Software

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od durana »

Ten mam na disku tiez,l ae chcel som sa pozriet po niecom novom. Druhy disk uz asi spravim s nim, predsa len s nim mi to trva tretinu casu
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

durana: Já používám už nějakou dobu Auslogics Disk Defrag.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od drake127 »

Pustím přes noc defrag -c -v -w ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

Spíše jen taková srandička - že by hlavní tahák připravovaných Windows?

Po letech mspaint (Malování) konečně dostalo nějaké nové funkce: http://www.winsupersite.com/showcase/wi ... 9_2_03.jpg

Vzkaz pro Adobe a spol.: třeste se :mrgreen: .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Nepředpokládáš doufám, že prioritou Windows 7 je vylepšování různých vestavěných aplikací? :think: Vzhledem k tomu, že jejich současné motto je "zeštíhlení" operačního systému - tj. minimalistický kernel a podobně - a vůbec zaměření se na OS, ne na přibalené aplikace? Navíc veškeré screenshoty pouze (pochopitelně) využívají současné Visty, jejich GUI a funkce.

Jinak řečeno, unikl mi smysl příspěvku. A to tak, že úplně :mrgreen:

EDIT: Aha, ten blog je vůbec takový úsměvný :lol: Není nad "skandální" screenshoty převratných nových Windows (přičemž jsou jasné 2 věci - buď, že takhle vypadat vůbec nebudou, nebo že takhle vypadat budou (tj. stejně jako Vista) - a obě dvě mají zcela nulový informační přínos :lol: ).

Takže bych se nedivil, kdyby jejich autor MS Paint opravdu používal místo Photoshopu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

sevencreature: buďto ty postrádáš smysl pro humor nebo je ten můj nějaký pokřivený :-? .

Nechtěl jsem přímo k W7 říkat vůbec nic, dělal jsem si legraci z toho, že vyjma drobných kosmetických vylepšení při přesouvání Malování skrze různé verze Windows je mspaint z Win95 v podstatě totožný s mspaint z Vist. Ale už ne déle aneb změny ve W7 možná budou opravdu drastické...

A pokud to stále nechápeš, nemá cenu ti to vysvětlovat, je to plýtvání časem nás obou.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: A až bude MS Paint kvalitní, budeš první, kdo bude křičet, ať je za to potrestán, což? To je super. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Nejspíš ti uniká funkce MS Paint :wink: Neslouží k ničemu jinému, než k nejprimitivnější editaci/kreslení obrázků. Grafický ekvivalent Notepadu. MS (a kupodivu ani já - až na tu extrémní výjimku, kterou zmiňuji na konec) nevidí žádný důvod jeho funkcionalitu vylepšovat. Proč taky, když existují spousty programů, které jsou pro danou činnost vhodnější.

Osobně jsem MS Paint použil od doby Win 98 snad 10x, nicméně má svoje využití - třeba pro velmi rychlou modifikaci screenshotů (zvýraznění částí obrázku, apod.) - a pro tento účel je vhodný docela dobře. Stejně tak Notepad (který mám docela rád). Sice obvykle používám PSPad, ale pro nějaké velmi rychlé úpravy použiji Notepad, protože se prostě spouští o půl sekundy (plus mínu) rychleji :mrgreen: Stejně tak malování - pokud chceš vyrobit screenshot, barevně tam vyznačit tři čtverečky a poslat to někomu přes chat nebo přes web, tak kvůli tomu asi nebudeš spouštět Photoshop nebo Paint.NET (no, ty možná budeš :wink:).

Jediná věc, která mi na MS Paint silně chybí je možnost pohybovat výběrem bez ovlivnění výběru - tj. zvětšovat vybrání aniž by se hýbala vybraná část.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: proč? Teď cituji svůj dřívější příspěvek...
MCZ píše:Proč? Internet Explorer 7 je asi fajn, ale jako by neexistoval, dominantní je stále velice špatná verze 6 a díky skvělé microsoftí politice "piráti ne", se situace možná ještě pár let nezlepší. EU žaluje MS za pitomý Win Media Player, ale aby mu napařila pořádnou pokutu za radikální zbrždění vývoje internetu, to ne :-x .
Já nikdy nebyl pro to, aby byl MS sankciován za to, že přidává ke svým OS ještě jiný software. Tím méně, pokud je ten software kvalitní. Vadil mi ten způsob jeho prosazování (IE only stránky/technologie - tohle MS stále dělá). Pokud vím, dokonce jsem ani neschvaloval žalobu Opery na MS (i když do jisté míry její důvody chápu). Stranou toho, přehrávání médií je trochu jiný problém než prohlížení internetu, zvlášť když začne uživatelům i tvůrcům monopolní firma vnucovat vlastní řešení, které třeba konkurence ani nemůže využít, protože by tím porušila jeho licenci. To je přeci jasné porušení pravidel konkurenčního prostředí a tedy by mělo být trestné. Tak laskavě nepřekrucuj, co říkám.

7c: já fakt nevím, jak ti to vysvětlit - tobě zkrátka uniká, že já fakticky neřeším kvalitu paintu ani ty samotné inovace. Taky jsem bral Paint jako takový instantní doplněk (jako třeba ten Notepad) a měl jsem za to, že tenhle program zůstane navždy stejný (kdoví, jak bude nakonec vypadat), proto mě celkem zaskočil ten screen. To je celé, už to chápeš? ;-)

BTW paint.NET je opravu skvělý (teď jsem do něj přidal spousty pluginů a jeho použitelnost se ještě zvýšila), ale na screenshoty používám IrfanView ;-).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Nj, ale co tam je nového? To je prostě standardní screenshot MS Paint z Windows Vista - prostě mi uniká proč to zmiňuješ v souvislosti s planovanými Windows 7 :think: MS Paint byl v každé následné verzi trochu vylepšen (minimálně).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Alnag »

sevencreature píše:MCZ: Nj, ale co tam je nového? To je prostě standardní screenshot MS Paint z Windows Vista - prostě mi uniká proč to zmiňuješ v souvislosti s planovanými Windows 7 :think: MS Paint byl v každé následné verzi trochu vylepšen (minimálně).
Nová je tam ta mřížka a pravítka...
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Pravítka ve Vistě nejsou? Mřížka byla už v XP, pokud vím (resp. ji před sebou právě vidím).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Alnag »

sevencreature píše:Pravítka ve Vistě nejsou? Mřížka byla už v XP, pokud vím (resp. ji před sebou právě vidím).
Nechci se mýlit, ale ta mřížka v XP a Vistě je mřížka dostupná při zvětšení 6x resp. 8x a je to mřížka jednotlivých pixelů toho obrázku, Kdežto dle mého soudu je ta nová mřízka ve Win7 viditelná v normálním rozlišení a to je asi ta "převratná novinka". A ne, pravítka ve Vistě nejsou.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, tou mřížkou si nejsem jistý - jestli na tom screenshotu byla ve zvětšení nebo ne - předpokládal jsem, že tam šlo už o lupu. Ty pravítka se tedy zdají být upgrade :think: No, kdybych si měl vybrat, radši bych chtěl ten nástroj na zvětšování označení výběru než pravítka, ale budiž. Stejně už jsem si na Paint.NET zvykl :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Alnag »

sevencreature píše:Hmm, tou mřížkou si nejsem jistý - jestli na tom screenshotu byla ve zvětšení nebo ne - předpokládal jsem, že tam šlo už o lupu. Ty pravítka se tedy zdají být upgrade :think: No, kdybych si měl vybrat, radši bych chtěl ten nástroj na zvětšování označení výběru než pravítka, ale budiž. Stejně už jsem si na Paint.NET zvykl :mrgreen:
Tak už to zase funguje a definitivně nejde o zvětšení, takže i ta mřížka je nová. Že nejde o zvětšení poznáš podle toho, jakou čáru zanechává tužka. Kdyby to byla mřížka pixelů vypadalo by to znatelně jinak. Ale samozřejmě, že to není Paint.NET. Ostatně se obávám, že kdyby MS přibalil k Windows Paint.NET tak by se hned spustil povyk a Evropská unie by žádala verzi Windows bez Paint.NET a víte jak to chodí...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“