Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
ANDREWczcr
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 4.12.2007 1:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od ANDREWczcr »

to ano to je jasné že v BG 1 je Imoen na prvním místě ale já myslel BG 2 tam už tu IMoen nějako nechápu ......
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ANDREWczcr píše:podle vámi hodnocenou Imoen bych zkusil ale za jak dlouho se k ní dostanu ??? kolik úrovní bude strádat ???
Aby Imoen moc nezaostávala, splň kromě úkolů spojených s hlavní dějovou linií jen pár těch vedlejších; většinu si „schovej“ na návrat z Podtemna.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od drake127 »

Z mé zkušenosti stačí kompletně prolézt město a z "blokových" questů (za něž je těch cca 50k XP pro člena) splnit jen zlodějskou gildu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
ANDREWczcr
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 4.12.2007 1:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od ANDREWczcr »

mno tak jsem to udělal tak že jsem si za předměty z Irenicova vězení koupil na mostě lektvary zlodějny a tak trochu si přišvindloval oněch 15000 zlaťáků no a dal se do gildy . tam mě poslal na bodhi všechno bylo v pohodě až do podtemna kde asi na 9-10 levelu mám strašný problémy s Beholderama jinak mozkožrouti jsou úplně v pohodě když vyšlu dopředu nějakýho gnolla nebo toho pavouka z tej sošky od pomocnice Bodhi, lučišníci se o ně postarají :-) . Jinak grupa je asi taková Paladin (já) / Jaheira / Minsc / Aerie / Nalia / Imoen

Jinak zkoušel jste to někdo třeba jen za kouzelníky ? :?:
Necropolis
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 7.8.2008 8:35

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Necropolis »

bylo to velmi těžké rozhodování, ale nakonec dostal moje plus Edwin. Prováděl mě ceou dvojkou i datadiskem a narozdíl od ostatních bylo zlepšení jeho schopností hodně vidět. Moje oblíbená družina je ve složení Minsc, Anomen, Cernd, Edwin a Yoshimo, občas taky Valygar. V 1 je to trochu problém, poněvadž třeba Khalid, ze kterého se dá časem udělat nejlepšího válečníka, se musí vléct s Jaheirou... a já to řeším velmi drastickým způsobem - Jaheiru odprásknu. U Minsca mi Dynaheir nevadí... tedy pokud hraju za mága... Jinak je skvělý Coran s Kivanem, jsou to fakt vrazi a v neposlední řadě i Ajantis.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od sevencreature »

Necropolis: Dobrý výběr družiny, jen bych možná místo Yoshima nebo Anomena nebo Cernda vzal spíš Jaheiru (aby byl plně využitý potenciál Edwina :mrgreen: ).

Vlastně když o tom uvažuju, tak moje ultimátní družina by byla: Jaheira, Edwin, Korgan, Minsc, Mazzy, Jan. Eh, nějak nezbývá místo pro PC :doh: Tak možná bez Minsca - těžká volba :think: A jako PC nejspíš Thief/Mage nebo Bounty Hunter.

Ultimátní co se zábavnosti týče :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
.M.M.
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.8.2008 10:46

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od .M.M. »

Co si myslíte o partě: já-paladin (kavalír), Aerie (na poměrně dobré úrovni, s důležitýma kouzlama, které Viconii chybí, protože jsem jí nevzal do party), Anomen (dobrý bojovník a klerik), Valygar(dvě katany), Jaheira (podobná Anomenovi), Nalia (asi vyměním za Jana nebo později Imoen). Jsem zakonně dobrej, takže některý lidi do party vzít prostě nemůžu, bojuji za Bodhi, těď budu zabíjet pána zlodějů. Hru hraju v podstatě poprvé :-D
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Bhaall »

.M.M. píše:Jsem zakonně dobrej, takže některý lidi do party vzít prostě nemůžu, bojuji za Bodhi...
Promin, ale tuhle větu sem prostě musel vytrhnout z kontextu, ted to vyznívá uplně skvěle :mrgreen:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Lucates »

Bhaall píše:
.M.M. píše:Jsem zakonně dobrej, takže některý lidi do party vzít prostě nemůžu, bojuji za Bodhi...
Promin, ale tuhle větu sem prostě musel vytrhnout z kontextu, ted to vyznívá uplně skvěle :mrgreen:
toto som si predtym ani nevsimol :-o toto je uplne vydareny vtip :mrgreen:
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Hahaha. Hahaha. Ha. Ha.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
.M.M.
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.8.2008 10:46

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od .M.M. »

jo, já vim :wall: já chtěl zkusit, co mi řekne a předtim jsem si to zapomněl uložit, tak sem se na to vykašlal... :roll: a zloději se v podstatě chovají úplně stejně, jenom jsou živí a nemají styl!
martin
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 26.9.2008 8:07

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od martin »

ANDREWczcr píše:to ano to je jasné že v BG 1 je Imoen na prvním místě ale já myslel BG 2 tam už tu IMoen nějako nechápu ......
Původní záměr vývojářů byl, že Imoen v BG2 zemře. Vlastně proto nemá po Spellhold žádné dialogy s dalšími NPC a působí trochu nedodělaně. To ovšem bohatě vynahrazuje svými dialogy v TOB, které jsou jedny z těch lepších a vtipnějších.

Těžko říct, které postavy jsou moje oblíbené. Záleží i na celkovém složení družiny a způsobu hraní. Momentálně mám rozehranou BG2 hru s Kivanem (mod z GB3) a musím říct, že je to jeden z nejlepších NPC modů, které jsem zatím hrál. Valen je rovněž výborná, když chcete hrát zlou stezku. Rovněž se mi docela líbila Saerileth, pokud uvítáte trochu "pohádkového" ducha (aspoň když dojde na romanci). Auren Auseph a její romance s Nalií mi taky přišla docela povedená. Z klasických původních NPC je asi nejlepší Minsc kvůli svým hláškám. Viconia má docela zajímavou romanci, i když to asi každému nezachutná, ale na konci jí můžete zmnit přesvědčení na True Neutral, a ta cesta k tomu a vývoj té postavy se mi líbil. Jan Jansen má taky skvělé dialogy (that reminds me of... :lol: ).
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Miros »

To je pech já newím koho si vybrat za do party, a jsem právě poprvé za hru v mědené čelence (a chci hrát za dobro). Já klasicky mág, Minsc, Aerie a Yoshimo (toho jednou vymění Imoen). Je mi jasné, že potřebuji dobré bojovníky nejlepe Valygara a Mazzy ale ti jsou zatím v nedohlednu. Do Anomena se mi nechce investovat a rád bych i Jana (pro ty jeho kecy) ale to je dalši nepotřebný zloděj a mág. Však už ani další dobři, hodní bojovníci nejsou. Jaheiru nemám rád. Napodlo mě že jednině bych vzal Korgana a až by byla moc dobrá pověst tak by odešel sám a to si už snad někoho najdu, no a nebude se ze Zákonně dobrýma hádat?
Cool-T
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 12.8.2007 16:37

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Cool-T »

Já když hrál BG poprvé, tak sem měl "hvězdnou družinu" :mrgreen:
Já (Pala/lovec nemrtvých), Minsc, Jaheira, Aerie, Nalia, Jan
nutno podotknout že já jakožto paladin jsem používal meč bastard+štít.... vážně jsem si svou prvni hru užil :whistle: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Minsc »

Cool-T píše:"hvězdnou družinu":
Já (Pala/lovec nemrtvých), Minsc, Jaheira, Aerie, Nalia, Jan
Cože? Nalii dávat do hvězdný družiny?! Já bych tam dal radši Viconii(že je trošku jiný přesvědčení než paladin nevadí ;-) )! Jinak s ostatními členy družiny souhlasím, také jsem je poprvé měl! Zvláště souhlasím s Janem(Minsca snad ani nemusím zdůrazňovat)! Jeho prupovídky jsou pro mne nedílnou součástí druhého dílu... ;-)
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“