Blasfémie a svoboda slova

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jab: Na ja, oni si to zaslouží, ale co já? Abych emigrovala někam na Pluto. :evil:

Tokkar: On tohle prohlášení někdo myslel vážně? To s tím 11. zářím. :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

No přece Pan Křoví bojuje od 11. září s terorismem a utahuje opasky svobody. Jenže tyhle zákony byly schváleny dávno předtím. :evil:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Oh my bumblefoot... Od 4. 10. 2006 prestavam mat rad Anglicko :roll:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Přijde mi docela úsměvná představa zbrojních magnátů znepokojených několika hipíky před veletrhem. Škoda jen, že celá věc ve skutečnosti tak úsměvná není. Tohle je naprosto šílené! Půjde majitel sex shopu bručet kvůli tomu, že si do vitríny dá nápis "Kupte si náš nový film s Marií Prsatou!" poté, co ho udá nějaká pohoršená důchodkyně? Dá se to hnát do extrému - Naštval vás prodavač, že vám vrátil o pět pencí míň? Udejte ho, že vás nutí do něčeho, co nemáte za povinnost. O co konkrétně jde? O nápis "Kupte si nový Persil a dostanete 50g zdarma!". Co je tohle za cirkus?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Remember, remember, the 5th of November
The Gunpowder Treason and plot ;
I know of no reason why Gunpowder Treason
Should ever be forgot.
Je to děsivé až mě z toho mrazí v zádech. Ještě děsivější by ale opravdu bylo, kdyby si to Britové nechali líbit. V tom případě, dobře jim tak. Dobře nám tak...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Čistě náhodou jsem dnes narazil na tohle. To byste nevěřili, že přes fyziku. Ó jak nevyzpytatelné je brouzdání po infernetu. :-D

http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page& ... ticle=4857

Padla tu otázku "Co papa Ben vytěží ze svého rádoby faux pas?"
A tohle je myslím dobrá odpověď. ;-)
tamtéž píše:Zhruba půlhodinové audience v Castel Gandolfu se zúčastnil také irácký spisovatel Younis Tawfik. Charakterizoval je jako „krok kupředu v katolicko-islámských vztazích“ a ocenil velkou lekci tolerance, kterou papež udělil muslimům: „Byla to hluboce působivá promluva, protože papež se nechtěl znovu vracet k polemice minulých dní, ale vystoupil s úplně novou promluvou, jako by chtěl učinit jistý zlom, obrátit stránku a pokračovat na cestě dialogu a vzájemné konfrontace.“
Takže Nefe, sundej tulatějku a začni žvýkat. :twisted:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Příteli Tokkare - protože jsem chytrý a inteligentní a hlavně mám z podobnými prohlášeními špatné zkušenosti, nezavazuji se, že sním cokoliv s výjimkou dvoj či trojité porce smaženého sýra. Proto je na čase smeknout ťuketějku a navíc se lehce uklonit - Papa je kádr, opravdu si myslím, že je to pro islámskou inteligenci a duchovní více než důstojný protivník. To je pro mě v této divné permanentní krizi více než dobrá zpráva.

Ale mám ještě jednu zprávu která mě přivádí k přesvědčení že jsou ve světě i politici zásadoví akteří proklamace o svobodě a toleranci ale zároveň občanské kázni a povinnosti myslí vážně.
Australský premiér Howard jasně a zřetelně ve svém projevu na konferenci vo bezpečnosti v australském hlavním městě řeklněco co se dá shrnout do několika bodů-ty jsem sestavil já a doufám,že jsem uchoval ducha jeho vystoupení:

1. Arabský svět včetně Sýrie, Hizballahu. Iránu a Hamásu musí bez jakýchkoliv podmínek uznat Izrael. Ten je na druhou stranu povinen plnit své závazky vůči palestinskému státu a celému mírovému procesu.

2. Pokud si přistěhovalci z islámských zemí myslí, že nebudou muset uznávat hodnoty australského demokratického systému, měli by odejít zpět do zemí svého původu. Australský stát se jim nebude přizpůsobovat. To je jejich povinnost-oni přišli žádat o lepší život.

3.Pokud si někdo myslí, že v Austrálii bude uměle zavádět multikulurní společnost plete se. Nebude a už vůbec jsou mylné představy islámských duchovních že budou v Austrálii zavádět dvojí právní systém, tedy šaríu-prostě po prvních náznacích bude následovat okamžité řešení a bude-li nutné tak deportace.

4. Austrálii založily a vybudovali křestané ve viře v Boha - kdo to nerespektuje, ať si hledá jiné místo na zemi. Australané akceptují i muslimskou víru, ale očekávájí že hosté v jejich zemi se tak budou chovat také.

5. Kdo s tím má jakýkoliv problém je povinen využít další přednosti australské demokracie - práva Austrálii opustit a jít tam kde bude moci žít podle svých představ bez výše uvedených omezení.

No řekněte sami - není to balzám na uši? Co brání všem Evropským zemím zaujmot stejně nekompromisní stanovisko? Tedy mimo zbabělosti politiků a stupidní politiky ústupků, samocenzury a tváření se, že jde o okrajový problém?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Dokument o Náboženství míru a jeho válce proti Západu:

http://video.google.com/videoplay?docid ... 1472&hl=en

Původně odkaz z aerofóra.

Edit: Hmm, minimálně ty hudební klipy jsou vážně chytlavé 8-)

Řekl bych, že stojí za shlédnutí. Celkem jednostranný pohled, nicméně zajímavé.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Blasfémie a svoboda slova

Příspěvek od sevencreature »

Řekl bych, že nejdéle do roka bude mít USA poněkud jiné problémy, než řešit jestli je lolicon košer nebo ne 8-) Spíš by tam měli koukat zavést do základních škol povinnou výuku čínštiny, budoucí generace ji budou potřebovat :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“