The Witcher

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

pro: sevencreature

No jistě některá kouzla a spousta nepotřebných lektvarů jsou jen pro spestření hry - takže zbytečná.
Získané zkušenostní body můžeš rozdělovat např: do bojových nebo kouzelnických schopností.
Např: Aard na vyšší úrovni - může nepřítele omráčit - pak stačí jen jedno máchnutí meče .... a je hotovo. :-)

doporučuji ti přečíst si tohle: Znamení vědmáků
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od sevencreature »

Já jsem měl na mysli, jestli třeba raider nemá spíš magicky zaměřenou postavu zatímco ty spíš na boj - ale asi v tom nějaký zvláštní rozdíl nebude, zdá se.

EDIT: Hmm, když jsem na rychlovku hodil psíka na hard do googlu, vyhodilo mi to, že nejsnadnější je ho omráčit a pak zabít jednou ranou - údajně děsně lehké...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

sevencreature píše: EDIT: Hmm, když jsem na rychlovku hodil psíka na hard do googlu, vyhodilo mi to, že nejsnadnější je ho omráčit a pak zabít jednou ranou - údajně děsně lehké...
No asi je to možný - ale to by bylo třeba se zdokonalit v magii a z namení Aard. Jinak se na to musí tak jak jsem psal já, protože znamení Aard bez vylepšení nepřítele pouze povalí - žádná pravděpodobnost omráčení neexistuje.
Já jsem nějaké ty talenty (skušenostní body) začal rozdělovat do znamení až když jsem měl vylepšeny všechny bojové schopnosti.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: The Witcher

Příspěvek od raider »

sevencreature: Ano, je možné vytvoriť zaklínača, špecializujúceho na boj z blízka, alebo na znamenia, ale myslím, že aby sa človek nenudil, je dobré kombinovať oba štýly.

Ja som zo začiatku vrážal všetky talenty do sily a bojových štýlov a v drvivej väčšine som používal meč. Zo znamení som len výnimočne (skorej zo zábavy ako z nutnosti) použil Aard, alebo Igni.
Neskôr ma máchanie mečom prestalo baviť úplne a všetky talenty som dal do znamenia Igni, ktoré je neskutočne silné v spojení s rozvojom INT. Aard som nevylepšoval, je nesmrtiace.

Ostatné znamenia (ani neviem ako sa volajú, lebo som ich nevyužíval) nie je nutné vylepšovať. Možno len v rámci spestrenia súbojov ... tú ,,ochrannú bariéru,, som 3-4 krát využil, aby som vypil lektvar. Bodce vystrelujúce zo zeme som vyskúšal iba raz, aby som vedel čo to robí a posledné znamenie som nevyskúšal vôbec.

Záverečnú kapitolu som prešiel s Igni a to tak, že 2-3 protivníci padli na 2 zakúzlenia. Snáď trochu ťažší bol finálny súboj, ale to bolo skorej z dôvodu, že tam bolo toľko beasts, že keď sa na mňa nahrnuli, skoro som sa nemohol pohnúť.

Je to vlastne ako v každej hre ... mág to má vždy zo začiatku ťažké, kvoli nedostatku many a neúčinnosti kúziel, ale neskôr protivník padne skôr ako sa k nemu priblíži na dosah.

Edit:

A tie lektvary, ako píše Rudax ... väčšina z nich je nepotrebných a len na spestrenie hry. Používal som iba Vlaštovku a Puštík. V súboji s pekelným psom som mal aj Blizard.
Olej proti preludom, insektoidom a ornitosaurom ... možno keby som sa hneď od začiatku vrhol na Igni znamenie, nebol by som ich vôbec potreboval.
Petardy som nevyužil vôbec, ani raz.

Zdá sa, že veľa vecí nie je vôbec potrebných, a to z jednoduchého dôvodu: súboje na strednej obtiažnosti sú veľmi lahké a Zaklínač sa ani nezadýcha.
O nejaký čas sa to chystám rozohrať znova a to z viacerých dôvodov. Hlavne chcem splniť úlohy, kde budem nadržiavať ľuďom, teraz to boli elfovia, tak isto sa chcem zamerať na znamenia hned od začiatku a chcem to skúsiť na najťažšej obtiažnosti.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

Na nejtěžší obtížnost budeš mít velkou spotřebu lektvarů bez zásoby Blizardu a Vlaštovky se prostě neobejdeš. Tak ti doporučuji si na začátku v okolí té vesnice nazbírat plno těch ingeredincí - do zásoby.

Co se týče lektvarů tak jsem používal hlavně ty základní Bl. a Vl. a Bílý med, pak taté někdy lektvar Vlk a v temných oblastech (jeskyně, ...) ještě lektvar Kočka. Později lektvar zdojnásobující počet žívot.
V bažinách se hodil ten lektvar zvyšující odolnost proti otravě, jedu.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: The Witcher

Příspěvek od raider »

Ano, na Kočku som úplne zabudol. To bol môj najpoužívanejší lektvar. Ostatné som iba stále nosil v inventáry, ako to už býva... na horšie časy, a minul som z nich asi štvrtinu, možno aj menej. Ale uvedomujem si, že na HARD to bude ťažšie. Trochu ma štve aj dosť vysoká toxičnosť určitých lektvarov, takže v žiadnom prípade sa nedajú užívať tak intenzívne ako v inách hrách.

Teraz neviem či sa mi to len zdá, ale nebol tam nejaký lektvar, ktorý tú toxičnosť odstraňuje, alebo trochu znižuje?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Carlos »

Takový lektvar tam byl, jen přesný název ti nepovím. Myslím že měl v názvu cosi se sovou, ale to střílím od boku.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: The Witcher

Příspěvek od Vallun »

A není to ten již zmíněný Bílý med?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

Ano je to Bílý med - sníží toxičnost na nulu ale také zruší veškerý účinek právě vypitých lektvarů.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Artemis Entreri »

Hele potřebuju helpnout jsme ve třetí kapitole a mám z vývěsky ty zakázky pro zaklínače splněné ale jaksi nemůžu najít Velerada. Pls kde se nachazí?
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: The Witcher

Příspěvek od Hupr »

Měl by se nacházet ve strážnici. Vede tam vchod z náměstí kde je i Narakort a taky se tam můžeš dostat z ulice o něco výš.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Artemis Entreri »

Ok podívám se tam dík.
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, ty loadovací časy jsou tedy otřesné. Radši ani nechci vědět, jak vypadaly v 1.0 verzi hry :anxious:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

sevencreature píše:Hmm, ty loadovací časy jsou tedy otřesné. Radši ani nechci vědět, jak vypadaly v 1.0 verzi hry :anxious:
Asi si zase zahraju Zaklínače jen co dohraju P.T..

Teď jsem si Zaklínače zkusil jen na chvíli spustit (nějaké moje staré saves)- když si stěžuješ na ty load. časy:

Já hraju tu verzi 1:
takže: načtení uložené pozice hry: asi 10 - 27 s
uložení: asi 9 s
např:
Výstup z té první krčmi: přibližně 9 - 16 s, vstup: asi 5 s
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od sevencreature »

Mno, načtení prvního savu po spuštění hry mi trvá cca 50 s. Pak už to celkem jde.

Horší to je s dabingem hlavních postav. To je děs a hrůza. Po tom, co jsem absolvoval tu část v kanálech, tam jsem měl při poslechu dialogu Geralta a Siegfrieda pocit, že sleduju "Blbý a blbější" :sick:

Chvílemi jsem měl pocit, že Geralta mluví Václav Vydra (tímto zdravím ty nešťastníky, kteří také koutkem oka spatřili českou verzi Pulp Fiction) - i když, na druhou stranu, zkazit by se tím hra nemohla - vlastně spíš naopak - a možná, kdyby se dabéři snažili, mohla by hra být mnohem zábavnější (dost postav si o to vyloženě říká - zatím se mi nejvíc líbil Mikul a ten alchymista, jak se jen jmenuje?).

Docela se divím, jak se IS podařil tak perfektní dabing u Mafie :think:

Dabing různých postav je fajn (ač tedy počet hlasů je omezený - no, v Oblivonu to nebylo lepší a hlášky tam byly mnohonásobně sušší :-) ).

Jen mě trochu mrzí, že si CD Projekt nedal víc záležet na těch hlavních postavách. Podle ohlasů nejsem sám, kdo z nich není dvakrát na větvi (Geralt, Siegfried, Yaevin)...

EDIT: Hmm, takže zatím bych měl výhrady asi ke čtyřem věcem:
1) dabing Geralta a některých dalších hlavních postav (Siegfried, Yaevinn) - nechal bych to ty samé herce místy pěkně předabovat :-) - a hodilo by se použít víc dabérů (no, ale to se dá říct o více hrách)
2) nahrávací časy (ale autoři slibují radikální zrychlení ve vylepšené verzi, takže se těším)
3) omezení počtu quicksaves (ideálně nastavit v konfiguračním souboru) - nebaví mě pořád mazat ty staré, když by stačilo omezit je na třeba 3 nejnovější (pokud to člověk nehlídá, mít přes GB savů nemusí být vůbec obtížné dosáhnout)
4) umožnit prodej základního brnění (heh, nj, spíš žertuji, ale je mi líto ho jen tak zahodit :-) )

A věci, které se mi opravdu moc líbí:
- grafika, grafické provedení, design levelů a prostředí, GUI a vše kolem - parádní, tomu říkám využitý potenciál Aurory (ale je fakt, že jsem ještě pořádně nehrál NWN2...) - a levely jsou úžasné (kanály jsou snad nejnádhernější oblast, co jsem kdy v RPG viděl, bažiny jsou taktéž perfektní)
- NPC, chování - města a oblasti působí (na mě) dojmem, že tam lidé opravdu žijí (zábavné je i nadávání na počasí a to, jak se všichni utíkají schovat, jakmile začne pršet)
- hlášky postav - parádní a docela věrohodné :lol:
- hlavní postavy - většinou dobře provedené a dobře nadabované s prima dialogy
- chování postav v rámci denního cyklu - postavy prostě nejsou pořád dostupné a není možné se dostat vždy a všude (což přidává na realismu a je to příjemná změna)
- questy - záleží na čase a když na něco kašlete, tak se vám to může vymstít
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“