Otázky k modům

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Razfallow »

Mluvíš o Strážci Střepu hvězdy (marilith - ta potvůrka s více rukama) nebo o samotném Střepu hvězdy?

Stážce je zranitelný pouze zbraněmi s očarováním +2 a lepším. Ke zničení Střepu hvězdy je třeba nejdříve zabít Strážce, až pak mužeš Střep zničit velkým ohněm (oblast působení musí být velká, kouzla jako Hořící ruce nebo Plamenný šíp nebudou fungovat).

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Borg »

Razfallow píše:Mluvíš o Strážci Střepu hvězdy (marilith - ta potvůrka s více rukama) nebo o samotném Střepu hvězdy?
Ano, mluvím o strážci, aleani moje dvě zbraně +2 nefungují. Poté jsem si myslel že to je jeho magickou odolností na magické zbraně, tak jsem použil zlom. Ale i přes to jsem do něj mlátil hodinu a bez účinku. Pochybuji že to bude bug, spíše moje chyba provedení.
( Takže ten Střep hvězdy jde zničit lektvary co dostanu na začátku věže a firebally?)
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Borg »

Konečně! Vypadá to že to bylo nějakou ochranou, vodil jsem ho dokola až měl po ochranách a zničil ho. Pak jsem zničil střep a byl klid. Super mód. koda jen že jsem tam šel tak brzo, musel jsem snížit úroveň až na podle pravidel, protože jsem měl postavi kolem 10lvl. Spíš pod 10lvl....:(
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Borg »

Nemáte někdo odkaz na mód co vylepšuje haerdalisovi meče? ten co je zde nefunguje...
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Hupr »

Já mám dotaz k NPC modum. Když je nějaký NPC mod a to NPC co přidává má nějaký divný class/kit, je ten jkit následně s instalací modu implementovám do hry tak že si jej třeba můžu dát i já na <charname>?
Uživatelský avatar
Katie
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 18.6.2006 13:40
Bydliště: Close to you... lurking in the shadows... watching your every move
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Katie »

Borg: Nejake zlepseni umi ItemUpgrade, ja osobne pouzivala DalisSwords, ale ty uz nekam zmizely...jestli chces, tak posli PM s mailem a ja ti je poslu..
Obrázek
UNIX is user friendly, it's just picky about who it's friends are.

Kousátko
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Zakis »

ahoj... možná to tu někde je, ale omlouvám se, přes 50 stránek se mi projíždět nechce...

mám 2 dotazy...
1) nainstaloval jsem si nějaký mody, takže bych řek, že to bude v tom, ale jak je možný, že Irenicus kecá pitominy?? (např. hned na začátku hry v jeho dungeonu mele, jestli po něm nebudeme házet kameny a že se chce mrknout do Podtemna, že jsou tam dobrý věci a že jestli se mu nepodepíšu na tričko,atd.) Dá se to nějak odstranit, aby mluvil normálně??

2) je NPC Kivan i v češtině?? nemám zas takovej problém s angličtinou, ale zase nerozumím všemu... a kde se nalézá jeho milá??

Díky..
Uživatelský avatar
Katie
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 18.6.2006 13:40
Bydliště: Close to you... lurking in the shadows... watching your every move
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Katie »

Zakis:
ad 1) tyhle blaboly keca Noober nebo Neeber nebo jak se jmenuje, mas rozjety rozhovory, pravdepodobne spatnou instalaci modu, nejjednodussi je to preinstalovat a zacit znovu. Mozna by mohl pomoct nejaky string fixer, ale nikdy jsem nic takove nepouzila, tak asi moc neporadim...

ad 2) Kivana jsem v cestine nevidela, jeho draha Deheriana je mrtva, zabije v BG1 tusim Tazok. Za nejakych podminek jde ozivit, ale az u elfu.
Obrázek
UNIX is user friendly, it's just picky about who it's friends are.

Kousátko
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Zakis »

děkuji, ano u Deheriany vím, že je mrtvá, ale při instalaci modu Kivana mě to vyhodilo otázku, jaké povolání má mít... reinstal zřejmě budu muset udělat jelikož se nemůžu dostat ani do chudinské čtvrti a vyhodí mě to do windows...

mohl bych tedy poprosit v jakém pořadí instalovat mody když mám: Tactics, Ascension, refinements, spell 50, Easy of use, Item upgrade, spcollection, quest pack, ashes of embers, dungeon be gone, NPC Kivan, NPC Solaufein (to mi ani nešlo nainstalovat).... Případně pokud by mi mohl někdo poradit nějakej šikovnej mod, byl bych rád (Baldura hraju už několik let, ale teď druhý díl poprvé s modama)... a ještě jestli stačí reinstalovat pouze mody, či musím celé BG...

UB, jak jsem se dočetl, je snad plné bugů a navíc jak je tam iproved Illych a je tam s ním Rasputin a Karamazov tak ani za prd nemůžu dát démona a golema žalářníka, jelikož prostě a jednoduše na ně nemám účinné zbraně, jelikož jsem importoval do BG 2 postavu s věcmi, které byly v prvním díle součástí modů (např. Katany +3, cloak of protection +3,...), a nejspíš to nejde nějak udělat, aby tyto věci byly i ve druhém díle??

díky předem za odpověď...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Razfallow »

Kazis:

Irenicovy bláboly - nainstaloval sis Faster Chapter 1&2 Cut-Scenes & Dreams (Blucher, Karzak), buď z Easy-of-Use nebo z BG2Tweak Packu.

Vylepšený Ilyich nemá s UB nic společného. Nevím sice proč instaluješ k Improved Ilyichovi z Tactics i Dungeon Be Gone, ale Ilyich samotný má zbraň, která může zranit golema i démona.

ad pořadí modů - http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=141047#p141047
Stáhni si pdf BiG World Project, tam najdeš pořadí instalace prakticky všech modů.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Zakis »

Razi:

jojo máš pravdu, instaloval jsem si faster chapter z easy of use, BG2Tweak Pack nemám... s tím Illychem si nejsu jistej jestli to bylo s UB, ale jak jsi napsal tak asi Tactics to bude, Dungeon be gone jsem instaloval až potom co jsem zjistil že je nejspíš nedám a v podstatě se mi ani ten Dungeon dělat nechce... a asi se mi v tom udělal celkem bordel, tak to spravím...

Díky moc za radu...
Uživatelský avatar
Thanes
Sigilan
Příspěvky: 101
Registrován: 20.3.2006 15:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Thanes »

Čau, použil jsem widescreen mode a teď mám opravdu malé fonty, špatně se to čte... Je nějaký mod na jejich zvětšení? Díky
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Field Mouse »

Hraju single tacticsy za multi a nějak mi nejde zabít Tor Gal. Nahodím lepší spěch, PfMW, sekám to do něj 10 útoky za kolo a on ne a ne umřít (a zregenerovat ten dmg určitě nestíhá :-) ), pořád jen téměř mrtev :-x Přitom s jinými trolly takové problémy nejsou.
Jak na to? Mám ho zabíjet pomaleji? Nebo je to tím, že hraju na insane? Nebo nějakýma jinýma zbraněma? (mám šarlatové ninjato a CFury). Nebo tím, že to hraju single? S většími partami nikdy problém nebyl a bez Gala nedokončím cepík...

Druhý problém: S Longer Road, kde má jít nabrat Irenicus, se mi sekne hned první lokace v tom elfském lese - při cvaknutí na hlavu to píše "You hear someone approaching" nebo něco podobného, mapa je však prázdná. Jiné mody mám Asc, Improved Items, Tweaks

Třetí problém: Odinstaloval jsem Improved Ilycha a barbaři najednou dostávají 60 životů za úroveň :-) Podivné je to, že ostatní povolání jsou na tom úplně normálně.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Windwalker
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 21.4.2006 16:42
Bydliště: Forest of Cosir

Co největší svět BG

Příspěvek od Windwalker »

tak mě napadlo že bych si nainstalil BGT a při procházení modů jsem narazil na spoustu modifikací které hru rozšiřují... chtěl bych se jen zeptat na případné pořadí instalace modů, jestli se případně některé prvky modů nevylučují a tak... nebo jestl ibyste měli nápady na nějaké další mody (kom
... fakt nestability a náročnosti spojení dvou obrovských her a ještě spousty modů bych neřešil... jinak jsem se chtěl jseště zeptat zda se BP má instalovat až po BGT...
Tak tady jsou ty mody:

BGT 107
Big Picture - v.177a

BG1FixPack11
BGTalesIntl5512

The Drizzt Saga
The Grey Clan Episode I In Candlelight, BGT-WeiDU edition
xppatcher
BG1 NPC Project Music v5
BG1 NPC Project v8.0 for BP+ BGT
BP_BGT_Worldmap_v7_1
Dark Side of the Sword Coast Weidu (for BGT) v205a
DrizztSagaWM PATCH (instalovat PŘED the drizzt saga)_v7
Northern Tales of the Sword Coast Weidu (for BGT) v160a
Unfinished Business BG1 for BGT v4b4

BGII-ToB 26498 English

Ascension-WeiDU-v1.4.21
Deeper_Shadows_of_Amn_v2[1].2
KR__s_Difficult_Brown_Dragon_Weidu_v1[1].3
Longer Road v1.5.1
Saerileth NPCv13
Shadows Over Soubar Weidu v1.12
SlightlyImprovedIlyich_v1.4
Teleport_v12
The Darkest Day
Tower Of Deception-v3.2
UnfinishedBusiness-v18
rSolaufeinMod-v103
TacticsMod-v24
Check the Bodies Weidu v1.9
Tortured Souls v7.0.2
the big quest pack -v2.02

Spell50-v6
50 level rules

Never Ending Journey 2 v. 6.9.1.

Hlavně by mě zajímalo jaké máte názory na NEJ2 a jestli je u BGT+BP nuté instalovat 50lvlrules a 50 spell... jinak jsem z readme nepochopil zda Shadows Over Soubar, Tortured Souls a Darkest Day jsou už součástí BP nebo jestli je BP jen jakousi optimalizací těch modů... jinak chci hrát v angličtině...
posední otázečka: mody do BG1 se instalují až do společného adresáře BGT?

Děkuju za odovědi na tuhle vyčerpávající otázku.
Pokud se zeptáte, budete za hlupáky pět minut.
Pokud se nezeptáte, budete za hlupáky celý život (celé hraní BG)
Uživatelský avatar
Resurrection
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 2.10.2005 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Resurrection »

Zkus BiG World Project. Staci zaskrtat mody a pak podle chuti upravit instalacni batch soubor a pak se to udela cele samo :-)

http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=40337
Secrets are power.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“