Bard a jeho družina

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

mno niesom si celkom isty ci s kuzlom splet (a teda zo svojim klonom) mozes kuzlit, myslim ze tuto moznost ti ponukaju az silnejsie verzie tohoto kuzla; ak by si s nim vsak mohol kuzlit tak myslim ze by ta vylepsena piesen mohla fungovat.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

mam na mysli kuzlo splet 6tej urovne...ktore spravi mojho barda neviditelnym a miesto neho sa vytvori jeho obraz, ktory nemoze bojovat ani kuzlit, ale spievat bardovu piesen moze...a ide mi o to, ci tato piesen, co spieva ten bardov obraz ma normalne ucinky ako keby ju spieval original bard...
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

mno to sa lahko presvedcis, kedze ju mozes spievat a predpokladas ze za nu aj mas bonusy tak si jednoducho pozri THACO (alebo zachrane hody; neviem presne co ta piesne vlastne zlepsuje) pred a po tom co zacnies spievat, a ked mas nejaku zmenu tak to je dobre znamenie, ale s istotou ti teraz neviem povedat nic, kludne mozes obstat tak ze tvoj klon sa budte tvarit akoze hraje piesen, pricom v skutocnosti ju vobec hrat nebude.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

dodo: no ale to by som najskor musel byt uz v ToB a mat tu vylepsenu bardovu piesen aby som to zistil...pri normalnej piesni sa ziadne zmeny v info o postave nekonaju, takze ani neviem zistit, ci ma ta bardova piesen ucinok alebo nie, ked ju hra ten dvojnik...lebo ked ju dam hrat, tak ostatnym postavam sa normalne objavi pri portretoch ikonka bardovej piesne, ale neviem ci aj realne ta piesen funguje ked ju nehra original bard, ale jeho dvojnik... :think:
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

no vsak si pozri na svojich postavach ci sa im nieco zmenilo ak bard zacne spievat piesen, ak sa nieco zmeni akoze sa napr. znizi THACO tak to je dobre znamenie co by znamenalo ze aj ta vylepsena piesen by istotne fungovala na klonovi.
btw: niesom si presne isti tym co bardova piesen robi, to ze znizuje THACO je len moj odhad; takze pre istotu si to skus niekde najst, lebo by sa mohlo stat ze by si pozoroval zmenu niecoho co sa vobec zmenit nema.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

dodo: tusim, ze v BG bardova piesen len zvysuje moralku a stastie, a to na statistikach neuvidim...akurat ta vylepsena piesen znizuje Thac0 aj OC...
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

mno tak napr. to stastie som vzdycky chcel vediet ze co to znamena (neprejavuje sa to nahodu zlepsenim zachranych hodov), nejaky znalec by sa tu teraz fakt zisiel :think:
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Štěstí by mělo zlepšovat všechny hody (záchranné hody, hody na útok, hody na zlodějské dovednosti...; funguje tak i kouzlo Štěstí): odkaz.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

mna inac tato bardova piesen dost znepokojuje, lebo mam pocit, ako keby v hre nic nerobila...pride mi divne, ze sa nic nezmeni v info o postave...ak to stastie zlepsuje hody vratane zachrannych hodov, tak by to nemalo byt vidno aj v info o postave? Lebo ked hram bardovu piesen, tak tam sa nic nemeni...clovek si potom nie je isty, ci to nie je nejaky bug a ci ta piesen funguje...
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

mno vylepsena bardova piesen viem ze funguje (teda aspon mne fungovala), ta klasicka fakt neviem som ju v podstate vobec nepouzival, ale istotne ak zlepsuje napr. THACO tak sa to musi ukazat v info o postave (musi tam dojst k nejakej zmene) skus si to pozriet mozno len nieco prehliadas, porovnaj si thaco ci zachranne hody pred tym nez zacnes hrat piesen a potom co ju zacnes hrat.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

dodo: praveze som to pozeral a nic...thac0 nezlepsuje normalna piesen...ona ma zlepsovat len moralku a stastie, ale ak stastie zlepsuje zachranne hody, tak to v info o postave neukazuje...
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

hmm... mno tak to fakt neviem, ono sposob by bol a teda ten zeby niekto cez SK nacheotaval svojho barda dal by mu vylepsenu bardovu piesen a skusil ju zahrat na svojom dvojnikovi; som to scel zrobit osobne ale BG2 mi pada :cry: a tak som ho musel odinstalovat plus mam skuskove obdobie :) takze nehodno pokusat :):)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

tak po 4 mesiacoch co nehram BG a len rozmyslam za koho hrat, tak sa vraciam k povodnemu planu hrat za barda...jedine co este nie som rozhodnuty je ci mu dat kuse alebo kratke luky...taha ma to skor k tej kusi, len neviem ci nie je efektivnejsi luk, ktory mu da aspon 2 utoky za kolo, lebo s kusou ma bard len 1 utok za kolo a pride mi tak trochu nepouzitelny s tou kusou...je niekto kto hral barda s kusou a ak hej, tak bolo to bez problemov a vyuzil tu kusu?
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od 90210 »

v jednicce jsem s bardem hral s kusi a je to v klidu. tusim je tam i jedna kus, ktera zvysuje pocet utoku. mel bych jinou radu - tyhle veci vubec neresit, nekonzultovat se kterou zbrani budes mit vic killu a ktere postavicky nabrat do party. je to jedno, dohrajes to tak i tak.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“