aktualizace proti tomuto trojanovi vyšla asi o týden později...
Navíc jsem při něm nerozběhal eMule, ať jsem se snažil sebevíc...
NENÍ SPRAVEDLNOST. JSEM JEN JÁ.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

blind.squirrel píše:drake127: Já ho použil jen jednou a hned jsem měl v počítači trojana, který mi veškerá data na obou discích přepsal na nepoužitelnou změť jedniček a nul... Jen Linuxový partition zůstal ušetřen... Od té doby mu vůbec nevěřím, přecijenom 90GB hudby, filmů a her + rozdělaný maturitní projekt vcelku zamrzí... Aktualizace proti tomuto trojanovi vyšla asi o týden později...
Navíc jsem při něm nerozběhal eMule, ať jsem se snažil sebevíc...
Ehm, a kde je ta pasáž o vině firewallu? Trojan je program, který se maskuje za něco jiného a v pozadí vykonává "svůj" kód.
Firewall chrání hlavně před červy, což jsou síťové aplikace, které napadají počítač ze sítě (Internetu) a využívají chyb systému.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
blind.squirrel
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 1.10.2005 22:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blind.squirrel »

Špatné názvolsloví... v tomhle nejsem expert. Bylo to něco ve stylu toho (viru, trojana, červa...), co se šířil po netu, pronikl přes otevřené porty a vypínal počítače... Víš o co jde, nebo Tě to minulo? Mě bohužel ne :-D

A to co jsem měl, nevykonávalo fce na pozadí, ale zcela drze a neskrývaně :lol: :cry:
NENÍ SPRAVEDLNOST. JSEM JEN JÁ.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

blind.squirrel píše:Špatné názvolsloví... v tomhle nejsem expert. Bylo to něco ve stylu toho (viru, trojana, červa...), co se šířil po netu, pronikl přes otevřené porty a vypínal počítače... Víš o co jde, nebo Tě to minulo? Mě bohužel ne :-D
Blaster - útok na svchost (myslím port 135)? Tak ten mě neminul, protože jsem měl W2k a pochybuju, že by prošel skrz WXP firewall. Oprava byla k dispozici dlouho předtím, takže se vlastně týkal jen mnou nově instalovaných W2k, kam jsem před připojením k netu dával Kerio Personal Firewall ve své druhé verzi (protože ke 4 mám spíše averzi :))
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
blind.squirrel
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 1.10.2005 22:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blind.squirrel »

drake127: OK... k tomu Keriu... Ve většině (asi ve všech, ale jistý si nejsem) verzí se mi stávalo, že pokud jsem otevřel jeho GUI, sebral mi veškerý výpočetní výkon a nic se nehlo... Pomohl až restart počítače... To byl asi jeden z mála důvodů, proč jsem přešel na ZoneAlarm... S tím zatuhnutím nemáš zkušenosti?

Jako sestavu mám AMD Athlon 64bit 3000+, 1024 DDR 400 RAM, Ati 9600 256 MB, MSI K8T Neo2... Takže hardwarem to asi nebude...
NENÍ SPRAVEDLNOST. JSEM JEN JÁ.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

blind.squirrel píše:drake127: OK... k tomu Keriu... Ve většině (asi ve všech, ale jistý si nejsem) verzí se mi stávalo, že pokud jsem otevřel jeho GUI, sebral mi veškerý výpočetní výkon a nic se nehlo... Pomohl až restart počítače... To byl asi jeden z mála důvodů, proč jsem přešel na ZoneAlarm... S tím zatuhnutím nemáš zkušenosti?
Hmm, občas mi to spadlo, ale toto konkrétně se mi nestalo. Třeba někdy nešel inicializovat engine. Neříkám, že byl bezchybný, ale možnosti konfigurace byly ve verzi 2.1.5 lepší než u 4 a také konkurence, tak proto.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Já používam avast! antivirus, Ad-Aware a FW jen windowsáckej a docela mi to stačí.
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
blind.squirrel
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 1.10.2005 22:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blind.squirrel »

drake127: Na fórech radili stáhnout jinou verzi (zaručeně stabilní:)), tak jsem ji pokaždé nainstaloval a opět to samé.. :-D A to na XP i 2K... Bezchybně fungovala jen jedna, tu jsem našel na nějakém opravdu old CD z nějakého herního časopisu... :lol:
NENÍ SPRAVEDLNOST. JSEM JEN JÁ.
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

bezchybně znamená ,že tě otravovala nejmíň ? ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
blind.squirrel
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 1.10.2005 22:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blind.squirrel »

Cammaris: Ne, ale držela bez chyby 15 minut :lol:
NENÍ SPRAVEDLNOST. JSEM JEN JÁ.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Firewall XP (dříve Kerio)
na desktopu Avast Home, ale z nějakého neurčitého důvodu mu moc nevěřím, na laptopu mám Nortona (dostal jsem jej k němu), ten vypadá funkčně dost dobře, ale NEUVĚŘITELNĚ zpomaluje počítač... Tfuj.
Až budu mít na koleji net, asi znova situaci ohledně antivirů zvážím...
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

;-) Doporučuju toho Noda
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

blind.squirrel píše:drake127: OK... k tomu Keriu... Ve většině (asi ve všech, ale jistý si nejsem) verzí se mi stávalo, že pokud jsem otevřel jeho GUI, sebral mi veškerý výpočetní výkon a nic se nehlo...

Jako sestavu mám AMD Athlon 64bit 3000+, 1024 DDR 400 RAM, Ati 9600 256 MB, MSI K8T Neo2... Takže hardwarem to asi nebude...
Měl jsem podobný problém - až na to, že Kerio šlo normálně zavřít přes Task Manager (nebo jen pravým tlačítkem na hlavním panelu). Sestavu mám hodně podobnou.

Problém byl v tom, že jsem měl v Keriu zapnuté "DNS jména počítačů" - prostě aby to IP překládalo na DNS. A když jsem měl velké množství connections - když používám BitTorrent, tak mám v některých chvílích třeba 1600 připojení, tak Kerio nestíhá překládat všechny IP adresy. Stačí v "Přehled->Spojení" zrušit zaškrtnutí "DNS jména počítačů". Nebo pokud to máš v angličtině "Resolve address".

P.S. Jinak jako antivir doporučuju AVG Free Edition - hlavně je zadarmo :lol: A nežere moc systémových prostředků... Podobně jako Kerio (hlavní důvod, proč používám tyhle dva programy). Navíc se dají v pohodě vypnout.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

Pro mě je hlavní kritérium pro antiviry to, kolik toho propustí a když jsem v počítači s pravidelně aktualizovanou instalací Avg našel s Nodem asi pět vejrů a podobný havěti, bylo rozhodnuto...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“