Technické problémy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Vypadá to, že v registru chybí informace o SoA, proto to nejde odinstalovat a nejde ani nainstalovat ToB.
Otevři CD1 ze SoA a spusť setup.exe. Pokud to půjde instalovat, hoď to do jiného adresáře, než máš hru nyní. Pak už stačí, když si přesuneš savy a starou instalaci smažeš.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

BG1 + TotSC hrám na starom PC 333MHz, 132 MB RAM, Win98... inštalácia prebehne v poriadku, hru hrám, uložím... pri opakovanom spustení a loadingu po chvíli nasleduje totálne zmrznutie. Nejaké rady ?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Slash_luke
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 27.1.2008 15:41

Re: Technické problémy

Příspěvek od Slash_luke »

Zdravím, mám problém se zvukem v Baldur´s Gate 2.
Nejdříve konfigurace: AMD Athlon 64X2 4000+, 2GB A-Data Vitesta 800Mhz, ATi Sapphire HD2600XT 256MB a základní desku Gigabyte GA-MA69G-S3H na níž využivám integrovanou zvukovku Realter HD (ALC88A).
A teď k problému..nainstaloval jsem BG2 a hned poté BG2:ToB. Po nastavení BGConfig na max. (což jsem používal i na starších konfiguracích) a rozlišení 1024x768, provedl test (bez problému) a spustil jsem hru..zatím všechno v pohodě..nová hra..vytvoření postavy a začala hra. Ale hned zpočátku problém -> jak na mě mluví Irenicus hned na začátku, tak nejde slyšet jeho hlas (pouze se objevují titulky, které jsem zapnul)..stejně tak ani hlas golema, který za chvíli přiběhne upozornit na útok stínových zlodějů. Pak tam proběhne ten zloděj, jehož křik před smrtí ale slyšet je! Příjde Imoen a její kecy jdou normálně..no abych to zkrátil, tak rozhovory s postavami jdou bez problémů, ale efekty kouzel - NEJDOU slyšet (jen když "pohýbu" obrazovkou, tak se mi občas ozve), komentáře postav - NEJDOU slyšet a nebo pouze část..myslím tím hlášky po zadání rozkazu..udám směr chůze a místo hlášky ticho a po chvíli konec věty (dejme tomu kdyby bylo "as you wish", tak slyším jenom ".ou wish"), zvuky boje - ŽÁDNÉ nejsou, prostě jen ticho a všichni do sebe spokojeně v tichosti mlátí.
Prostě zvuk DOST blbne a nedokážu to tak hrát..hrozně mi to kazí pocit z hraní..taktéž mám pocit, že všichni mluví jakoby "v jeskyni" (jejich hlas v rozhovorech se rozléhá) a nejsem si jistý, jestli to tak bylo vždycky hraní, ale třeba to je tou podzemní lokací (stále mluvím o Irenicově brlohu..neměl jsem nervy s tím (ne)zvukem dojít až nahoru)

Tak jsem se rozhodnul zkontrolovat nastavení a ouha..nastavení kvality zvuku je na "Průměrné PC 450Mhz". Tak to změním zase na maximum, uložím a znovu spustím hru..ale problém stále přetrvává. Vypnu hru, zase kouknu do nastavení a znovu je nastaveno na průměrné. Zkoušel jsem to všelijak nastavit, ale pokaždé se to vrátí po spuštění hry do této polohy a zvuk blbne a seká se.

Napadlo mě, jestli to není no-cd crackem, který jsem si poprvé nahrál (ne kvůli toho, že bych neměl originálku - všechny BG, ID, NWN, PT mám originál - ale proto, že jsem nechtěl, aby mi moje hnusně hlučná mechanika načítala cd) a tak jsem BG komplet smazal/odinstaloval a nainstaloval znovu. Ale problém i bez no-cd cracku pořád stejný.

Dále mě napadlo, jestli nemám vadnou verzi hry, ale to jsem zavrhnul. Mám BG Collection a přímo z těchto cd/dvd už jsem to hrál a prošel bez problému na notebooku (dřív jsem měl pálenou verzi a tu jsem hrál na několika pc bez problémů), kde zvuk šel v pohodě.

No a tak jsem se dostal ke zvukovce..v žádné jiné hře doteď nebyl na tomto pc se zvukem žádný problém, ale dejme tomu..prošel jsem si nastavení a nikde nenašel chybu. A tak jsem si stáhnul novější ovladač (1.70), nainstaloval a...problém se nevyřešil.

Takže tu mám vypadávající nebo sekající zvuk v BG2+BG2:ToB (obojí plná instalace) a BGConfig, který si nastavení zvuku stále nastavuje automaticky na "Průměrné PC 450Mhz" .. nevím si s tím rady a tak prosím, jestli někoho nenapadá řešení :pray: . Dostal jsem chuť si zase po delší době (rok) zahrát nejlepší RPG všech dob a kvůli téhle blbosti nemůžu :cry:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Razfallow »

Slash_luke píše:taktéž mám pocit, že všichni mluví jakoby "v jeskyni" (jejich hlas v rozhovorech se rozléhá)
To vypadá na zapnuté Environmental audio. Můžeš to vypnout přímo ve hře v nastavení zvuku, nebo úpravou Baldur.ini (Environmental Audio=0).

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Twilight
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 21.11.2007 8:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Twilight »

hra ma trochu problemy s priestorovym zvukom, hlavne s niektorymi menej rozsirenymi a integrovanymi zvukovkami. Pohladaj si v nastaveniach Enviromental Audio (tusim ze je to v options rovno v hre, nemusis externy config) a vypni to... mohlo by to pomoct.
A ze ti to stale nastavi na priemerne PC... moze byt, ze nastavenia su vysoke, ako si si sam nastavil. Do default sa prepnu az ked zapnes config :) To by si mal nejak zistit v hre, ci tvoje vysoke nastavenia funguju ako maju.

edit: aaaa, Razfallov ma prebehol :( Zaujimave ze mi nehlasilo, ze medzitym niekto uz odpovedal.
Naposledy upravil(a) Twilight dne 27.1.2008 19:09, celkem upraveno 1 x.
...you live, you learn...
Slash_luke
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 27.1.2008 15:41

Re: Technické problémy

Příspěvek od Slash_luke »

Razfallow píše:
Slash_luke píše:taktéž mám pocit, že všichni mluví jakoby "v jeskyni" (jejich hlas v rozhovorech se rozléhá)
To vypadá na zapnuté Environmental audio. Můžeš to vypnout přímo ve hře v nastavení zvuku, nebo úpravou Baldur.ini (Environmental Audio=0).
DÍKY MOC! Zrušil jsem to Enviromental Audio a zvuk už jede bez problému! :-D Ještě jednou díky! :applause:
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 29.5.2006 17:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Mám problém se spánkem...

Ehm...

Tedy, abych to upřesnil, moje družina má tento problém a způsobují ho některé postavy. Když kliknu na jakékoliv tlačítko s funkcí "rest", to jest na ten divný chlupatý půlměsíc na spaní venku nebo třeba na "rest", když chci spát v hostinci, tlačítko se stiskne a hra nenávratně zamrzne.

Zkoušel jsem, čím je to způsobeno a zjistil jsem, že to dělají jisté postavy. Nejpre se mi to stalo u Cernda, přišel jsem na to náhodou, protože odpočívat mi šlo normálně, ale když jsem ho v Trademeetu přijal a prosvištěl Druid Grove až k samotnému sídlu druidů, chtěl si odpočinout, tak se mi to stalo poprvé... Napadlo mě, že je to Cerndem. Kouzla jsem si tedy obnovil Shadowkeeperem, dojel Cerndovy questy, vypustil ho z družiny a vše bylo v pohodě.

Teď jsem v Underdarku a stalo se mi to znovu, ale tentokrát to způsobuje Aerie (postava, se kterou mám romanci a která je v družině od samého začátku), protože když ji vyhodím, tak odpočinek proběhne v pohodě...
Přemýšlel jsem, zda to není nějakým rozhovorem, třeba tím, že se chce odstartovat druhá část romance (ToB... už si nepamatuju, jak začíná a zda začíná skutečně až v ToB či může i dříve), ale s Cerndem jsem fakt romanci neměl. Možná to má co do činění s obnovováním kouzel a zvláštních schopností? Ještě si zkusím pohrát v Shadowkeeperu s jejich obnovením a teprve následným odpočinkem, ale nechce se mi Aerii vyhazovat při každém odpočinku z družiny, navíc mi to připadá epidemické (nejdřív Cernd, teď Aerie... kdo dál? co se stane, až se to přihodí hlavní postavě???), takže máte někdo zkušenost? Tušíte, čím by to mohlo být?

edit: tak to skutečně asi bylo kouzly - obnovil jsem si zapamatování v shadowkeeperu a už se šlo vyspat v pohodě... matně si vzpomínám na společný rys obou případů... Aerie i Cernd dosáhli tou dobou sedmé úrovně kněžských kouzel, mám dokonce pocit, že jsem jim zadal, která si mají pamatovat, a pak dlouho nebyla příležitost k jejich obnovení... zkoušel jsem teď s Aerií vyplácat kouzlo 7. úrovně, vyspat se, ale už to pořád jde v pohodě. Ale pořád je to spíše obejití problému než jeho řešení;)

edit 2: tak to není kouzly...:/ Aerie opět dělá problémy, ale nepomáhá ani trik s Shadowkeeperem...

edit 3: problematická je zřejmě část "healing spells cast on the rest" (nebo jak), tedy uzdravení léčivými kouzly při odpočinku... Aerie byla zraněná, ale když jsem ji uzdravil, už to šlo...
"Non e merda flagrum texueris, etsi tamen, non castigabis autem"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od sevencreature »

Nějaké mody/fixpacky?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 29.5.2006 17:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

jen:

ToB
Ascencion
50 level
Unfinished Business
+nějaké vložené předměty, které ale s uzdravováním nemají nic společného (Stuff of magi)
"Non e merda flagrum texueris, etsi tamen, non castigabis autem"
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Tho0or »

Zdravim, potřebuju pomoc :-?
Razfallow píše:Při instalaci nebo spuštění aplikace se zobrazí chybová zpráva
16bitový podsystém MS-DOS
Systémový soubor nelze použít v aplikacích systému MS-DOS a Microsoft Windows. Vybráním příkazu Zavřít ukončíte aplikaci.
Máte-li potíže s instalací BG a zobrazila se vám některá z těchto zpráv, můžete najít návod na řešení zde.
Ovšem nejjednodušší bude, když si zde, stáhnete archivy s opravenými soubory a rozbalíte.
zkoušel jsem obojí, ale pořád nic.... mam original DVD a zkoušel sem to i se "záložní kopií" co mám na cd....
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Carlos »

Zkoušel jsi instalaci (nebo spuštění) ze stavu nouze? Taky nech projet antispyware, BG na tyhle potvory bylo celkem háklivé.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Tho0or »

Carlos: Dík, po projetí Nodem, mi vyvstal nový problém, že mi setup vůbec nenaběhnul, tak sem poslechnul něčí radu, kterou sem našel jen bezcílným bloumáním a vypnul všechno ostatní a už to šlo. Ale dík za radu :salut:
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Technické problémy

Příspěvek od DerAdler »

Z dôvodu pretrvávnia technických problémov pri BG 1 uvažujem o hraní 2. dielu. Preto sa chcem spýtať, či je to až taká tragédia začať 2. dielom.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Carlos »

Vůbec ne, jen budeš asi ochuzen o některé dialogy nebo hlášky, které byly směrovány hráčům prvního dílu. Jinak žádná extrémní potíž to není.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Beren Camlost
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 16.3.2008 12:05
Bydliště: Dorthonion, Doriath, Dor Firn-i-Guinar
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Beren Camlost »

DerAdler píše:Z dôvodu pretrvávnia technických problémov pri BG 1 uvažujem o hraní 2. dielu. Preto sa chcem spýtať, či je to až taká tragédia začať 2. dielom.
A čo rozumiete pod henkajtými technickými problémami, Kefalín?
Sorry, ale važně sem si nemoh pomoct. :o) Zlozvyk z jiných fór. Ale teď vážně, co konkrétně máš za problémy s BG1?
"Lacino prodávají elfští králové své dcery. Za šperky a řemeslně vyrobené věci. Ale když je to tvá vůle, Thingole, splním ji. A až se opět sejdeme, má ruka bude třímat silmaril ze Železné koruny. Nevidíš totiž Berena, syna Barahirova, naposled."
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“